166745
  • 1Emese
    #143552
    Erre a válaszra vártam :) Köszi
    Egyébként a battle.net nem érdekel. megint regisztráció stb... csak összezavarják az embert.
  • White QVAS
    #143551
    Kedves Emese! A 3 éve szerzett 10 napos papír esetében gondolom arra a papírra gondolsz ami a játék tokjában volt. Sajnos ez valójában semmire nem jó, egy 10 napos trial accountot hozhatsz vele létre, ami a korlátok miatt szinte csak arra jó hogy játssz pár szintet, és astalavista. Próbáld meg aktiválni a 7 nap ingyen játékodat, ha még nem tetted volna meg. Köszöntem.
  • 1Emese
    #143550
    És mi lenne ha befejznétek a storyzgatást, és nem offolnátok orba-szájba? Nem kértem, hogy most mindenki fejtse ki a véleményét, meg hogy mennyire jól megy nektek, sőt nem is értem mért akadtatok fent az első hozzászólásomon. Hisz, ti természetesen nem tudjátok milyen, ha nem tellik rá, mert mind játszotok, de én ilyen kérdést fel sem tettem...
    Nyugodtan olvassatok vissza...

    Csak azt kérdeztem, mit lehet tenni a 3 éve szerzett 10 napos papírral...
  • hawkie22
    #143549
    Jó, tudom, a 200 netto viszonylag soknak számít, csakhogy gyakorlatilag apám 63, anyám 53 éves, számold ki, hány évet melóztak, hogy eddig a keresetig eljutottak. Mégis felneveltek 3 gyereket, egyetemet raktak mindhárom segge alá, és mégse mondhatjuk, hogy a felső rétegbe tartozunk. Erős középréteg közepének mondanám magunkat.

    És még kismillió ilyen van kishazánkban. De rengeteg olyan barátom Wowozik, akik 1 szülővel, havi 100 nettoból, vagy annál kevesebből élnek, mégis nyomják. Mindezt azért, mert elmennek melózni, mert szeretnék csinálni a Hobbijukat, és ezért képesek is tenni.

    Bár lehet, hogy az uccsó két hozzászólásommal eltértem kicsit a témától, de nagyjából sztem érthető, hogy mit akarok kihozni a dologból.

    Na OFF vége.
  • hawkie22
    #143548
    Ja, és még barátnőm is volt végig a hat év alatt, és képzeld, még rájuk is tudtam költeni, a munkával megtermelt lóvéból.

    És a családban senki se keres 200 nettónál többet. (Jó, én igen, de nem otthon sajnos.)
  • hawkie22
    #143547
    Emese, ugye ezt te sem gondolod komolyan. Vagy nem jártál főiskolára/egyetemre, vagy eddig még sose dolgoztál.

    Én orvosira jártam, mellette az utolsó 4 évet a hatból végigdolgoztam, mégis volt időm a WoW-ra, a barátokra, és heti egy buli is belefért. Az utolsó két évben, ha szerencsésen jött ki a lépés, akkor még vizsgaidőszakban is. Sőt, a hatodév az meg gyakorlatilag csak a melóról szólt, mert ugye gyakorlatunk volt orrba-szájba, mégis minden belefért, amit szerettem volna.

    Havi 4000 forintot meg az ember meg tud spórolni, ha nagyon akar. Mondjuk nem dohányzik. Vagy nem hetente megy bulizni, hanem kéthetente. Vagy mondjuk tanul rendesen évközben is, és akkor van ösztöndíj. Vagy felveszi a Diákhitelt, mint én is tettem, hogy ne anyáméknak kelljen az ilyen kiadásokat fedezni.
  • kabel15
    #143546
    Sziasztok.

    Van 1 fullos JC-s DUDU-m Feral talenten van.
    Az érdekelne hogy mivel járok jobban? 68Ap val vagy 34 AGI val?
    (A PVP jobban érdekel)
  • r4pt0r
    #143545
    Soknak nincs is hitele, de mégis marad játékra, ahogy látod meg lehet oldani.
  • Zsoltika 007
    #143544
    Ez a 12 millió milliárdos ember játéka!
  • Jimbo
    #143543
    Felsőbb réteg, miről beszélsz? Szted Én nettó 100.000-zal felső réteg vagyok??? Még a középnek az alját talán elérem, ne vicceljünk már, hogy felső réteg...
  • 1Emese
    #143542
    Meg ahogy azt te álamodtad... És megkrédezted mekkora Hitelek vannak nekik felvéve? Mert akkor valószínűleg úgy is él... hogy nem tudja hol vannak a határok, de a végén rájön, hogy talán nem érdemes az élete másik felét bankoknak dolgoznia..
  • White QVAS
    #143541
    Kérdésedre válaszolva, minden embernek mást jelent hogy érdemes-e manapság játszani. Van akinek bejön a content, van akinek nem. Ha régóta nem volt használva az accountod, akkor ajánlom hogy lépj fel battle.net-re, olvaszd össze a wow accod az új bnet accounttal, és kapsz 7 nap ingyen játékot.

    Ezek után már csak be kell lépned, és 7 nap alatt eldöntöd magad. (Bár nem tudom miért lett volna rossz a BC-s időszak.)
  • r4pt0r
    #143540
    "felsőbb rétegből" meg ahogy azt álmodtad. Nem egy ismerős játszik, aki még a "közép" rétegben sincs benne.
  • 1Emese
    #143539
    Az a helyzet, hogy nekem már nincs hova nézni, ez jutott, ennél többet nem tudok kihozni, ha megszakadok akkor se, amúgy meg ti fujjátok fel a dolgot, sőt igazából ti kavartátok fel a dolgot ^^. A lényeg, hogy a felsőbb rétegből wowoznak, és amúgy "Akinek van pénze gépre erre is van... " lehet ám használtat is venni 30k-ért ami valakinek fél év spórolás... de te aztán biztos tudod mi az...
    Ennyit az OFF-ról az első kérdésemre, hogy azóta változott e a játékmenet, Lineage II feelinges lett e stb., válaszolhatna valaki, hogy érdemes e manapság wowozni, vagy olyan rossz mint BC időszakban?
  • Zsoltika 007
    #143538
    Akinek van pénze gépre erre is van... Vagy ha nincs, akkor elmegy törtre!

    Én se sírok hogy nem Ferrarival járok (kocsim sincs). Pedig lehetne. Tudod ilyen a világ! Nem azt kell nézni mid nincs ami másnak van, hanem hogy mid lehet! Jellemző magyar nézet van... Ezért nem jut semmire ez a fos ország, mert azt nézed másnak mije van, nem azt hogy te neked merre kéne elindulni vagy neki látni hogy jobb legyen. Gratulálok hozzá!
  • Lacee
    #143537
    Na akkor én is beszállok az OFFba: azért ne essünk túlzásba. Az oké hogy ha az embernek kevés pénzből kell kijönnie, akkor szinte semmilyen pluszköltség nem fér bele, de havonta 3,5 ropi nehogy már akkora luxus legyen... Havi egy kocsmázás körülbelül, vagy hetente egy mozijegy, esetleg havi egy könyv, kinek mi.

    A könyves vagy mozijegyes példánál maradva, ennyi pénzért kapsz havi 6-8-10 óra szórakozást. Ha ennyi időt el tudsz és szeretsz is a játékkal tölteni (hetente 2-3 óráról beszélünk, vagyis mondjuk szombat este egy gyors raid), akkor már úgymond a pénzednél vagy.
    Csak arra akarok kilyukadni, hogy egyáltalán nem szégyen, ha valaki nem engedheti meg magának a fentieket, de ne állítsuk már be úgy, hogy valami eszeveszett pénzpazarlás...
  • picket
    #143536
    Gondolom olyan csapat ellen mennek, amilyet kapnak? lol
  • 1Emese
    #143535
    Igen luxus a középoszálynak havi 4k-t kidobni az ablakon, mert legyünk ösztinék a wow nem ad annyi tartalmat egy hónapban... Nem elég a minimum 3k internet díj a gép fogyasztása egy hónapra, ilyen plusz terhet nem lehet vállalni. Őrül az ember, hogy nem az utcán tarhál italra, mert csak azzal tudja elviselni, hogy hova került, és mennyit szívott a semmiért...
  • Jimbo
    #143534
    Egyébként meg, ha megnézzük úgy komolyan a főiskolás/egyetemista emberkéket szted melyikből lesz több? A naponta 8-16-ig iskolában tartózkodó, utána órákat tanuló, 2 munkahelyen dolgózó egyetemista/főiskolásból vagy a délre már hazaérő, otthon faszát verő/wowozó/partyzgató fajtából?
    Ugye mindketten tudjuk a választ?
  • Jimbo
    #143533
    Az Én felvetésem sajnos igaz, mert Én főiskoláról írtam, ha végigolvastad
  • Gumbo
    #143532
    Attól függ ki a párod, és hogy milyen csapat ellen mentek.
  • Gumbo
    #143531
    Itt nem arról van szó, hogy tudtam, nem tudtam. Igen tudtam mivel jár ez, és vállaltam is a nehézségeivel együtt.
    Arról van szó, hogy Jimbo szerint a havi díjat bárki kigazdálkodja, és különben is aki egyetemre jár nem csinál semmit. Én csak hoztam egy igen jellemző ellenpéldát, hogy az ő felvetése miért nem igaz.
  • overx
    #143530
    Hali
    Manapság van hunternek valami jó kis bow pvp ből ? amihez nem kell aréna pont csak honor ...
  • White QVAS
    #143529
    Komolyan mondom a t*köm tele van már ezzel a sok rinyával. Leszarom hogy sokba kerül a tanulás, mindenkinek megvan a lehetősége tájékozódni előtte, hogy amit kinézett képzés mennyibe is fog kerülni kb, miket is kellesz hozzá biztosítani, stb. Ha elmész orvosira pl, tudod nagyon jól, hogy nagyságrendekkel többet fogsz fizetni, mint aki egy OKJ-s szakmát választ.
    BME-re mentél? Tudtad hogy milyen eszközök kellenek majd a tanuláshoz nem?
    Tudtad hogy nem adják majd ingyen őket nem? Akkor meg mi a fa*ról beszélünk kérem szépen.
  • antgecc
    #143528
    2v2-re 2 dps vagy heal+dps a hasznosabb setup? Vagy attól függ, hogy ki a párom? Néha retri palával, néha arms warrival megyek, én shadow illetve disc priest vagyok.
  • FSpofon
    #143527
    és? egy repülő pilóta meg 15-20 milliót költ próbarepülésekre kis szar gépekkel mire szóba állnak vele a komoly tanfolyamokon. de ezt lehet tudni előre. gondolom az építő urak is tudhatták volna.
    van választás, mindenkinek a saját lehetőségéhez mérten kéne dönteni.
  • Gumbo
    #143526
    Látszik, hogy fingod sincs mi megy itt például BME-n. Igaz, lehet úgy is csinálni az egyetemet ahogy te mondod, de aki komolyan gondolja, annak az átlag napja általában 8ra bemegy, 4ig bent van egy 1-2 órás ebédszünete van. Ha szar az ember órarendje, akkor 6-8 között szabadul. Aztán hazamehet jegyzőkönyvet/házit gyártani. Ha netalán építész, akkor éjszakákon át agyal egy házin, gyártja a makettet. Utolsó hetekben alig alszik az ember.
    Az anyagi vonzata például egy építésznek például elég sok. Az a sok buzi karton meg makett alapanyag baromi sokba kerül, vesz az ember 3 A0-s lapot, 1500 FT a tusok, ceruzák, ragasztók, anyámkínja mind elég sokba kerülnek... Egy kezdő építésznek úgy keződdik az első év, hogy minimum 20.000 forintot elkölt tanszerekre. Aztán eltörik a 0.3mm-es tus hegye, veheti az újat 3000ért... és még sorolhatnám.
  • FSpofon
    #143525
    egy ilyen életképtelen ember eladhatná a gépét egy-két évnyi ételért pl :D
  • UnknownAsshole
    #143524
    aztakurva mekkora baromságokat tudtok összehordani :D
  • Zsoltika 007
    #143523
    Az meg a másik...
  • Zsoltika 007
    #143522
    Ezen az alapon kapjátok be mind akik sg-re jártok mert van pénzetek netre meg gépre amivel feljöttök ide nem? Afrikában meg mittom én hány percenként éhen hal valaki.
    Elég nagy szégyen hogy egy havi 4k-s kiadás már luxusnak számít Mo-on. De van aki meg millákat ver el a hobbijára. Minden csak nézőpont kérdése...
  • Jimbo
    #143521
    Figyu, 15 éve dolgozom, úgyhogy nekem ne magyarázd, hogy milyen a munka. Pont egy főiskolán ráadásul, úgyhogy pontosan tudom milyen "nehéz" egy főiskolás élete, lenyomják a napi 2 órájukat, aztán mehet a party ezerrel, vizsgaidőszak előtt meg fosnak és előtte egy nappal még tanulni is elkezdenek...
    Vazzz még egy 10 éves, 4-5. osztályos kislánynak is több tanórája van...
  • 1Emese
    #143520
    Pedig a gazdagok játéka a wow... valaki 4000Ftból 2 hét ételt kitud hozni, mert muszáj neki. MEg arra nem gondoltál, hogy valaki egyetem mellett azért jár dolgozni, 2 helyre is, hogy bírja fizetni a tanulmányait? és nem bulikra... Sőt ha tudnád, tudod milyen mikor 10után hazaér az ember, és még 2 órát magol, aztán a legkisebb gondja is az, hogy buliba menjen... zuhan be az ágyba, már ha nem síma matracon alszik. Na ebből csak annyit akartam, hogy igenis az. és itt nem kéne RORTL-ned..
  • Jimbo
    #143519
    Nehezen hiszem, de akkor sem kellene a gazdagok játékának nevezni a Wowot...
  • Gumbo
    #143518
    Hidd el, valakinek nincs havi 4000 forintja szórakozásra. Szerencsére én megtehetem, de ismerek olyanokat, akik az egyetem mellett éppen kijönnek a pénzükből, és nem járnak minden héten bulizni/inni.
  • Jimbo
    #143517
    ROTFL, milyen gazdagok, ne röhögtess már...
    Akinek nincs havi 4.000 Ft-ja a saját szórakozására, az tényleg ne szarakodjon ilyennel. Persze, aki elpiálja, meg elszórja plázában meg stb, annak nem is lesz meg ez a hatalmas havi összeg....
  • Gorii
    #143516
    en kb 3 eve nem tolom es megvan :)
  • 1Emese
    #143515
    Nem tudjátok mennyi ideig él egy account? Vagy pontosan hol van ez leírva. Sajnos nem tellik már rá, de lehet pár év múlva folytatnám. Bár mondjuk ez is kétséges, mert egyre drágább, és ma már csak a gazdagok tehetik meg. Kb Másfél éve nem fizetem. Bár van még 2 darab 10 napos valamim, bár nem tudom mire való, anno még 2 éve kaptam őket a dobozokhoz (lehet azokkal kezdeni valamit, vagy dobjam ki?). Amúgy milyen a játék változott azóta valami?
  • Big Bad Ryder
    #143514
    bebindeled a focus target opciót. Azt hiszem így hívják, alapból az F gombon van.
  • hawkie22
    #143513
    Tudom, nem is azért kérdeztem. Csak érdekelt, hátha.
    Jelenleg kattintgatással oldom meg a dolgot, de hunterrel kicsit macerás. :)