4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • dronkZero
    #2759
    Fogalmam sincs... :)
  • Anaid
    #2758
    És az az idegrendszer, mely volt kitéve ilyen fokozott hatásnak, lehet elméletileg érzékenyebb utána sok apró elektromos jellegű hatásra, még ha csak átmenetileg is? Blőd példa: ha fokozódik a levegő elektromos töltése érzékelheti apró szikrákként? Teszem azt, az ilyen idegrendszer képileg is megjeleníti az agyban az ilyen infót? Lehetséges ilyen módosult érzékelés? Ja, van műszer, amivel mérhető a levegő elektromos töltése?
  • dronkZero
    #2757
    "Mi az, hogy megsült?"

    Hát, az idegrendszer is elektromos impulzusokkal továbbítja az ingereket. Mikroáramra "tervezett" berendezés. Amire rákötsz összehasonlíthatatlanul nagyobb áramot.

    Másik fele meg sima Ohm-törvény. Van a tested, aminek van valami ellenállása. Az áram munkát végez a "fogyasztón", kvázi fűtőszálként működteti a tested.

    Egyszóval megsül.

    Gyógyulást meg megint nem lehet így értelmezni. Két ember teste sem hasonlítható így össze, nemhogy két villámcsapás...
  • Anaid
    #2756
    Voltak akik tök meggyógyultak. Igaz, volt, hogy évtized kellett hozzá. Ilyenről is olvastam, csak sajna arról nem, addig miből élt meg a delikvens. Hát nem mindig teljesek az infók..(he-he) Mi az, hogy megsült?
    És hogy rakta rendbe magát egy idő után?
  • dronkZero
    #2755
    Na már nem azért, de egy x százalékban _megsült_ idegrendszert hogyan akarsz rendbe rakatni az orvossal? Az autószerelő is bizonyos sérülés fölött azt mondja, hogy ezt már nem lehet összerakni... Csak az embert még sokkal nehezebb megjavítani.
  • Anaid
    #2754
    Azért azt talán te is belátod, hogy nem egy esetben egy-egy elektrosokk, villámcsapás éveken át tartó kínlódást okozott a túlélőknek és az orvosok csak annyit mondhattak: villámcsapásra nincs orvosság. Megvizsgálták a pácienseket, nem találtak semmi különöset, esetleg táppénzre vették őket, fájdalomcsillapítót kaphattak ennyi. Szerinted mi okozott az ilyen embereknél megmagyarázhatatlannak tűnő fájdalmakat?
  • Anaid
    #2753
    Hát igen, a tapasztalat fontos. A kivételes eseteket átélt embereknek meg peche van, hogy olyasmi történt velük, ami eddig nem sűrűn. Ez van.
  • dronkZero
    #2752
    Igen, _egy_ esetet szemlélve valóban így van.

    Ellenben megmondod az orvosnak, hogy mi fáj, ő meg 1000 korábbi saját esetből, meg egymilliárd korábbi kórtörténetből elég jól meg fogja tippelni, hogy mitől leszel jobban.

    Igen, biztosan nagyon megrázó, meg fel kell dolgozni valahogy, csak éppen tudományos magyarázat nem lesz ebből soha. Majd mittudomén, ha haldoklókat fogunk CT-zni menet közben, akkor talán... (Na ezért nem is érdekel annyira a dolog. Ha ez az ára, akkor inkább ne tudjuk meg.)
  • Anaid
    #2751
    Tudod más az szerintem, ha egy emberrel megtörténik ez, az és igyekszik vhogy megindokolni, túljutni, túllépni rajta, kikecmeregni belőle és a tapasztalatai alapján levon bizonyos következtetéseket, melyek természetesen lehetnek helyesek és helytelenek is és máa, hogy kivülállóként kezd el elmélkedni és megmagyarázni, hogy más mit tapasztalt. Az orvos is megkérdezi a betegtől, mit érez, hol fáj, bizonyos infók nélkül egy kívülálló még annyira sem objektív, mint az eseményeket megtapasztaló ember.
  • dronkZero
    #2750
    Ne akard már megmagyarázni, hogy az elektrosztatikusság paranormális, mert rögtön kifutok a világból...
  • Anaid
    #2749
    Azt írtam EGY tapasztalt eset volt. Meg azt, hogy utána fordult elő, azt nem, hogy most is van ilyen ott, ahol volt.
    Az én elméletem legalább annyira jó, mint másoké. A tied is légből kapott (he-he), hisz levegőről van szó.
    A sztatikus hatások meg létező dolgok, lehúzod a műszálas pulóvered, mitől áll összevissza a hajad? Ja, abban az időben az említett helyen gyakoriak voltak a tárgy-ember, ill. ember-ember közötti apró áramütések. Csak úgy légbőlkapottan...
  • dronkZero
    #2748
    Vagy csak a csukott ajtóidnak a szigetelése nem 100%, esetleg kifelejtettél egy szellőzőt vagy kéményt. Gyújts ilyenkor egy gyertyát, cigit, füstölőt, akármit, aztán figyeld, hogy _valójában_ van-e légmozgás, vagy tényleg el kell kezdeni légből kapott (hehe :P) elméleteket gyártani...
  • Anaid
    #2747
    Kiábrándító leszek, nem értelmetlen feltevés, tapasztalt eset. Légmozgás nuku, függöny mégis lebeg, de nem manók voltak, csak az eletromágneses erőtérnek cseszett be egy gömbvillám. Szerintem, mivel a függöny nylonszálas volt sztatikusság vonzotta, ill. taszította, de vajon mi okozott ilyen szintű "sztatikus ingadozást" utólag? Ez a része azért nem teljesen világos számomra.
  • dronkZero
    #2746
    Nemá, ezt komolyan kérdezed? Nyilván... A világ keletkezését nem ismétled meg kísérlettel... :)

    Akkor viszont nem tekinthető paranormálisnak, ha ciklusos. Ősrobbanás-ősösszecsoffadás-ősrobbanás... Csak úgy tudom, hogy a bizonyítékok alapján nem úgy tűnik, hogy bármikor is összezuhanna megint a cucc, jobban tágul, mint amennyit a szumma anyag gravitációja le tudna fogni.
  • dronkZero
    #2745
    Igen, etimológiailag, meg elméleti szempontból tökéletesen igazad van.

    Viszont köznyelvben leginkább azt jelenti, amit én írtam. Ritkán van ugyanis, hogy átlagember olyan jelenséggel találkozzon, ami _valóban_ ismeretlen. Általában hétköznapi, csak "hihetetlen" dolgokra mondják rá, hogy paranormális, vagy másik irányból, hókuszpókusszal magyaráznak olyan eseményeket, ahol nem egyértelmű az ok.

    Szal véleményem szerint a tájékozatlanság a legtöbb paranormális jelenség igazi oka.
    Tökéletesen analóg példa az UFÓ-észlelések. Ott is arról van szó, hogy akik látják, azoknak fogalma sincs, mi az... de általában mások (mondjuk akié az adott eszköz) azért tudják mi az...
  • uwu
    #2744
    Akkor az ősrobbanás paranormális volt?
  • Christiansen
    #2743
    nem jó, mert ez elég sok mindent takar így..
    inkább a szó eredeti értelmét, a normálistól, megszokottól való
    eltérést kéne hangsúlyozni.

    paranormális az, ha valami a várthoz képest abszurd módon következik be,
    egyszeri, kísérletileg nem reprodukálható esemény
  • dronkZero
    #2742
    Kis manók huzigálják.

    Erre a tökéletesen értelmetlen felvetésre most mégis milyen választ vársz?

    Én mondjuk nemigen tudok elképzelni olyan helyzetet, amiben egy lengő függönyt paranormálisnak tekintenék...
  • Anaid
    #2741
    Szal a megfigyelő bemegy teszemazt a konyhába, nézi nincs nyitva ablak , ajtó, mégis lebeg a függöny, paranormálisnak hiszi. Az okos tudósnak meg nem para, mert megmagyarázza, hogy valójában.....Mi is történt? Tényleg, mi?
  • dronkZero
    #2740
    Általában...
  • Anaid
    #2739
    Csak a megfigyelő nem ismeri az okát, a magyarázatát?
  • qetuol
    #2738
    szerintem ez jó definíció
  • dronkZero
    #2737
    Definíció kéne a paranormálisra?

    Hm-hm... Mondjuk mit szóltok ahhoz, hogy:

    Minden olyan jelenség, aminek a megfigyelő nem ismeri az okait, magyarázatát.
  • tigeroo
    #2736
    amire nincs magyarázat?:D
  • Anaid
    #2735
    Van egy egyszerű kérdésem: tulajdonképpen mit neveznek manapság "paranormális" jelenségnek? Annyi mindent felfedeztek, mi a legújabb definíciója?
  • tomcat1
    #2734
    rengeteg időm?
    néha írok a az indexre...
    hwsw -t nem ismerem...
  • Dzsez
    #2733
    Te ugyanaz a Tom macska vagy aki a hwsw-re is, meg az Indexre is ír? Mindenhol ott vagy? Rengeteg időd lehet...
  • tomcat1
    #2732
    mondom hogy kék volt és nem volt benne olyan villámos cikcakk
    mintha valaki fentről lézerrel lőtt volna lefele...
  • kovi04
    #2731
    Ehhez hasonló volt ?

  • tomcat1
    #2730
    Skacok láttam ma este egy villámot ami után nem volt dörgés és nem fehér színű volt hanem kék és nem is volt cikcakkos... egy pillanatra meg is ijedtem olyan volt mint a világok harcába lévők... ez hogy lehet?
  • Roland16F
    #2729
    hallod azért nem léptek fel,mert semmi értelme nem lett volna,akkoriban már voltak olyan bűvészek akik ilyeneket csinálták,nehogy azt mond már te elhiszed ezt az egészet??
  • Randelz
    #2728
    Tetszett....kb körülnézek azon az oldalon.
  • OKkultist
    #2727
    Vajon miért nem léptek fel nagyközönség előtt, nagypénzért, ha csalók? (ha utána tudod csinálni, akkor meg miért nem keresel vele milliókat?)
  • Roland16F
    #2726
    éljen Rodolfó a bűvész:D ilyeneket énis tudok csinálni...akkor én is egy szuper fegyver vagyok ?!
  • degenerator
    #2725
    a kgb titkos fegyvere:)
  • OKkultist
    #2724
    HAHA, ez jó, az idő hat ujja c. scifi novellát kell hozzá elolvasni.
    ITT!
    Ha meg tudod ismételni, akkor tedd meg azt a szivességet, hogy a politikusokat, meg az elit degenerált tagjait likvidálod, legalább Magyarországon!
  • kovi04
    #2723
    Jó lett. Excel-be kellett táblázatot készíteni már meglévő adatokkal.

    A lassú döntés magával hordozza, hogy kiesik fél óra. Főleg úgy, hogy megcsináltam a leckét a kiesett idő alatt.
  • patiang
    #2722
    Rossz az órád, és nagyon lassú a döntésed............
  • zoliapu
    #2721
    Se alkohol se drog :) Hol laktál eddig a dzsungelben :)
  • Roland16F
    #2720
    nem lehet hogy félre nézted az órád?