SG.hu·

Európában már vezetnek az LCD-televíziók

A legutóbbi negyedéves adatok szerint az öreg kontinensen már több LCD-televíziót adtak el, mint hagyományos képcsöves terméket. Itt tehát már vezet az új generáció, a következő állomás Észak-Amerika.

A DisplaySearch legfrissebb felmérésében egyértelműen jelzi, hogy a vártnál korábban hamarabb érkeztünk el a fordulóponthoz és az újgenerációs folyadékkristályos kijelzők a televíziópiacon is átvették a vezetést a kiszorulóban lévő hagyományos készülékkel szemben. Európa érdekes módon itt megelőzi az Egyesült Államokat - és általában véve Észak-Amerikát - mivel ott csak a mostani negyedévben várható az őrségváltás.

Arról már a napokban esett szó, hogy az LCD a plazmatelevíziókkal szemben is vezeti a piacot. A DisplaySearch most arról számolt be, hogy bár a leszállított plazmatévék száma Észak-Amerikában 38 százalékkal megugrott három hónap alatt, mindenhol máshol csökkenő eredményről adtak hírt, miközben az LCD-szállításokat világszerte megduplázták a gyártók. Utóbbi mellett szól, hogy rohamosan terjednek a 40 hüvelykes készülékek (a plazma hagyományos erőssége) és jövőre a képalkotási technológia további fejlődésével az 50 hüvelyk feletti tartományokban is megpróbálják elhódítani a vezető helyet.

A versenyben a plazmatévék gyártói előtt a készülékek árának csökkentésén kívül nem kínálkozik más lehetőség. Az előrejelzések szerint azonban ez sem lesz elegendő, és a mostani negyedévben Európa után az USA-ban is első helyre ugranak az LCD-televíziók, megelőzve minden más technológiát. A versenyfutásban a Samsung vezet, amely mind a leszállított készülékek számában, mind a befolyó bevételek tekintetében első helyen áll. Darabszámra második a Sharp, harmadik a Philips, negyedik a Sony, az első ötöt pedig az LG zárja. Az összes többi gyártó a teljes eredmény valamivel több mint felét adja ki.

A készülékek átlagárát 548 dollárban, azaz mintegy 110 ezer forintban határozták meg, ami 25 százalékos növekedést jelent. Ez elsősorban a növekvő igényekkel magyarázható, ami különösen a nagyobb változatok iránt mutatkozik meg. Miközben tehát az egyes készülékek ára fokozatosan csökken, egyre többen érdeklődnek a drágább, nagyobb kijelzővel érkező példányok iránt.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© dez2006. 11. 29.. 22:51||#87
Ja, és akkor már jobb választás a digitális mûholdas, ha a minõség szempont.
© dez2006. 11. 29.. 22:50||#86
Hány földfelszíni adás is van manapság? 3? 5? Nem hinném, hogy innen tévézik az átlagcsalád. És akkor már mindegy, hogy mûhold vagy kábel, nagyjából egyforma a kiépítési költség. Amit mellesleg átvállalhat a szolgáltató.
© dez2006. 11. 29.. 22:46||#85
Ja, mert te arról beszéltél, aham. Csakhogy fonak nem arról beszélt, hanem digitális mûsorszórásról úgy általában...

Filmeket is jó nézni a monitoromon. Csak épp nem elég nagy.
© wanek2006. 11. 29.. 22:03||#84
Azokhoz mûholdvevõ/dekóder kell, meg parabola. A földfelszínihez meg csak tetõ/szoba antenna (meg dekóder, ha a TV nincs felkészítve).
© wanek2006. 11. 29.. 21:59||#83
Azért, mert én arról írtam. Azt kötelezõ ugyanis digitális rendszerbe bevezetni, te panelbajnok.
Azt nem vitatja senki, hogy számítógéphez az LCD monitor a legjobb választás. Nekem is az van. De itt most tévékrõl volt szó.
Látod, nekem viszont lenne pénzem másra, de még drágán sem láttam jót, ami a jelenlegi viszonyok mellett jónak lenne mondható (vagyis TV, DVD).
© dez2006. 11. 29.. 21:39||#82
Bebuktad, mert amit vettem - jó minõségû LCD monitor PC-hez -, az nagyon is jó, sõt kurvajó. A TV-m meg egy ugyancsak jó CRT (100Hz Natural Motion). De csak mert most nincs pénzem másra.
© dez2006. 11. 29.. 21:37||#81
Miért lenne földfelszínirõl szó? Ne akard már ezt is kimagyarázni! Az adás az adás! Úgy is mondhatnám, az adás adott. Annak, aki digitálisat akar, ott van.
A UPC Direct és asszem a DigiTV is MÛHOLDAS = országos lefedettségû.
© dez2006. 11. 29.. 21:36||#80
Az a szánalmas, kedves wanek, hogy olyankor is ellenkezel, és még személyeskedsz is, amikor nyilvánvalóan nincs igazad. Nem vagy vitaképes.
© wanek2006. 11. 29.. 21:03||#79
Értem én a sértettségedet! Vettél valami drága szutykot, és mostanra rájöttél, hogy nem volt érdemes <#eplus2>
© wanek2006. 11. 29.. 21:01||#78
Fóldfelszíni digitálisról van szó. És nem kis körzetben, hanem Magyarország teljes területére. Ha nem tudsz olvasni, íratkozz be valami gyorstalpalóba.