1236
eDonkey2000
  • Kaszi46
    #1076
    semmit:) 1szerüen most felengedett rá.
  • LittleL
    #1075
    nekem sem megy a Razorback 2 , nem tudok rá csatlakozni

    Ezért most a Sonny boy 1 vagyí 2 -őt használom.


    mert mit csináltál vele hogy tudtál rá csatlakozni ?
  • Kaszi46
    #1074
    tárgytalan, rájöttem:)
  • Kaszi46
    #1073
    köfi már nekem is
  • Kaszi46
    #1072
    sziasztok. lenne egy pár video amit szivesen letöltenék de csak valami edk2 linkket találtam hozzá. ha nem tévedek akkor ez a jó öreg csacsihoz való, de én sajna nem birom letöltésre birni.

    edk2 mgp video ---- szoval itt vannak. valaki árulja el nekem pls hogy hogyan tudom letölteni őket!

    emule+-t használok
  • tomo
    #1071
    de megy.
  • Kaszi46
    #1070
    nektek sem megy a razorback 2?
  • LittleL
    #1069
    apropó most töltöttem le valami, amit még Januárban tettem be a letöltési sorba. DD

    de azért lejött....
  • PetruZ
    #1068
    A zárójeles rész nem igaz. :) Akkor a rengeteg fake sem terjedne, és mégis virágoznak, némelyik több száz forrással, hetek-hónapok óta. :)
  • threeman
    #1067
    általában vhol meg lehet találni a jelszót, főleg ha sok embernek van meg a cucc (mert egyébként mindenki letörölte volna már a rákba és nem terjedne)
  • PetruZ
    #1066
    Rar-ral még gyakrabban... hogy száradna le a keze annak, aki feldobja így a közösbe. Persze néha megadnak egy linket is, hogy menj ide, kattints erre és erre a reklámra, és az x-edik mondat Y-odik szava a jelszó. Közben popup és ad-bar hegyek villognak mindenfelé, ha nem óvatos az ember. 99%-ban tisztán szivózásból csinálják.
  • LittleL
    #1065
    én még nem tapasztaltam ilyesmit...

    pedig Zip állományt is töltöttem már le.
  • tomo
    #1064
    kibaszasbol?
    vagy hogy csak az jusson a c ucchoz, aki valamit tesz erte es megkapja toluk a jelszot.
    sok barom el a vilagon , ez teny.
  • peter31
    #1063
    bár rohadjak meg ha megértem mi a francnak jelszavazzák meg titkosítják a cuccokat ezek az idióták.
  • peter31
    #1062
    nem sajnos, a zipelt jelszavas és még van egy ami meg devilcrypt 1.0 val kódolt.
  • tomo
    #1061
    es kommentben nem volt, hoyg jelszavas? esetleg fake?
    vagy maga a jelszo?
  • peter31
    #1060
    Most egymás után töbször előfordult hogy jelszavazott vagy titkosított állományt töltöttem le mivel nem kicsik így meglehetősen bosszantó. Gyakran előszokott ez fordulni???
  • Prof William
    #1059
    Emulevel tényleg rengeteg olyan dolgot le lehet szedni amit sehol násol nem találtam.
  • LittleL
    #1058
    Hát a Donkey -val elég ritka anyagokat is le lehet tölteni
    az egyszer biztos.
    én mondjuk nem használom a torrent -et, mert elég bonyolult -nak találom,
    sok szerverre be kell először regisztrálni ahogy láttam,
    aztán hagytam is a fenébe.....
  • Garfield
    #1057
    Persze, mert te egyesével gondolkodsz, én viszont letöltési listában.
    Te letöltöd az egy fájlodat, nekem pedig több letöltés megy egyszerre. Pl. a képen látható listából jópár már lejött, de néhány fájlt hozzá is adtam. Szóval nálam a Windows-zal együtt indul a csacsi és folyamatosan jönnek le a cuccok, illetve adom hozzá az újakat. Én nem csinálok abból problémát, hogy egy cucc nekem nem 5 óra múlva ér le, hanem mondjuk holnaputánra, mert általában mást is töltök mellette. Ebből kifolyólag a 170k az 170k, még ha 5 fájl letöltéséből jön is össze. Akkor jön le, akkor jön el, na bumm.

    U.i.: És akkor még nem is dobtam fel a magas labdát arról, hogy a képen látható fájlok közül vajon mennyit lehetne megtalálni torrenten...
  • Garfield
    #1056
    OFF:

    Az alap MSTS már lejött, most kiegészítőkre (pályák, mozdonyok, kocsik) vadászok. Van már olyan 15 GB-nyi.
  • [Jakuza]
    #1055
    De nem am, mert feleveket varakozol mar arra is , hogy elinduljon egy letoltes.
    Neg aztan nekem ne akard megmagyarazni, hogy tok mindegy hogy 5 fajlt toltok e le , vagy 1-et ugyanazzal a sebesseggel, ha nem akarok tolteni egyszerre 5 fajlt.Most akkor toltsek be 45GBnyi anyagot, ha 700MB-s cuccot akarok leszedni ?
    Es akkor mi garantalja azt nekem, hogy pont az a 700MB-s fajl fog lejonni elso es nem utolsora ?
    Neked egy fajl jon max 81k-val a kepen, nekem meg 228-al, errol szol a fama.
    Persze ezt tobb felekeppen lehet magyarazni, de en csak egy felekeppen tudom ertelmezni, hogy 1/81<1/228.
  • LittleL
    #1054
    De most meg már megy a letöltés a programmal..
    csak egy a baj, még mindig elérhetetlen a portom/ portjaim.
    Unreachable, ez van kiírva.
  • LittleL
    #1053
    Mit töltesz ? Microsoft Train Simulator -t ?

    Az jó játék..nekem is megvan.
    Egyszer kisiklattam az AMTRAK -ot. DDDD
  • Garfield
    #1052
    Nézőpont kérdése. Nekem az eDonkey jobban bejött, gyorsabb, mint az eMule kliensek (MorphXT-t használom még néha-néha, illetve most a NeoMule-t nézegetem). Igaz, ha keresni akarok valamit, akkor általában eMule-t használok, mert fényévekkel jobb a keresője, mint az eDonkey kliensé.
  • Neophyte
    #1051
    egyébként miért nem Emule-t használsz sokkal jobb mint a edonkey2000 kliens...
  • Garfield
    #1050
    5 fájlnál.

    A végeredmény szempontjából pedig tökmindegy, nem? Ha le akarok szedni 5 fájlt, akkor tökmindegy, hogy egyesével szedve fájlonként 170k vagy az 5 fájl jön 170k-val: ugyanannyi idő.
  • [Jakuza]
    #1049
    Ez szep es jo de te produkaltad ezt 34 letoltessel, en meg 1-el.
  • Garfield
    #1048
    Jakuzának egy kép a "vánszorgó" csacsiról:



    (Netkapcsolat: 1536/512)
  • LittleL
    #1047
    WARNING : Your 5661 port is not reachable. Please review your network config.

    ilyeneket irkál ki,
    pedig most még a tűzfalat is kikapcsoltam,

    komolyan nemtudom mi lehet a baj...
  • Garfield
    #1046
    Szinkron nálam nem opció, nagyszerűen elvagyok én a felirattal, szóval a kérdésedre a válaszom igen.

    Egy aprócska kivétellel: amennyiben éppen nem töltök semmit eDonkey-ban, akkor veszem elő a torrentet és olyankor azzal szedem le mondjuk az éppen futó sorozat aktuális részét. De nagyon ritkán van olyan, hogy nem fut a szamár.
  • NuCLEARScoRp
    #1045
    "torrent: biztosan gyorsan le tudnám tölteni - ha volna mit.
    eDonkey: lassan, de biztosan meglesz az egész sorozat."

    Finoman szólva is sántít az összehasonlítás,,, az meg a másik hogy a legtöbben nem a sorozatokra vannak rákattanva...

    De gondolom te a szinkronos premierfilmeket, játékokat, progikat is Edonkey-ről szeded le... erősen kétlem


  • LittleL
    #1044
    nekem most a 4242 TCP port van beállítva,
    meg próbáltam mást is, de
    azt írta ki hogy
    " unable to reach your 4242 port"

    meg ilyenek..
  • Garfield
    #1043
    Torrent vs eDonkey:

    Tegnap gondoltam egyet, miszerint én még úgysem láttam az Alias-t, meg kéne nézni az összes season-t.
    Elmentem a feliratok.hu-ra, megnézni, mihez van felirat. Aztán elmentem a TorrentSpy-ra és a Mininovára, hogy van-e a felirathoz tartozó film.
    Első évad tekintetében az eredményt lásd feljebb.

    Ezután fellőttem az eMule-t, keresgéltem kicsit, míg megtaláltam az összes évad összes epizódját sok forrással, és ha ez nem lenne elég, akkor megtaláltam a bezárt ShareTV oldal linkgyújteményét is, melyből leellenőrizhettem, hogy jók-e a linkek.

    Tényleg sirály a torrent

    Eredmény a jelen szituban:

    torrent: biztosan gyorsan le tudnám tölteni - ha volna mit.
    eDonkey: lassan, de biztosan meglesz az egész sorozat.

    Lehet választani.
  • tomo
    #1042
    ja, bocs, sztem te felreertetted, a regi cuccok alatt regen felrakottat kell erteni az en olvasatomban, nem regi kiadasu anyagokat pl 1984 es filmet :) .
    tenyleg, ahogy petruz is irta, par honapos torrentek nagyjabol hasznalhatatlanok.
  • PetruZ
    #1041
    Fejből nem tudom pontosan, de nálam jelenleg úgy megy, hogy nincs korlátozva a tűzfalon, szabadon garázdálkodhat. A csomagszűrés csak az "alsó" (0-1023) portokra van beállítva, ezekre se ki, se be semmi nem mehet a muléval kapcsolatban.
  • LittleL
    #1040
    Hi Petruz mester.

    a gondom hogy régóta nem használtam az eDonkey -t
    valami port gond lehet...
    mit csináljak, még a keresést sem indítja el.

    mit állítsak be TCP portra, és mit UDP -re ?

  • PetruZ
    #1039
    Tapasztalatom szerint a BT nagy hátránya, hogy a linkek nagyon hamar "elévülnek", kikopnak a seed-ek alóla, és akkor hiába találod meg több tracker oldalon is, mondjuk két-három hónapnál idősebb linkkel már nem nagyon érdemes foglalkozni, olyan kevés (vagy éppen nulla) seed van hozzá. Bár a BT-t én nagyon keveset használom (csak gyors linux disztrib leszedésre), ismerem a főbb oldalakat, és szoktam nézni, mi az, ami már megjelenik azokon, mert akkor pár nap alatt a szamárra is átkerülnek. :)
    Az ilyen fizetős dolgokat, meg ratio-s dolgokat hagyjuk, ennyi erővel a privát ftp-kkel is lehetne példálózni, ami nem fair. :) Most csak a nyilvános, bárki számára elérhető hálózatokról van szó.
    Ja, és még egy dolog, ami a BT előnye, és az edonkey hátránya: friss húsként BT-n sokkal-sokkal hamarabb jutsz sikerélményhez (értsd: élvezhető sebességű adatforgalomhoz), ez pedig sokakat eltántorít az edonkey-tól. Én úgy két és fél, három éve ülök a szamáron, ugyanazzal az userhash-sel, szóval én ma már simán megjátszhatom azt is, hogy csak délután, mikor a melóból hazamegyek, kapcsolom be a gépet, és kb. este 10-ig hagyom futni a mulét a háttérben, miközben mást csinálok. A letöltéseim így is, úgy is beindulnak pár perc alatt. Pedig pont ezt nem szokták tanácsolni az efféle p2p hálók esetén, de nálam - már - nem okoz problémát. Az "ipari" letöltési szinttől meg bőven messze vagyok (havonta olyan 20-30 giga az összes forgalmam), szóval ez nekem megfelel. :)

    Összefoglalva: mindkettőnek megvannak az előnyei és a hátrányai, de összességében egyik sem jobb a másiknál. Más igényekhez, más mentalitáshoz készültek, ennélfogva az user célcsoport vagy csak az egyiket, vagy csak a másikat favorizálja. Majd ha végre normálisan fognak menni a jó keresőkkel ellátott BT-edonkey hibrid kliensek, el fog jönni a kánaán is, és az eddig szembenálló felek boldogan omlanak majd egymás nyakába. :)
  • asdefge
    #1038
    Főleg akkor van nagyfokú átjárás, ha van sok olyan versenyző, aki az egyik rendszer cuccát megosztja a másikban is. Ismerek ilyet :-)
    Mindenki meg tudja találni a neki való rendszert. Van, aki az AppleJuice-ra esküszik. Ízlések és pofonok....
  • [Jakuza]
    #1037
    Ja es a HUB szolgaltatoja szabja meg a ratiot.
    Ami lehet 1/1 de 1/5 upload/download arany is.