Napi Online

Meddig tart a twitter-mánia?

A szakmabeliek éles vitát folytatnak arról meddig tarthat az internetezők egy részének legújabb mániája, a twitter.

A szó nem jelent mást, mint a blogírás új formáját, amelyben a szerző állandóan, percre készen vezeti internetes naplóját, azaz folyamatosan feljegyzi, éppen mit csinál, mi jár az eszében vagy milyen benyomások érik. A közlések célpontjai általában egy az instant messagingra jellemző csoport, azaz családtagok, barátok, ismerősök, de lehet ez a nagyközönség is.

A folyamatos internetes diskurzushoz az Obvious Corp. kezdő vállalkozás biztosít háttérszolgáltatást, például olyan technológiát, amellyel mobiltelefonokra is elküldhetők az üzenetek. A twitter akkor robbant be az internetes közösség köztudatába, amikor az Ovious egy a digitális médiáról tartott texasi konferencián képernyőket helyezett el a tanácskozás, a panelbeszélgetések helyszínein, amelyeken azonnal megjelentek a résztvevők észrevételei, akik mobiltelefonjukba pötyögték be, mit gondolnak az éppen folyó előadásokról, vitákról. Emellett a kávé- és ebédszünetekben a környék kocsmáit, éttermeit jellemezte a tanácskozás hallgatósága.

A twitter bizonyítottan a legforróbb hírforrás, hiszen a twitterezők az események bekövetkeztének pillanatában tudósíthatnak azokról, legyen szó a legváratlanabb dologról, például egy balesetről vagy valamilyen várt eseményről. Az újdonság azonban sokak szerint múló divat lesz, hiszen ki kíváncsi olyan információkra - amelyek az állandó blog legfőbb tartalmát adják -, miszerint most felveszem a zoknimat, most elmegyek edzésre és így tovább. A dolog hívei szerint azonban néhány éve senki sem gondolta volna, az SMS vagy a blogírás a mindennapi élet részévé válik, s így lesz ez a twitterrel is - derül ki a Business Week cikkéből.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Xantia #7
    Szerintem konferenciák, megbeszélések, oktatások része lesz. Eddig hiányzott a technika, illetve jelentkezéssel és felszólalással oldották meg. Kellene rá még egy szöveg értelmező - kereső, és akár csoportosítva is adhatná a kéréseket. A tanár és előadó meg saját ütemezése szerint válaszolhatna a kérdésekre, vagy ha nincs ideje megválaszolhatná később.
  • noss #6
    új üzleti lehetőségek :E
    új időelb*szási lehetőség :E
    mégtöbb idő a számííítóógép mellett, napozás monitorfényben.. fúdejó!
  • Gerygrey #5
    Tudtommal kettő is, az egyik a mitcsinalsz.hu (sic), a másiknak nem emlékszem a nevére... Talán az index web2.0 blogjában volt róla szó.
  • HöfEE #4
    Van magyar klónja??? OMG!
  • Gerygrey #3
    Az utóbbi idők egyik leghaszontalanabb oldala ez a Twitter, meg a magyar klónjai. Igazából nem is értem, hogy lett ebből hype.
  • galedki #2
    így igaz, még a hozzászólás írás is zsibbasztó néha... :)
  • 2XP #1
    Egy újabb hulladék. Már azt sem értem, miért kellett a blogokat ennyire felkapni, a 99.9%-uk szemét, teljesen érdektelen információk, vagy hozzá nem értő emberek okfejtései, amiben az igazságtartalom konvergál a 0-hoz. Az értelmesebbek pedig eddig is tudtak publikálni.