World of Warcraft
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Én azt olvastam egy "szakértõtõl", hogy ha erõs gazdaságunk lenne akkor ezeknek a diplomásoknak a 90%-át felszipkáznák.
Van kõmûves, villanyszerelõ, bádogos és vízvezetékszerelõ haverom is. Munkájuk mindig van, ez igaz, de koránt sem biztos, hogy annyit és úgy keresnek mint mondjuk te vagy a barátnõd a multiknál. Egyrészt kidolgozzák a belüket, nincsenek alvászavaraik 1-1 nap után, másrészt attól függ milyen munkát kapnak. Ha pl. egy házat kell felhúzni gyorsan akkor elég sokat szakíthatnak de ha pl. renoválni hívják el õket azért nem sokat kérhetnek el, mert nem egy nagy munka csak pepecselõs egy házat mondjuk újravakolni. Kint vannak télen-nyáron ha határidõre dolgoznak. Télen meg ha hideg van kinti munkát nem is kapnak, házat se építhetnek szal elég szívós. Külföldrõl csak annyit tudok, hogy ott a kõmûves is segédmunkás, aki az építkezésen irányít az az építészmérnök vagy valamilyen diplomás muksó.
Értem én, csak leszarom. :) Nem kell válaszolnod, igazam van.
az a baj ebben az országban, hogy tonnaszámra képzik a tanárokat, az ügyvédeket, közgaszdászokat, pr managereket, meg a hasonló atm. tök felesleges dolgokat, mert nincsenek gyerekek, zárják be az iskolákat, plusz az egész eu-ban nincs annyi cég, meg bíróság, ami ennyi ügyészt és közgazdászt el birna tartani, de mi csak képezzük õket ész nélkül.
a másik oldalon meg ott vannak a hiányszakmák, mint pl. a kõmûves, ács, asztalos, spec. tudású mérnökök, etc., amikért külföldön meg itthon is kapkodnak két kézzel.
egy jó kõmûves mester állítom 2 hét alatt simán meg tudna keresni még itt mo-n is 250k netto-t, külföldön meg akár a 3x-osát is, s adnának mellé segédmunkástól elkezdve mindent.
csak hát ja, ez a munka mindenkinek büdös...
vannak ehelyett tanárok, meg közgaszdászok, akik nem tudnak elhelyezkedni, mert nincs hova, aztán jobb híján mennek a mekibe hambit zacsizni.
egyik ex-kolléganõm - aki mellesleg most a bnõm is - most ment át 2 hónapja egy másik ny-du-i. multihoz quality mérnöknek, brutto 350k-val indult a próbaidõs fizuja (ennek a netto-ja olyan 200k körül lesz vhol), véglegesítés után 400k lesz neki. 26 éves, 2 éve dolgozik. (már beadtam én is - oda is - az önéletrajzom)
másik ex-kolléga szintén alig 2-3 hónapja veszprém megyei multihoz szerzõdött el szintén quality mérnök munkakörbe, õ 375k-ról startolt.
közalakalmazottként persze elhiszem, hogy ez egy álomfizu marad, de vannak hiányszakmák (többek közt a miénk is az), ahol viszont 2 kézzel kapkodnak az emberek után, mert annyira nincs szakképzett, rutinos munkaerõ. (csak összehasonlításként, de nálunk egy termelésvezetõ átlagfizuja bruttó 6-800k, egy program manager-é 1-1,5milla, egy operátoré a soron pedig 80k)
szal' az a 200-250k netto egyáltalán nem egy álomfizu manapság... a megfelelõ munkakörben.
arról nem is beszélve, hogy angliában lazán lehet keresni havi 1500-2000 fontot, vagy többet is (ahogy mondták alattam, akár szarlapátolással is).
ha szállást le birod zsírozni haverokkal (nekem a fél haveri köröm már kinn van, nem véletlenül megyek most ki én is, elsõ körben körülnézni), akkor egy kisebb vagyont kereshetsz relative rövid idõ alatt.
ON:
tatyi: nem rolloltam who-ra, de ezzel szórakozok most (wow acc-jaim jegelve vannak). van 1 ingyen hónapom, de fogalmam sincs mit hoz majd az elkövetkezendõ 2-3 hónap, de ha minden összejön úgy, ahogy szeretném, akkor leginkább le fogom sza*ni mindkét game-t, mert idõm se lesz velük foglalkozni.
chris: nem azért mondtam, hogy sajnálom rá a 12k-t, mert nem volt rá pénzem, hanem mert szkeptikus voltam a game-val kapcsolatban, s nem kicsit, hanem nagyon.
For the greater good
2 GB tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/NTE3MTMzNDk
For the greater good
Miért ilyen gané az elérhetõsége?????
For the greater good
PSN:Tatyla1974 | http://www.twitch.tv/tatyla74 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA
\"Ab sagittae Hungarorum libera nos domine!\"
mondjuk én se keresem magam halálra de ingyen kajálok ami testépítésnél nagyon fontos szempont😊
amúgy menj ptr-re ott tesztelgesd a shockadinod kiváncsi leszek a véleményedre
what\'s the fucking crack? 20 mm-es kaliberű gépkarabéllyal tüzelnek 300 méterről, ez a fegyver azonban csak 200 méterig halálos. nincs veszély /judge dredd/
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni hogy maximum hány hónapig lehet lefagyasztva az accountom ugy hogy nem törlik?
Vagy soha nem törlik?
Mert már 4 hónapja nem volt feltöltve az accom és egyenlõre nem is tervezem, és ha 1 év utánn törlik akkor inkább eladnám!
Amikor "Lefagyasztasz" egy accountot .. akkor leirja a page hogy Blizzard nem tervezi, es nemis tervezte soha, hogy torolje a lefagyasztott karikat .. tehat ha 2 ev mulva feltoltod minden ugyanugy fog varni mint elotte .. ezertheto is reszukrol hiszen a visszateru ugyfel is ugyfel 😉
Ha meg velem lenne problemad. minden hetfon-kedden, csutortokon-penteken megtalalsz a Telepy uti Pitbull Gymben. Keresd a "kokszost" en vagyok az.
Ha meg velem lenne problemad. minden hetfon-kedden, csutortokon-penteken megtalalsz a Telepy uti Pitbull Gymben. Keresd a "kokszost" en vagyok az.
Crassus: egy jóképessegû kurvának nem fizetése van, hanem olyan férje, aki megvesz neki mindent.
The problem is not the problem, the problem is your attitude about the problem.
\"Ab sagittae Hungarorum libera nos domine!\"
The problem is not the problem, the problem is your attitude about the problem.
Bruttó 250 pályakezdõként egy átlagközeli jobb fizetés a pénzügy-számviteli szektorba, én az elõbb azt hittem nettóról van szó...
Nehogymá^^ xD Múltkor néztem olyan szánalmas karaktereket akarnak 500 dollárokért adni, hogy televan kék-zöldel és még epic flying sincs.
V9ykn8_TZL0
ja 250k fizetéssel az a két hónap WAR nem is sok😛
PSN:Tatyla1974 | http://www.twitch.tv/tatyla74 https://www.youtube.com/channel/UCogzoZ5ODf0hReYKB7p16AA
The problem is not the problem, the problem is your attitude about the problem.
\"Ab sagittae Hungarorum libera nos domine!\"
\"Ab sagittae Hungarorum libera nos domine!\"
\"Ab sagittae Hungarorum libera nos domine!\"
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
"vessetek a mókusok közé" :)
Csak ne sírt volna annyit nyilvánosan, hogy fél pénzt kiadni a warhammerért. 😄
Így nem is kell dolgozni, csak fórumozni 😊
ಥ_ಥ
"vessetek a mókusok közé" :)