Berta Sándor

Hackereket képez ki Észak-Korea

A dél-koreai hatóságok már nem csak az észak-koreai atomfegyver-programtól tartanak, ugyanis egyre többször merülnek fel Dél-Koreában azok a hírek, amelyek szerint az északi szomszéd szisztematikusan hackereket képez ki.

Bár a fentiekre eddig még semmilyen bizonyíték nincs, a mondás szerint: nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél. A dél-koreaiak - némi joggal - attól tartanak, hogy ugyan atomfegyverek egyelőre nem fognak rájuk hullani, helyette viszont majd esetleg sorozatos hacker-támadásoknak lesznek kitéve a számítógépes hálózataik és a katonai rendszereik.

A Korea Herald nevű helyi újság szó szerint idézte Song Young Keunt, a dél-koreai fegyveres erők védelmi biztonsági kommandójának vezetőjét, aki szerint: "Észak-Korea rendelkezik egy olyan hackeregységgel, amely közvetlenül Kim Jong Il észak-koreai elnök parancsnoksága alá tartozik". Song minderről egy szöuli biztonságtechnikai konferencián beszélt.


A dpa német hírügynökség jelentése szerint az információk nem hírlapi kacsák, ugyanis pontosan illeszkednek a 2003-ben kiszivárgott korábbi értesülésekhez, melyek szerint Észak-Korea erőteljesen fel akar zárkózni a számítástechnika használatában a Nyugathoz. Ugyan a kommunista állammal szemben az Egyesült Államok importstopot vezetett be az új számítástechnikai eszközökre, alkatrészekre és számítógépekre, az északi állam célja a megfelelő technikai felkészültség elérése.

Song információi szerint Észak-Korea évente 100 új hackert képez ki. Ezeket a szakembereket egy különleges katonai egységben oktatják, állandóan trenírozzák őket, hogy formában maradjanak. A kommunista állam így akarja kiépíteni - többek között - a kiberhadviselési és kiberterrorizmusbeli képességeit. Az észak-koreai hackerek célpontjai többek között dél-koreai hivatalok és kutatóintézetek hálózatai és rendszerei lehetnek. A cél az, hogy ezekről a helyekről titkos információkhoz juthasson hozzá Észak-Korea.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • tajfun #33
    cracker = programok masolasvedelmet semlegesito, "crackelo" egyen.
    hacker = internetbohoc.
  • AtisH #32
    Akkor próbáld meg az ilyen információ hiányos kis emberkéknek -mint amilyen én is vagyok- elmagyarázni mi a különbség a kettő között.
  • Ph03niXx #31
    Az amcsik kihúzhatják a dugót É-Korea határainál, de azzal legfeljebb azt érik el, hogy náluk nem lesz világítás. Az É-Koreaiak azért vannak ennyire okosak...
  • tajfun #30
    Epp ez a nem hagyomanyos (felre)magyarazas.
  • Piscator #29
    http://index.hu/politika/kulfold/0601nkorea/
    Betiltották a mobilt Észak-Koreában

    Index/MTI
    2004. június 1., kedd 18:47

    Bár legutóbb arról értesült egy japán újság, hogy Phenjan területén külföldiek számára is engedélyezték a mobiltelefont, az ITAR-TASZSZ kedden azt jelentette, két év után teljesen betiltották az egyébként igen drága használatukat.
  • Piscator #28
    A koreai kiskirályság fikázása nélkül, ajánlom nézzétek meg a belinkelt képet, és akkor kérdezzétek meg: na van áram?
    (Nehéz megtalálni a két koreát, de tényleg döbbentes!Ott Japán mellett vannak, naggyon durva!)
    http://sat.hu/read.php?id=34:
    A Föld éjszakai látványának legújabb montázsa, amelyen világosan kirajzolódik a lakott, lakatlan, illetve a fejlett és elmaradott területek eloszlása. Így fest tehát a Naprendszer harmadik bolygójának éjszakai látványa, ha több felvételt egy képen jelenítenek meg. A kivilágítás mértéke természetesen egy adott terület fejlettségével, illetve a népsűrűségével áll kapcsolatban. A Föld szinte "felbillen" a képen: meghatározó a fejlett észak három nagy centruma - Eszak-Amerika, Nyugat-Európa, Japán -, míg a dél jórészt sötétbe burkolózik. (Délen is főkent a fejlettebbek, Ausztrália, Brazilia es Dél-Afrika tűnnek ki.) Ez persze elnagyolt megközelítés, mivel igen fontosak a természeti adottságok is: jól követhetők a nagy sivatagok, erdőségek, hegységek vagy a szibériai tundra körvonalai. Érdekes látvány az 1,2 milliárdos Kína népességének aszimmetrikus eloszlása, míg a szintén 1 milliárd felett lévő Indiában viszonylag egyenletes a népesség elhelyezkedése. Érdemes megfigyelni a tengerpartok meghatározó szerepét is, ahol a Föld 6 milliárdos lakosságának 25%-a él. E globális jellemzők mellett még számtalan érdekes információ olvasható le a képről. Igazi ínyencfalat például a Nílust követő fényes sáv, ahol ősidők óta a folyóvölgy a meghatározó, vagy a megdöbbentő különbség Észak- és Dél-Korea között.

    Bocs az offért!.
  • Piscator #27
    Ó, dehát ott korlátlan szabadság, gazdaság van, nem emlékszel??
    Ja, hogy az Kína, éértem.
  • Piscator #26
    nézd, emkkora egy ország a Földhöz képest, de erre fecsérlik az erejüket.
    Nem kérem, nem lesz itt Mars kólónia, a sárbolygón levő hangyák csak háboruznak egymással.
  • [HUN]PAStheLoD #25
    az amcsik meg E-Korea határai mentén kihúzzák a dugót akkor nehezen fognak akármit is "törni"
  • Ph03niXx #24
    #23: Nem paranoia.

    Aztán meg teljesen érthető, hogy ilyesmire adják a fejüket. Néhány éve még az orosz "hacker"-eket tartották a legveszélyesebbnek, de mára ez inkább eltolódott a Kínai és Dél-Koreaiak felé.

    Amúgy meg ez nem arról szól, hogy van áram vagy nincs. Áram az lesz amikor kell. Itt arról van szó, hogy ha Kim Jong Il azt mondja törjétek, azok törik. Nem érdekli őket, hogy bajba juthatnak. Azért nem mert nem jutnak bajba, és még azért sem, mert É-Koreából törnek. Ott pedig, mint tudjuk, nem érvényesek a demokratikus törvények, tehát nincs mitől félni.

    Aztán meg a Koreai az egy olyan nép, hogy amit a fejébe vesz, azt elég nehéz onnan kiverni. Még fogunk róluk hallani. Meglátjátok.