1236
eDonkey2000
  • [Jakuza]
    #1036
    Na errol a kb 60-40% aranyparrol nem fogok vitat nyitni. :P Rossz keresoket hasznalsz.
    Egy amiben gyengebb a BT az a keresoje, nem osszesitti a torrentlinkeket, kulon oldalakon kell megnezni a linkeket.
    Ha az egysegesen lehetne keresni vele az elo torrentlinkek kozott, egyszeruen verhetetlen lenne.
    De igy is ha megfelelo kereso oldalakat hasznal az ember szinte mindent meglehet talalni.
    Amugy nem a edonkey az ami a regi cuccokban verhetetlen, hanem a Hotline Client, de sajnos azert nem lett elterjedt, mert eleg szar a tracker kereso rendszere, es tul sokan anyagi erdekbol inditottak a hubokat.
    De nagyon sok hubra fellehet jutni kp fizetes nelkul (nem kell oldalra befizetni a penzt).
    Ezen a halozaton a 20eves fajloktol kezdve a legujabb PS2es DVDig minden megtalalhato.
  • PetruZ
    #1035
    Persze, van ilyen is. De arányait tekintve az edonkey régi cuccokban egyszerűen verhetetlen.
  • [Jakuza]
    #1034
    Szerintem nem helytallo teljesen az sem, hogy regi dolgokat nem lehet a BT-n megtalalni.
    Van ami meg van Donkey-n es BT-n nincs, es forditva ugyanez a helyzet.
    Nem egyszer volt olyan, hogy amit BT-n nem talaltam meg az fent volt a Edonkey halozaton, viszont forditva is igaz volt ez.
  • PetruZ
    #1033
    Ez marhaság, nem kell ennyi. Nekem 1:2.5 körüli az up:down arányom (11k-s upload limittel), ezen már kellemes 30-40K-s átlagot produkál, ritka, nem nagyon keresett, vagy sokszáz forrásos, jó kredites cuccoknál bőven nagyobbakat (100K felett is), akár egy cd-nyi cuccot is leránt pár óra alatt. Persze van olyan is, amikor csak szüttyög napokig, és alig csordogál. Benne van a pakliban. De pl. nekem a tegnapi letöltésem 1.4 giga volt, 6 és háromnegyed óra alatt, miközben vmivel több, mint 300 mega ment vissza. Tegnapelőtt 2.1 giga le, 350 mega fel, 7 óra alatt. Egy hete meg 350 mega le, 300 fel, 6 és fél óra alatt. Tehát vannak jó napok, és rossz napok egyaránt.
    De tomo jól mondja, a két rendszer pusztán sebesség alapján nem összemérhető, mert hamis eredményt ad. Ha vért pisálsz, sem fogsz a BT-n olyasmi dolgokat megtalálni, amelyek a szamáron már évek óta fent vannak, és minden bizonnyal még évekig fent is lesznek. A BT a friss holmik gyors terítésében verhetetlen, valamint sokkal jobb a fake önszűrése, ez tény. De ha nem ülsz fel rá hamar, akkor gyorsan kikopnak a seed-ek, aztán meg leshetsz. De az edonkey-en még biztosan megtalálod hónapok múltán is, és 99%, hogy le is tudod tölteni. Ez a legnagyobb előnye.
  • [Jakuza]
    #1032
    Hat szerintem az kozel sem kiegyensulyozott up/down ratio, ahol 6CD-nyi anyagot kell feltoltenem, hogy 1CD-nyit letolthessek.
  • tomo
    #1031
    en , mint mar irtam , hasznaltam 10 megabites vonalon emulet, es mondhatom, ha van feltoltesed, akkor omlik le az anyag ( kreitrendszer ugye) . es epp ez a kreditrendszer, ami eletben tartja az egesz halozatot, hisz ha nem lenne, akkor az edonkey is bittorrent lenne, a maga hibajaval, ami a legnagyobb poblema a torrenttel , nevezetesen: 'aki lemarad, az kimarad'.

    szal, sztem nem lehet osszehasonlitani a ket rendszert, hisz mas a kituzott celjuk:
    BT = friss dolgot , gyorsan sok embernek eljutatni
    ED2K = minel tovabb elerhetove tenni egy filet, es kiegyensulyozni a rendszer feltolto / letolto aranyat

    az , hogy nalunk ilyen siralmas az internet ar/ertek aranya , nem beszelve a 0 feltoltesrol, elferditi a latasmodunkat. mi magyarok a nemzetkozi porondon, a legnyagyobb piocak vagyunk, persze onhibankon kivul.

    (egyebkent, ha berakod a geped egy szerverparkba, akkor olcsobban is meguszod a 10 megabitet , mint 150k.)

    szaz szonak is egy a vege, a kapcsolatod szar, nem a (ed2k)rendszer.
  • LittleL
    #1030
    Mi ez a program ?
    Bit Comet ? ez is BitTorrenthez tartozik ?
    honnan lehet letölteni ?
  • [Jakuza]
    #1029
    Erdekes mert a bithumenen kivul is tudok 200 folott szedni.
    Jo pelda erre 3 napja az SG Atlantis 2x06, kulfoldrol 200 folotti sebesseggel.
    Ezt te donkey-al sose fogod elerni ADSL-el.
    Orulsz, ha folyamatosan jon 10K-val a cucc.
    Torrentel meg meg nem fordult elo, ha elt a torrent link, es legalabb 6db seeder volt, hogy 30k alatt toltottem volna.(Na persze nem az elindulasra ertendo)
  • [Jakuza]
    #1028
    2001 ota hasznalom, de meg egyszer sem tunt fel, hogy gyors lett volna.
    De a lenyeg, hogy mas P2P halozaton, nem kell kivetelezetnek lenned, hogy gyorsan toltsel lefele.
    De talan igazad van bekellene fektetnem egy min 10Mbites kapcsolatba, hogy gyorsan tudjak lefele tolteni.
    Havi 150K-ert a hulyenek is megeri.
  • tomo
    #1027
    meg ugye ne a bithumenhez hasonlitsuk mar, ahol iszonyatos uploaderek toljak fel a cuccot. ( iszonyatos magyar viszonylatban termeszetesen )
  • tomo
    #1026
    gyors a donkey rendszer is , ha az ember uploadja nagy.
  • [Jakuza]
    #1025
    Hogy milyen gyors ?
    Hat nem egy Edonkey ahol csak vanszorognak a par kilobajtok.
    2Mbites ADSL-em (kicsit nagyobbra van allitva) van es nem egyszer toltottem vele 250Kb felett.

  • LittleL
    #1024
    nem, el sem indult a keresés..semmi
  • PetruZ
    #1023
    Még valami, ami fontos: fake szerverek jelentek meg a mule hálón, amelyek állítólag log-olják az user-ek tevékenységeit. Egy lista itt található ezekről.
  • PetruZ
    #1022
    Ha régen nem használtad, akkor kikerülsz a klienseknél vezetett listából, és csak a sorok végére fogsz felülni. Kezdhetsz mindent előlről. :) Ha régebben ment, és azóta nem nyúltál a tűzfalhoz, akkor hagyd békén. Ha látszik, hogy talál forrásokat, meg van queue rating-ed, akkor letöltésed is lesz. Idővel... :)
  • LittleL
    #1021
    most már rég nem kapcsoltam be a letöltőt,
    és most meg nem akar elindulni a letöltés,

    nem lehet hogy a portokkal van a hiba ?


    TCP 4662
    UDP 8971

    mire állítsam be ?
  • African
    #1020
    azt honnan szedjemle?
    emule.com?
  • tomo
    #1019
    ize, sztem hasznalj inkabb eMule klienst. az edonkey nem az igazi.
  • African
    #1018
    ezen kivül kel vmit?
  • African
    #1017
    mien beállítást kell beállítani az optionsba?mennyivel tok le /fel tölteni line down speed hint?
  • African
    #1016
    hi.msot raktam fel az edonkey de amikor connecteltem utána keresek és mikor elinditom a töltést nem indul el hanem egy piros felk.jel van előtte.
    és azt irja ez a file vszinuleg fake.!mi lehet a baj?
  • tomo
    #1015
    olyan gyors, amilyen gyos az adakozok feltoltesebol rad eso resz.
  • LittleL
    #1014
    hát az egyiken talát olyan 6 fájl -t,
    a legtöbb kb. 13 embernél van meg...

    a másikon kissé jobb a helyzet

    a harmadikon meg csak 3 fájl van meg....


    és milyen gyors a letöltés a bittorrenttel ?
  • Garfield
    #1013
    Ha ritkaság, akkor csodálkoznék, ha pont torrenten találnád meg.
  • LittleL
    #1012
    ööö, köszi, megnézem ezeket a linkeket,
    aztán visszatérek.....

    Amit keresek az nagyon ritkaság, majd utána mondok véleményt a progiról.
  • PetruZ
    #1011
    A BT-hez igen csekély értelmű kismalacnak tartom magam, abba nem szólok. :) Ami van, működik, ha kell, de igen-igen ritkán használom.
  • tomo
    #1010
    torrent topik
  • Garfield
    #1009
    Egyszerű: (saját használati szokások alapján):

    Ha keresek valami populáris cuccot, akkor fogom magam és elmegyek a következő site-okra:

    TorrentSpy
    TorrentSearch
    NyBittorrent

    Rákeresek a cuccra. Ha úgy látom, van elég seeder (pár tucat elég), akkor innen töltöm le. Ha nincs találat vagy csak 1-2 seeder van, akkor irány az eDonkey-hálózat, ott valószínűleg meglesz.
  • mrzed001
    #1008
    őőőő van :)
  • LittleL
    #1007
    jah vannak olyan napok amikor egyszerűen nem akar beindulni
    a cucc letöltése.

    a torrenttel az a baj, hogy foggalmam sincs, hogyan kellene beüzemelni,
    és hogyan működik,
    mik a trükkjei.

    Petruz, nyithatnál egy BitTorrent -es topikot is a jónépnek. DD
  • PetruZ
    #1006
    Hosszú évek tapasztalatai alapján sztem az emule-on igazán akkor jön nagyon jól egy letöltés, ha:
    -Viszonylag ritka darabról van szó (olyanról, amit pár megveszekedett "műgyűjtőn" kívül a kutya sem keres :) ), de van 5-10 stabil, jó forrása. Ezek a legjobbak, ezek nálam átlag 30-40-es sebességet produkálnak.
    -Friss (max. 1-2 hónapos) cucc, több ezer forrással, benne pár nagyobb "terítő" klienssel. Az átlag olyan 5-20 körüli (erősen ugrál).
    -Fake, szexfilmek, vagy olyan fake, ami tele van nullákkal (ami a tömörítés miatt akár 8-10-szeres sebességet is jelenthet). :) Ezek átlagsebessége 20-50 körüli.

    Láttam én már 130k-s sebességet is az emule hálón (jó, az az első kategóriába esett). :)

    Ami szenvedős/lassú:
    -Populáris/friss cuccok, 4-600 forrással, több ezres queue listákkal (amelyek egymást akadályozzák; nálam most 800-as a max. limit, e felett nem állok sorba, nincs értelme). Ezeket nem igazán jó a muléról szedni, a torrent/dc messze gyorsabb.
    -Extra ritka dolgok stabil források nélkül.

    Hozzátenném, hogy én nem warezolok, inkább ebook/régi film témában mozgok. De emellett is vannak olyan napok, amikor iszonyat szenvedős az egész mule, alig moccan valami. Ami meg nagyon friss, azt megvárom / elolvasom, hogy milyen, így a potenciális címek 99%-a már kidobható. :)
  • LittleL
    #1005
    jah, ezeken a letöltőkön szerintem csoda ha 30 k -val
    jön a cucc..

    de egyszer lejön az biztos...
  • mrzed001
    #1004
    Overnet valahogy tényleg jobb sebességeket produkál (pedig elég régi, és nem fejlesztett darab)
    Ami jó a hálózatban, hogy olyan egyedi és ritka dolgok vannak fent, ami máshonnan beszerezhetetlen, pl: peerguardian 2b kb 1 hónappal a hivatalos megjelenése előtt leszedhető volt (valaki feltette a kapott teszt verzsönjét)
    Leghosszabb letöltés? Az Outer Limits (Végtelen Határok) összes részét (154 rész) szedtem le 6-7 hónap alatt. Volt az első szériából olyan rész, ami 6 hónapba telt, hogy lejöjjön, de megérte, torrent-en nincs.
    Sebességre 170KB le simán jön, csak azt kell megérteni, hogy ez nem 1 file leszedésére kitalált hálózat (az csoda, ha 20-30K-val jön), hanem komplett sorozatokra
  • Garfield
    #1003
    jó, tudom, ez nem megoldás a problémádra, ha mindenképp az eDonkey klienst akarod használni.

    Őszintén megvallva túlzottan sokat nem is érdemes várni az eDonkey kliens fejlesztésétől, mert a public beta-kat nézegetve szinte csak hibajavításokról és a meglevő funkciók felturbózásáról szólnak az újabb kiadások. Ha innovációra vágysz, ott az x+1 módosított eMule kliens.
  • Garfield
    #1002
    eMule-kliensekben van "auto upload/download priority", vagyis mind a letöltéseknél, mind a feltöltéseknél a szoftver határozza meg és változtatja folyamatosan a prioritási szintet.
  • LittleL
    #1001
    azért van egy kis hibája az eDonkey -nak :

    Ha nem macerálod, akkor sokszor nem akar elindulni a letöltés.
    Arra gondolok, hogy megáll a letöltés éppen,
    de ha folyon cserélgetem, hogy melyik fájl legyen a legmagasabb prioritáson
    akkor szinte mindig letölt valamit.

    Volt hogy reggelig alig töltött le valamit,
    mert mindig a legmagasabb prioritásra koncentrál a program.

    Kéne bele egy automatikus forrásfigyelő rendszer,
    ami mindig optimálisan irányítja a letöltéseket....
  • LittleL
    #1000
    aha, ez már érthető mindenkinek. kösz.
  • blackgamer
    #999
    lehet az lenne az elv, de
    tapasztalat szerint nem mindegy melyikhez vagy csatlakozva keresés és letöltés szempontjából sem
  • Mp3Pintyo
    #998
    Mitől függ a letöltés sebessége ismertető
    Teljesne mindegy melyik szerverhez csatlakozol mivel barmelyikre mesz be azon keresztul altod a tobbire is felcsatlakozott embereket. Utana a letoltes mar nem a szerveren keresztul megy,.
    Forrasokhoz a usereken keresztul is juthatsz illetve a Kademlia halozaton.
  • blackgamer
    #997
    a ping olyan mint amikor villámlik, és utána milyen késleltetéssel hallod a mennydörgést
    vagyis egy byte/bit kiküldése mennyi idő alatt ér el a szerverhez
    pl. netes multiplayer játékokban északi országokkal nagy a pingünk ezért nem lehet velük itteni vagy ottani szerveren játszani (csak pl. köztes német szerveren mert azzal jó a kiépítés (info fix.tv-ből))
    gondolom donkey szerverek is nézik a user-el a pinget, és ha magasnak találja, egyszerűen ledobja