4159
UFO-k,szellemek,meg ilyenek...
  • Gladiator
    #4079
    tudom mit jelent az ufo. viszont akkor bocs, azt hittem ilyen ironikusan mondtad:) tehát biztos hogy ufo, mert mi nem tudtuk beazonosítani, de azért a köznyelvben az ufo mégis csak alieneket jelent inkább.
  • qetuol
    #4078
    nem értem mire ez a hangnem... nézz utána (egy hozzászólással feljebb), mit jelent az ufó
  • commissioner
    #4077
  • polarka
    #4076
    Pedig csak a definícióra utalt. huwikiről:
    Az UFO (angol betűszó: Unidentified Flying Object, magyar jelentése: „azonosítatlan repülő tárgy”, a köznyelvben egyszerűen ufó) olyan repülő objektum, melyet nem azonosítottak. Az ufóészlelések nagy része valamilyen egyszerű jelenségre vagy repülőeszközre vezethető vissza, néhány esetben viszont felmerül, hogy az észlelt jelenség oka jelen tudásunkkal nem magyarázható.
  • Gladiator
    #4075
    hihi, szeretem az ilyen kis gyökereket, mint te:)
  • qetuol
    #4074
    ha nem tudjátok mi volt, akkor az mindenképpen ufo
  • Gladiator
    #4073
    ? sose mondtam, hogy csak én láttam. mi voltunk vagy nyolcan, plusz a többi ember is látta körülöttünk és senkinek se volt még csak ötlete sem, hogy mi lehet. a lámpás lehetőségét mindenki elvetette. nem mondom hogy ufo volt, de mivel egyikünknek se volt még csak lövése sem, hogy mi lehet, így arra jutottunk, hogy ufo:D azért írtam csak ide, hogy hátha azóta már vki megoldotta a rejtélyt, mert máshol is láttak ilyeneket.
  • uwu 101
    #4072
    A parlament hossza kb.268m.
    Biztos hogy csak te láttad?
  • Gladiator
    #4071
    szememmel:) egyszer a parlament egyik végénél lebegett, majd utána pár másodperc alatt át a parlament felett ki az 5. ker fele. Most ha azt nézzük, hogy maga a Parlament tuti van vagy 150-200m, így simán megvolt az 300 is:)
  • qetuol
    #4070
    nem vagyok képtelen, csak nem volt világos, hogyan mérted le az a 200-300 métert illetve a "több száz métert".
  • Gladiator
    #4069
    láttam már párat. de mindegy, ha képtelen vagy értelmezni, amit írtam, akkor inkább hagyjuk.
  • qetuol
    #4068
    sok lámpást láttál már repülni?
  • commissioner
    #4067


    "A felvétel Budapesten, a Ferencziek terén készült szilveszter éjszaka. Az égbolton egy folyamatosan világító, vakítóan fehér objektum közeledett kb a Dunával egy vonalban, észak felől. Először azt hittük repülő, de repülő nem közlekedik imbolyogva, szlalomozva, meg-megállva, végső soron egyenes úton, de kisebb S-kanyarokat is téve. Nem villogott, hangja nem volt, nem lehetett hallani. Egy darabig közeledett, majd megállt egy helyben, lebegett kb. fél percig, majd 90 fokban irányt változtatva eltűnt, felszívódott. Összesen kb. 5 percig láttuk.

    Utána néztem a neten, mi lehetett ez. Kész röhej amiket írnak. Azt írják a médiában, hogy ezek esküvői lampionok, amiket a gazdagok eregetnek. Tényleg? Hány wattos lampion lehet ez? Miért szlalomozott? Miért tett 90 fokos irányváltást? Hova tűnt?
    Gyertyás lampion? Milyen tűzvédelmi rendszabály engedélyez repülő gyertyás lampiont? Muti má. Vajon egy gyertya képes ekkora fény teljesítményt leadni, hogy sok száz méter, vagy kilométer távolságból is így vakít? Akkumlátoros lampion? ??? Mutasson már nekem valaki egy terméket, ahol levegőbe eregethető akkumulátoros lampionokat árulnak... Hány száz wattos fényerő ez?

    A felvétel 2011 szilveszter estéjén készült, és köztéri buli, koncert volt az erzsébet híd pesti lábánál. Az hallatszik oda meg az emberek buékolós ricsajozása. A felvétel elején a Klotild-matild palota tornya látszik. Kicsit párás volt az idő, de haloványan lehetett látni a csillagokat is.

    HD felvétel, mégis szar minőség, meg nem volt nálam állvány, de mégsem fake.
    A felvétel közepe táján bekapcsoltam a NightShot funkciót a kamerán, (pár másodpercre zöldes lesz a kép) hátha azzal többet látni, de nem.

    Én nem félek tőlük. Ha ártani akarnának, szerintem már megtették volna.

    Szerintem békés szándékkal jönnek, és azért mutatják így magukat, hogy ne keltsenek pánikot. Isten hozott az új világban.
  • Gladiator
    #4066
    Leirtam, igy egy lampas nem repul, h all 5 percig egy helyben, majd hirtelen 1-2 mp alatt megtesz tobb szaz metert es hirtelen megall.
  • patiang
    #4065
    és, ha UFO? :D
  • qetuol
    #4064
    lámpás
  • Gladiator
    #4063
    Még augusztus végén láttunk haverokkal a Parlament felett két ilyen fénylő izét. Elsőre azt hittük, hogy csak olyan lampionok, viszont egyáltalán nem úgy mozogtak. Néha percekig álltak egy helyben, majd hirtelen 1-2 másodperc alatt több száz métert repültek le-föl, jobbra-balra. Nem nagyon értek a repülőkhöz, de nem nagyon tudok semmiről, ami ilyen mozgásra lenne képes. Kb. 20 percig cikáztak így a Parlament felett, mikor - szerintem valamilyen vadászgép - jött és megkerülte őket. Azért gondolom, hogy vadászgép, mert a kivilágítása se olyan volt, mint amit megszokhattunk, (igazándiból nem is nagyon volt), valamint baromi alacsonyan repült a Duna felett (200-300 méterre), ahol én még az életben nem láttam semmilyen repülőt.

    Kb. fél a Duna part ezt nézte, de senkinek se volt ötlete mi lehet. Csak azért írok most ide, hogy megkérdezzem, hátha kitalálta-e már valaki, hogy mi ez:) Szerintünk UFO, de ki tudja, hátha van más magyarázat is.

  • trigonometrikus
    #4062
    Egy ismerősöm vett külföldön ilyen kabátot. Azt mondja, hogy lehet akárhány fok, sosem fázik. Bár nem volt olcsó, azt mondta megérte :)
  • fishsticks
    #4061


    Ő is már-már paranormális képességgel bír.
  • ioinme
    #4060
    Már közel az igazi Jurassic Park? Bocsi! Na szóval szerintem tök király lenne egy ilyen park. Megvannak a maga veszélyei, de ha létezne, én tutira kifizetném a jegyet!
  • ioinme
    #4059
    NEm teljesen paranormálsi téma, de nagyon érdekes!

    http://legendavadasz.blog.hu/2011/12/10/mar_kozel_az_igazi_jurassic_park

    Szerintetek van benne valami? Egy nap majd tényleg lehetséges lesz mindez? Szkeptikus vagyok de látva a mai tudomány határait... kezdek hinni benne hogy megvalósul majd!
  • Anaid
    #4058
    Érdekes, biztos nem szkeptikus állította magáról, hogy aura-látó? Az a gondom, hogy ők azt állítják, hogy tömegben, meg tárgyak hatására az aura összehúzódik, nem "lóg át" pl. a falon. Érdekes, hogy a hapi épp úgy akart bizonyítani, hogy a függönyön átlógó részt akarja meglátni....Én ezt nem értem....
  • ForzaInter
    #4057
    http://www.origo.hu/tudomany/20111125-foldonkivulinek-tartjak-a-felfedezok-a-peruban-talalt-furcsa-koponyat.html
  • polarka
    #4056
    Ha jól emlékszem itt került szóba az aura.
    Szkeptikus blog: Auralátót teszteltünk
  • steweee
    #4055
    ez hihetetlenül nagy ! nem hallottam róla a hírekben, de már megérte benézni ide is :)
  • 1sajat
    #4054
    vagy ha nem hát kisnyúl

  • MR ME
    #4053
    gömbvillám volt!
  • 1sajat
    #4052
    Igazad van, nem nehezebb. Akkor mégis miért? Mert hülyeségnek tartják. Indokolatlanul, de jól definiáltan. Ráadásul abban a kényszerképzetben vannak, hogy ami nincsen a tankönyvben, az csak hülyeség lehet. Mind. Meg abban, hogy aki hülyeséggel foglalkozik, az maga is meghülyül. Emiatt aztán magukat szkeptikusnak kikiáltó emberek jogot formálnak rá, hogy másokat lehülyézzenek, pusztán amiatt, hogy azok nem-átallanak elképzelni bizonyos feltevéseket.

  • Anaid
    #4051
    Mitől nehezebb elképzelni, mint modjuk a vákumot, vagy az ősrobbanást?
  • 1sajat
    #4050
    Sötét energia? Éppen az is lehet, de jelenleg, az ezen a bolygón élő, materialista tanításban részesült emberek ezt nehezen tudnák elképzelni.
  • Anaid
    #4049
    Mese a segítségkérő hanghoz:
    Egyszer volt, hol nem volt, volt egy ember. A saját fiútesója bal oldalról nyakon szúrta, (átvágta valszeg a nyaki ütőerét) megölte. A lelkéből fekete szellem lett, amely segítséget kér és csak angolul ért, hogy kiderüljön az igazság a gyilkosságról. Itt a vége fuss el véle.

    Kicsit túl élénk a fantáziám.:):)
  • Anaid
    #4048
    Mi ebben a para? Márhogy félelmetes?
  • patiang
    #4047
    Figyeljetek csak. És mi van akkor, ha a szellemek sötét energiák, illetve anyagok?
    Lehet, ha meghalunk mi is sötét anyagok leszünk.
    Bár most is vannak nagyon sokan , akik már most is hirtelen sötétek.
  • Looooser
    #4046
    vannak benne kamuk de amúgy jó kis para vidi :D
  • REALista
    #4045
    kamu...:D
  • patiang
    #4044
    Semmit, mert akkor nem birok aludni :D
  • clarck
    #4043
    Mit gondoltok?
  • Anaid
    #4042
    Én meg kijelentem, hogy nem fogok többször...:-)
  • Anaid
    #4041
    Ne általánosíts. Vannak nyugaton is, itt is, akik hisznek benne:-)
  • Anaid
    #4040
    Selfcontrol:-)?