4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • sz4bolcs
    #2799
    Ugyan, azok az elvakult tudósok sokszor a reprodukálhatatlan jelenségeket is kutatják, mégsem vonják kétségbe a létüket.
  • Christiansen
    #2798
    Szörnyű vagy :C

    mégis mit képzelsz? miből vonod le ezt a következtetést, hogy
    így állnak hozzá a kutatók?!!
    pont a világ és a TE érdekeidet szolgálják azzal, hogy KUTATJÁK
    a jelenségek okait, és addig nem nyugszanak amíg nem kielégítő minden válasz!!! A világ megismerhető és erre törekednek, honnan a büdös picsából képzeled azt, hogy inkább letagadnak dolgokat mert még nincs
    rá MINDEN szempontból elfogadható hiteles válasz?!!!
    rendesen kiakasztottál, hihetetlen mennyire korlátolt vagy!
  • Anaid
    #2797
    Egyébként meg, nevetséges az egész mérhető-e vagy sem kérdés. Ha lenne egy ember, aki tud egyszer egy mérhető para jelenséget produkálni, mi lenne a szöveg? Véletlen volt. Addig menne a csesztetés, amíg nem sikerülne minimum 10-ből tízszer produkálni, ha meg nem sikerülne, akkor megmagyaráznák, hogy véletlen. Ez egy ilyen "játék" és én véletlenül sem szeretnék részt venni benne. Lenne egy ellenpélda, akkor is találnának bármit amibe bele lehet kötni, ne legyünk már annyira naivak...Úgy sem fog senki semmi olyat elfogadni, elismerni amit nem akar.
  • Anaid
    #2796
    Nem mondtam soha semmi ilyesmit. De ha már sokan azt javasolják, hogy olvassunk, olvassatok utána, mit neveznek Poltergeist jelenségnek....
    Egyébként szerintem tényleg mindnyájan álom-világban élünk bizonyos mértékig. Mindenki csak bizonyos részét ismeri és ismeri el a valóságnak. Én sem vagyok kivétel, mert én is ember vagyok. Tudod vagyunk pár milliárdan...emberek.
  • Christiansen
    #2795
    úúgh..agyolvasztó:D
    az AC/DC viszont csak marketing kamu, a rock'n'roll jó!


    itt az emlegetett klip, sok sikert fülessel tessék hangosan meghallgatni, nem ér kikapcsolni
  • sz4bolcs
    #2794
    Jó, de csak azért, mert a te fejedben már nincs sok, mert mindent kiölt belőle a gonosz rockzene, meg a fejrázás.
  • SötétBarom
    #2793
    Belőlem nemsokmindent szednének ki azzal :DDDDDDDD Max fejrázást :D
  • sz4bolcs
    #2792
    Az durva.

    És Chacarron Macarron-hoz mit szólsz? :D

    Azt tudtad, hogy az amcsik AC/DC-vel kínozták az iraki foglyokat? :PP
  • Christiansen
    #2791
    úú na az se egyszerű :DD_Dd

    én az a.t. - come to daddy-re gondoltam, gyengébb
    idegzetűeknek kicsaphatja a biztosítékot. pedig nem 18+
  • sz4bolcs
    #2790
    Tehát kik élnek álomvilágban? A hívők. Meg a nem-hívők. Csak te látod egyedül a valóságot. Próféta-asszonyság. :D
  • sz4bolcs
    #2789
    Golimar-mar-mar-mar xD
  • Christiansen
    #2788
    vagy ha szeretnéd belinkelek egy videoklippet, amitől szabályosan
    fájdalmaid lesznek:P
    Le fogod kapcsolni az 5 percet nem bírod majd végignézni-hallgatni..
  • Anaid
    #2787
    Nekem nem mindegy, mert súlyos következményei lettek az életünkben amiket nem tetszik, hogy képzelgés címszóval akarnak egyes seggfejek el bagatelizálni. Persze téged biztos k....vára nem érdekel, hogy négy ember élete gallyra megy-e. Ez a hozzáállás meg nem engem minősít....Mindenre hivatkozol a tudomány szent nevében és tojsz rá, hogy ezzel egy embert döngölsz-e a betonba, sőt több embert, többek közt gyerekeket is? Te embernek tartod magad? Na erre válaszolj!
  • Christiansen
    #2786
    beraksz egy Zámbóárpy cédét én bevallok mindent..
  • Anaid
    #2785
    Megygyójtottam egy füstölőt, nincs akkora légmozgás a lakásban még nyitott ablaknál sem, ami ilyen mozgást okozhatott volna. Bocs, nem hittem, hogy nem légmozgás, hanem tudtam. Ráadásul akkor az ablak sem volt nyitva. Egyébként meg tényleg hülye vagyok, hogy vitatkozom veletek. Tagadjatok csak sokmindent, legalább nem fognak semmi ilyesmit sem felfedezni és rájönni, hogy miből ered, abból is csak kicseszett fegyvereket akarnának csinálni, van rá példa sok. Lásd: hanghullámokkal is megpróbáltak már embereket kínozni és kicseseztt módon nem látszott semmi....Pá, de ti is álomvilágban éltek, nem csak a hívők.
  • dronkZero
    #2784
    Oh, most nézem, amire reagáltam, milyen régi...
  • dronkZero
    #2783
    Elektrosztatikusság nem áram. Egyébként meg általános iskolás fizikakísérlet, műanyag+szőr=elektrosztatikusság. Vagy üveg+nememlékszemmi. Pulóver+hajam. stb. Millió és egy dolog okoz elektrosztatikusságot.

    Egyébként amíg nem végzed el a füstölős kísérletet, addig fölösleges mással próbálkoznod. Nem fogsz találni semmit, ha a levegő mozgatja. Tudom, te nem hiszed hogy huzat, viszont én meg az érzékeidnek nem hiszek. Azrán ha véletlenül mégis légmozgás, akkor máris van egy jó lehetőséged hogy csökkentsd a fűtés költségeit.

    Egyébként ha jól rémlik, már nem csinálja ezt veled a függöny, úgyhogy úgyis mindegy...
  • sz4bolcs
    #2782
    Igen, vannak ilyen 'kitaszítottak'. Nálam is minden pénteken megjelennek, hogy jön a világvége, vége lesz ennek a borzalmas szenvedésnek, szeretnék-e róla többet tudni...
  • en2
    #2781
    "A jelenség ismert, fizikális, de ha nincs ismert forrása, az már jelen tudományos tényekkel nem megmagyarázható."

    Ezzel a mondattal egyetértek. Azzal viszont vitatkoznék hogy nincsen. Nem gondolkodtál még el azon, hogy az ismereteid hiányosak? Nincsen ebben semmi rendkívüli. Még az sem tud mindent aki éppen nevezetesen egy szkiskolába járt. Mert monjuk nem tanulta meg "rendesen" a tananyagot. De aki mondjuk másirányú iskolába járt, az ugyan honnan is "tudná"? Ilyenkor elkezd fantáziálni és nemkívánatos elméleteket kzd gyártani. Mondjuk éppen azt, hogy: "ez már akkor biztos para". Nem para, csak szakági tudás, amivel nem rendelkezel. OK?
  • SötétBarom
    #2780
    Ma megin nyomta :C
  • Anaid
    #2779
    Kedves DronkZero!
    Utalva egy előző kijelentésedre, válaszolok.
    Nem akarom senkinek megmagyarázni, hogy az elektrosztatika parajelenség, már hogy abban az esetben nem, ha mondjuk van a -maradva a példánál- függöny közelében egy elektrosztatikus áramot, energiát fejlesztő gép. Ha nincs semmi ilyen és látszólag a semmiből ered ilyen intenzitású energia, akkor az már kicsit para kategória. A jelenség ismert, fizikális, de ha nincs ismert forrása, az már jelen tudományos tényekkel nem megmagyarázható. Nem vagyok fizikai zseni, de ha spontán csak a levegőből, ill. nem tudni honnan ered, tegyük fel nem huzatból, akkor közel áll a parajelenségeknek nevezett dolgokhoz.
    Légyszi írjatok nekem egy képletet arra, hogy mindenfajta gép nélkül hogy lehet ilyen erejű elektrosztatikus hatást gerjeszteni, vagy bármi más ésszerűnek nevezett magyarázatot. Lehet kémiai is. Csak, hogy én nem annyira tanult ember is megérthessem. Köszönöm.
  • Anaid
    #2778
    Nem kell a tudományt sem idealizálni és nem szabad lebecsülni a személyes élmények, tapasztalatok jelentőségét sem. Vagy talán egy gyógyszer kifejlesztésénél nem használtak önkéntes vagy éppen nem önkéntes kisérleti alanyokat, mielőtt "piacra dobták"? Ha meg egy -egy gyógyszer nem vált be, mit kaptak a kisérleti nyulak a tudománytól? Büdösül semmit sok esetben. A tudomány az ún. hiszékeny emberek nélkül, akik elhitték, hohgy ezzel lehet, hogy sok embernek segíthetnek, vagy maguknak és jelentkeztek kísérleti alanyoknak nem ment volna sokra. Mindenki tudja, hogy működött ez. Nem kell a tudomány feje fölé sem glóriát képzelni. Nem beszélve arról, hogy minden ma dicsőített felfedezést a maga korában az ún. tudós emberek is kiröhögtek. Vagy majdnem mindet.
  • Anaid
    #2777
    Valahol volt erről szó, hogya tudomány mi mindent adott az emberiségnek, a hit meg nem sokat, vagy ilyesmi.
    Nos megjegyzés: tudva levő dolog, hogy a tudomány sem csak jót adott: atombomba, hidrogénbomba..stb. A tudomány sem ér sokat erkölcsi normák nélkül. Nem egyszer előfordultak kegyetlen állat meg emberkísérletek a tudomány fejlődésének érdekében. Nem tennék ilyen összehasonlító kijelentéseket. A fanatizmus nem csak a hit területén fordult elő. Nem annyira mindegy az sem, hogy a tudomány miket alkotott meg és milyen módszereket használt hozzá. A tudományos életben is szügségesek lettek volna bizonyos erkölcsi normák, melyeket némely hitvilág nagyon jól megfogalmaz.
  • SötétBarom
    #2776
    Nemtudom. Nem szemből nézte, hanem kb 45fokos szögben, tehát biztos nem magát..
  • Anaid
    #2775
    Mit nézett volna egy tükörben?
  • SötétBarom
    #2774
    Azért volt ijesztő, mert nem magát nézte :C
  • Anaid
    #2773
    Nem nárcisztikus?
    Fogalmam sincs.
  • SötétBarom
    #2772
    Hm. Az a fura, hogy csak egyszer csinálta. Azelőtt se, azóta se. Ja, meg utána bámult bele a tükörbe negyed órát :C
  • Anaid
    #2771
    Nyugi, majdnem minden lakásban vannak pontok, területek szeintem, ahol anomáliák vannak pl. az iránytű nem arra mutatja az északot pontosan amerre van. Két tudós szerint (a nevükre nem emlékszem) meg vannak valamiféle föld energia, erővonalak (mint pl. a ley vonalak, csak kissebb intenzitásúak), amelyek metszéspontjában negatív is lehet a földsugárzás. A kutyák érzékenyek az ilyesmire(lásd földrengések előtt is megváltozik a viselkedésük). Pl. vegyél elő egy iránytűt és ha ott pont anomália van se kell megijedni, nem ott kell mondjuk aludni, vagy éppen tanulni. Természetes dolog. Mint pl. egy vízér a föld alatt. Vannak akik érzékenyebbek ilyesmire, vannak aki nem.
  • SötétBarom
    #2770
    Fasza. Azt hittem legalább valami megnyugtató választ kapok :DDDD
  • Hajnalcat
    #2769
    Általában, akkor van ott valami olyan energia, amit csak az állatok éreznek meg.
  • SötétBarom
    #2768
    Viszkisüvegből.

    Más:

    Éjszaka közepén a kutyám random morog a szoba egy bizonyos pontja felé, miközben ott semmi szokatlan nincs, az kicsit para nem? :D És perceken keresztük mereven nézett csont ugyanabba az irányba. :c
  • Anaid
    #2767
    Honnan irányítódnak a máj működési folyamatai?
    Vki, válasz?
    Tipp: fül mögött, fölött: mögött kb. 2 cm, fölfele kb.6-7 cm?
    Totál eltájoltam?
    Csak kérdezek.
  • Anaid
    #2766
    A babona az babona, nem annyira a babonás emberek a hibásak csak, ha nem táplálják megszűnik.
    A másik oldalon is vannak azért ilyen "túlkapások". Nem egyszer előfordult, hogy egy jólbevált tudományos zsargont igyekeztek egy kivételes esetre ráerőltetni. A végeredmény szempontjából az elméletek között én ilyen módon nem tudok különbséget tenni.
    Szerinted hány eset lehet precedensként pl. egy olyan eseményre, hogy egy GV szétrobbanásának hatása fejbekólint egy embert? Egy ilyen esetre elméletileg nem sok tapasztalati gyógymód lehet, nem?
    Pont most volt egy érdekes film arról, hogy az orvosok nem értik a máj önregeneráló képességét. A titok nyitja itt is az agyban van? Az általad sokat emlegetett kémiai folyamatokban? A központi idegrendszer műkszijében?
  • dronkZero
    #2765
    Ez nem "elmélet", hanem pletyka, babona. Ne keverjük már a szezont a fazonnal. Homlokegyenest ellentétes a kettő, nem fogod tudni belekalapálni egyikbe a másikat. Innentől kezdve nincs miről beszélni, igen, vannak hülyék, sőt, retardált babonás faszkalapok, ráadásul nagy tömegben, és emiatt egy csomó ember élete szar. Ez van.
  • Anaid
    #2764
    Abszurd. Mi az abszurd, van erre egy naon jó megtörtént eset:
    Van egy nő parának vélt események történnek körülötte. Más ember kitaláljan azon elméletet, hogy a nő boszorkány. A nő megy az utcán a gyerekeivel, azt veszi észre, hogy utánuk köpködnek...stb. Mit gondoljon? Vannak emberek, akik elhiszik, van egy ember aki megalkotta ezen elméletet, nekik meg el kellet szenvedniük a következményeket. A hiszékenyeket kinevették, az elmélet kitalálója elslisszolt, mondván én nem tehetek róla, minek hitték el, de nekik az attrocitások megmaradtak az emlékeik között. Abszurd, hisz ők nem tehettek róla, miket találnak ki, mégis rajtuk csattant az ostor. Ennyit az abszurdról és ennyit a kivülállóként majd én megmondom mi van, utána meg jót nevetek, hogy becsesztem mások életébe hozzáállásról. Kicsit túl könnyű ilyen apróságokkal behatást gyakorolni emberek életére. És utólag azt mondani, mi nem tehettünk róla.
    Na szerintem ez az abszurd, ha ezt be is kajálja bárki is.
  • Christiansen
    #2763
    az csak abszurd inkább:)
    tök jó, mert pont van egy ilyen elmélet is, hogy abszurd univerzum
    (a legtöbb tudós ebben hisz)
  • dronkZero
    #2762
    Az lehet, hogy nem lenne hátrány, ráadásul mindenhol off témákról beszélünk... :) A másik topicba írtam most egy hosszút, legyen akkor az! :)
  • Anaid
    #2761
    Nem egyeznénk meg egy topicban? Felesleges ide-oda ugrálni. Esetleg van magán fórumod? Nekem nincs.
  • Anaid
    #2760
    Ha az a tapasztalat, hogy ezen nem valóságos dolgok-szikrák- pont zivataros idő előtt, közben jelentek meg, némineműleg logikusnak tűnő feltételezés, hogy összefügghet a levegő elektromos töltésével, főleg, ha villámlásos viharos időben volt a "legkatasztrofálisabb" az élmény?