World of Warcraft

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#127285
Nyugi, el is ismerik hogy druidot elcseszték kicsit. Az undorító inkább az hogy nem csináltak vele semmit azóta, mert ez így "okés".

Lifebloom was unintentionally buffed too much during Burning Crusade when we made the coefficient scaling work on the stack applications. This has caused a lot of problems with balance in the game. Druids are intended -- as healers -- to be able to dish out good throughput heals with very low efficiency, likewise Lifebloom is intended to be rather cheap and efficient, but not to the degree that it is today.

Lynx_TWL
#127284
okok

๏̯͡๏﴿

#127283
ilyen már van.
úgy hivják, hogy tournament realm.
asszem potom 15 dolcsiért a te accod is compatible lesz vele.

#127282
"Pedig nem lehet."

tévedsz, mert lehet.
csak annyi változott, hogy asszem van 4 sec delay az elsõ manaregen tick-ig. ha jól emléxem...
de az fix, hogy lehet inni arénában

#127281
nem is mondta senki, hogy a warrior az op (bár ha azt vesszük, hogy õ unlimited mennyiségû dmg-et képes kitolni magából, amig húzza hp-val, ellentétben pl. 1 mage-gel, aki max. addig dmg-el, amig manából ki nem fogy, akkor eléggé op-nak tekinthetõ).

2v2-ben a druida az, ami pi**adurva.
mobilis, iszonyat jól healelnek a hot-jai, mindenféle snare-root-stb-bõl tud szabadulni, durva manaregenje van, a healerek közül a legtöbb cc-vel rendelkezik, emellé a durva heal+cc mellé meg még tekintélyes dps-t is tud felvonultatni mondjuk restokin speccel.
szóval ez igy 2v2-ben nagyon-nagyon imba...
de ahhoz, hogy ez igy imba legyen, nagyon kell hozzá érteni.
aki azt hiszi, hogy a dudu annyi, hogy 2-3 gombbal hotspam, az kb. 3 mp-ig élne vele arénában.

hát bizzunk benne, hogy wotlk-kal ezek a dolgok majd megváltoznak...

panther112
#127280
Úgy értettem, hogy egyrészt a wow pve kidolgozottságához képest szánalmas, másrészt pedig szánalmas az a cirkusz, amit a játékosok egy része gerjeszt körülötte.

BEAST
#127279
szanalmas pve :y

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

Lynx_TWL
#127278
szánalmas pvp😄

๏̯͡๏﴿

panther112
#127277
-ex

picket
#127276
Majd a dizájner jól átír egy konstanst, aztán akkor már nem olyan egyszerû. Könnyen megölted? Nesze, akkor most már 9235346234573412-at sebez az aoe-je. kkhtxbai 8-P
Mert egyébként a "please spam this" tooltipjû képességekkel rendelkezõ kasztokkal akkora kihívás a pvp.........

ಥ_ಥ

panther112
#127275
Reméljük elég sokáig kitart majd az új pve content, ha elfogy lemondom az elõfizetést. Amúgy nem is tudom mi érdekesebb egy oszlop körül futkosni, honort farmolni, vagy gank-elni. Tényleg fogós kérdés. Wow-ot pedig azért játszom (játszottam), mert szórakoztat, szeretem azt a környezetet, történetet, amit a warcraft világa (w1-3+wow) megtestesít + a raid-ek is érdekesek. Valahogy a kihívás nekem mást jelent, pl. a 6 éves ex futó múltam kihívásokkal volt tele, vagy kihívás volt írni egy normális szakdolgozatot, stb. na de a wow???

#127274
Ja igen, az elõre programozott önmagát ismétlõ ai-t kihívás 225-ödszörre is ugyanazzal a módszerrel, rutinszerûen megverni. Abban van a vitamin. 😄

panther112
#127273
Szerintem kéne csinálni egy wow pvp kiadást, ott csak bg-k, meg aréna lenne, más balance mellett. Az összes normális realm meg sima pve lenne. Ezt a topikot meg szépen át lehetne nevezni wow pvp topikra, és nyitni végre egy normális wow topikot, ahol nem csak a szánalmas pvp-rõl lenne szó.

Narxis
#127272
pve-re is tekintettel kell lenni ezért nehéz ügy a balance.

Értem én, csak leszarom. :) Nem kell válaszolnod, igazam van.

Fehercsoki
#127271
😮

picket
#127270
tarts kutyát, jót tesz a léleknek!
tarts mage-et, jót tesz a manának! <#idiota>

&#3237;_&#3237;

picket
#127269
Meg a hunter, ha megáll castolgatni. Ja várj! Ha megáll, akkor meghal. Kérem töröljék a jegyzõkönyvbõl az elõzõ hozzászólásomat.

&#3237;_&#3237;

#127268
hogy ne lehetne, vegyel a pvp reszlegben honorert vheto vizet, azt ihatod arenaban is, illetve ha van mage tarsad akkoaz o altal conjuraltat is😛

Davidus
#127267
ha ez így lesz akkor továbbra is marad az aréna amilyen most mert a többi -heal debuff nélküli class is életképtelen lesz.
azért van mindenhol warri meg rugó mert csak õk tudnak -healt szpemmelni.

V9ykn8_TZL0

BEAST
#127266
aha, duplailipengevel mindent! <#idiota>

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

#127265
tényleg lehetséges az hogy valaki olyan magas szintet érjen el a játékban mina a South Park részben, és mindenki halomra ölljön kérdezés nélkül?<#conf><#confused>
#127264
Pedig lehet.

BEAST
#127263
Pedig lehet :d

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

s0n1c
#127262
cdgalaxis, 576 talán
#127261
még nem, hollehet?

anti hero

s0n1c
#127260
mortal debuff nélkül továbbra sem lesz életképes arenaban, de ez szigorúan csak szvsz
Davidus
#127259
arms warrior BCben se kapott semmit ami ér valamit arénában mégis ott vannak a topon. kell mellé egy healer és kész. akinek nem tetszik az lehet fury mert az viszont nagyon brutál burstre lesz képes.

V9ykn8_TZL0

Fehercsoki
#127258
Pedig nem lehet.

s0n1c
#127257
elõrendelted warhammert? <#ejnye1>
#127256
ne legyél már te is wildor :o)

anti hero

#127255
Pedig lehet.

s0n1c
#127254
ezzel csak az a baj, hogy a warrior druid párosból nem a warrior az op, nem rinya, csak úgy megjegyeztem, hogy szerintem ez így rossz koncepció warrior szemszögbõl 😊
Davidus
#127253
nekem úgy tûnik hogy inkább buffolással akarják ezt megoldani. restro druida meg arms warri szinte semmit nem kapott amitõl jobb lenne 2v2ben. sõt lifebloomot még nerfelték is😛
viszont sok "offspec" akik BCben jelenleg hulladékok(retri, feral, balance, elem, cement stb) igen durva buffokat kapnak

V9ykn8_TZL0

Fehercsoki
#127252
Nemlehet arénába inni.

#127251
egyik class-t se nevezném hulladéknak, viszont van 1-2, ami pl. 2v2 bracket-ben tényleg qrva op, ilyen pl. a rugó-druid páros, vagy a warrior-druid.
ezekkel kéne valamit kezdeni, akkor máris helyreállna a rend, vagy legalábbis nem az lenne, mint amit itt is látni ezen a link-en:

2v2

azért ezen is baromira látszik, hogy 2 qrva imba class van 2v2-ben, ez pedig a rugó és a druida (az elõfordulási arányokat tekintve) + a warrior.

3v3-ben meg az RMP (rogue-mage-priest) dominál nagyon keményen, szóval ide is kéne, hogy lesújtson a nerfbunkó.

a blizz meg remélem felfogta már, hogy az 5v5 az max. bohóckodásra kell, oda kell a legkevesebb skill, s ott a legnagyobb az a rés is, ami eltûri a hibákat. balancolni 3v3-ra és 2v2-re kell, nem 5v5-re.
(5v5-ben ha 1 ember vét 2-3 hibát, nem gond, mert tudja kompenzálni a másik 4. ha 2v2-ben az egyik vét 1 hibát is, azzal kb. jó eséllyel be is bukta a meccset.)

antgecc
#127250
Esõerdõ 1 S !!! általános iskola

No matter where we go or how old we grow, our bodies are the temples hosting our minds and souls. That\'s why we have to take care of our \'temples\', in order to keep our minds and souls healthy.

Narxis
#127249
*haladhatsz 😊

Értem én, csak leszarom. :) Nem kell válaszolnod, igazam van.

Narxis
#127248
Csak a kitaposott ösvényeken haladsz, nem véletlen vannak kitaposva.

Értem én, csak leszarom. :) Nem kell válaszolnod, igazam van.

3TOMI3
#127247
igaz

o.O -.- ^^ Ezekiel 25:17 -tRs- T.O.M.I.

#127246
Igaz hnegy az essõerdõs pályán vannak olyan részek ahol vannak csúszós részek, ahol elég egy mozdulat és a karakterem menthetetlenné válik?<#conf>
Magh
#127245
A mage/lock a spirit rewampra értendõ, mert mást nem nagyon érint, a healereknek eddig sem nagyon volt ezzel gondjuk, míg a két caster DPS-nek a passzív regenje gyakorlatilag nulla.

picket
#127244
nem ownolnak afkban, kell a buff :\

&#3237;_&#3237;

Magh
#127243
Arra gondolok, hogy a "trió" (druid, wari, rugó) mennyire dominálja a két alsó bracketet.

BEAST
#127242
"...az eddig hulladék classokat" = "(mage, lock)" ?

ojaj

<#idiota>

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

Magh
#127241
A DoT classok eddig is óriási elõnyt élveztekm, más kérdés, hogy pl. a lock a szar balance miatt S2 óta ezzel nem képes élni. Mozgó elemekre kitérve, szerintem nem merik rendesen megcsinálni. Azaz pl. egy Nagrand Arena fel-le mozgó oszlopokkal, mert szegény melee és társai akkor néha pár másodpercre nem tudnának abuseolni, és sírna a community 70%-a. Úgy képzelem el, hogy pl. maga az oszlop mozog, így csak követni kell, ami meg semmin nem változtat. Orgrimmar arénát sem merik üresen hagyni, tele lesz dinamikus szeméttel (de most komolyan, mit raknak bele? mozgó kodókat?).
Viszont jó látni, hogy legalább spell-talent szinten igyekeznek felhozni az eddig hulladék classokat, ellátják õket eszközökkel a folyamatos sunyulás ellen + az alap sebzésnövekedés + remélhetõleg normális manaregen (mage, lock).
Bár elnézve a healek új szintjeit, azok még mindig 5v5-re vannak belõve, amibõl következik a nevetséges 2v2 és 3v3 healer balance.

#127240
Dehogy élveznek elõnyt. Amíg a druida folyamatosan los-on kívül maradva, cc-zést is közbeiktatva kihealeli a lassú dot sebzést úgy, hogy a manája kb. csak ugyanazon a szinten marad, addig semmi elõnyöd nem lesz belõle. A folyamatosan ugyanazt a magas dmg-t és lassítást tartani képes rogue meg warrior mellett ez meg csak sima ujjgyakorlat. Nem is beszélve a bárhonnan lõdözõ, manát szívó, cc-zõ, nagy burstre képes hunterrõl.

A hab a tortán nálam már csak az, hogy pillanatok alatt ki lehet kerülni combatból, travelformban elrohanni az oszlopokkal teletûzdelt "aréna" másik végére, szépen megteríteni a piknikes kosárból és fullra inni magad. Természetesen a fasz rossz végén állók mögött folyamatosan ott van a non-stop minimum 50% lassítást fenntartani tudó, legjobb burst dmg-el rendelkezõ, cc-zhetetlen rogue a példának okáért. Ez a "leülök inni" dolog hogy lehet még mindig a játékban?

#127239
kifelejtetted a warriorokat 😊

amúgy mi is szopunk keményen a rugó + X felállásoktól.
a legnagyobb gáz, hogy a klottgatyámba olyan mértékû sebzést visznek be még demon armor, soullink és voidwalker mellett is, ami majdnem kihealelhetetlen (szép magyar szó xD).
rugó, disc pap a leggázosabb a setupunkra nézve -.-

az új dinamikus pályaelemeknek hála, meg ha megérzéseim nem csalnak, a lock-ok és egyéb dot-oló class-ok szép kis elõnyt élveznek majd...

#127238
Azok az új "dinamikus pályaelemek" csak még szarabbá fogják tenni a kasztok felének az arénát, biztos nem lehet majd rajtuk átlõni, hiszen akkor kb. el is vesztenék a funkciójukat, amiért berakták õket. Több sebbõl vérzik a rendszer, plusz ott vannak az aktuális fotm kasztok, nem bírják egyszerre pvp-re és pve-re is balancolni a játékot, stb. Mindez oké, de akkor ne legyenek ilyen erõsen kompetitív dolgok, mint 2v2 aréna és ezzel ne lehessen vízválasztónak minõsülõ pvp cuccokat beszerezni. Havonta megtoldják a fegyverek sebzését +30 dps-el, a balance meg csak lassan vánszorog utánna, ráadásul kiadják a kiegészítõt, ami újra a feje tetejére fogja állítani az erõviszonyokat. Nembaj, a lényeg, hogy legyen mit farmolni, grindelni, legyen rendszeresen új fotm kaszt, amire sokan rerollolnak és elkezdik az egész farm/grind mizériát a legelejérõl. Addig is hajrá druidák, rogueok, tietek az aréna.

Narxis
#127237
Igaz.

Értem én, csak leszarom. :) Nem kell válaszolnod, igazam van.

TVelvet
#127236
és akkor mivan 5 DK-val ?😛