SG.hu·

Tilos az olasz közigazgatásban a Facebook használata

Több vállalat és közintézmény vezetője is megtiltotta a népszerű közösség portál látogatását a munkatársainak.

A La Repubblica római napilap tudósítása szerint a példát most követte az olasz posta is, amelynek álláspontja az, hogy a Facebook túlzottan elvonja a dolgozók figyelmét a munkájukról.

Ellentétes lépésre szánta el magát viszont a nápolyi önkormányzat, amely engedélyezte, hogy minden közhivatalnok és közalkalmazott naponta legfeljebb egy órát eltölthessen a honlapon. Bevezettek azonban egy korlátozást is: a 60 percet mindenki nem egyben, hanem hat, egyenként tízperces blokkban használhatja csak fel.

A legszabadabb cégek egyike ilyen szempontból egyébként a Fiat, amely a Facebookban rejlő lehetőségeket igyekszik marketing célokra felhasználni. A portálon megtalálható például az összes Fiat modell. Olaszországban 3 millió regisztrált tagja van a közösségi oldalnak.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© Adamul2008. 11. 24.. 11:51||#1
"a 60 percet mindenki nem egyben,"
Szép magyaros fogalmazás, nem inkább senki SEM egyben?