JohnnyCage

A K8 piacon várható a legnagyobb chipsetháború

A chipkészlet gyártók jelenlegi ütemtervei alapján az idei évben elsősorban az AMD Athlon 64 chipsetpiacán alakulhat ki különösen kiélezett konkurenciaharc.

A tajvani chipsetgyártók, vagyis a VIA Technologies, a Silicon Integrated Systems (SiS), valamint az ALi Corp. az AMD eredeti ütemtervével összhangban, még a tavalyi év negyedik negyedévében befejezték az AMD 64 bites Hammer magjára épülő, Athlon 64 processzorokhoz készített első chipkészletek kifejlesztését.

Az Advanced Micro Devices (AMD) x86-64 alapú Athlon 64 processzorai, amelyek egyes, meg nem erősített hírek szerint az órajel-generátor problémája miatt késnek, a második negyedévben jelenhetnek meg. A chipsetgyártók ennek megfelelően már az elmúlt hetekben elindították megoldásaik reklámkampányát.

Az Intel Pentium 4 szegmensben már korántsem ilyen egységes a helyzet. Az új, 800 MHz-es rendszerbuszt támogató chipkészletek kifejlesztési fázisában jelentős eltérések vannak a gyártók között. A három tajvani cég közül a legjobban a VIA halad a fejlesztésekkel, és a társaság még márciusban megkezdi a PT400 elnevezésű chipset tömegtermelését. Mivel azonban a VIA nem rendelkezik Intel Pentium 4 chipsetlicensszel, a nagyobb alaplapgyártók várhatóan nem fogják alkalmazni a megoldást.

A tavalyi év kiélezett árháborúit követően a chipsetgyártók az idei évben igyekeznek kerülni a hasonló helyzeteket, és emelni szeretnék termékeik átlagárát. Hogy ez mennyire fog sikerülni, az azonban számos tényező függvénye, és az Intel szegmensben elsősorban a chipóriás megoldásainak tudásától, valamint árától függ.

Az ALi Corp., amely a tavalyi évben szakított az alaplapi chipkészletek piacával, 2003-ban vissza szeretné nyerni elveszített részesedését, és agresszíven népszerűsíti új megoldásait.

A VIA a tavalyi évben mintegy 37-39 millió, a SiS hozzávetőleg 25 millió, az ALi Corp. pedig alig 3,9 millió chipkészletet adott el. A három gyártó együttvéve a globális chipsetpiac 52,2 százalékát tette ki.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Zsoltee_a_bator #32
    mije van pontosan es miben gyorsabb a tied?
  • Lion #18
    Ez élet nem íly egyszerü sajnos
  • Laci73 #17
    Hello Rive!

    Az RD Ramokon belül is több típus van - a kezdeti 4 bites RD Ramok valóban sz.rok voltak, kétségtelen. De a sima SD és DDR ramoknál a CAS és RAS jelek egyetlen vezetéken futnak - várakozniuk kell egymásra. A DDR Ramoknál az az átverés, hogy a megadott értékek ezt nem veszik figyelembe, pusztán elméleti számok. És annak ellenére hogy az AMD prockók számítási teljesítménye magasabb, egy AMD+DDR kombót leköröz egy P4+RDRam páros... a SiS és az Abit éppen most dolgoznak egy közös, RDRamot támogató P4 chipsettel felszerelt alaplapon - ugyanis a felhasználók visszajelezték hogy igénylik az RDRamot. És én nagyon sajnálom hogy a Hammer kimaradt - a beépített memóriakontroller és a RamBus Inc. szemét jogdíj ügyei miatt - az RDRam buliból. Egy Hammer+RDRam kombó megalázná a P4 procikat, és a hagyományos PC piac vitathatatlan királya lenne.
  • Power #14
    http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.x86-secret.com%2Fpopups%2Farticleswindow.php%3Fid%3D67&langpair=fr%7Cen&hl=en&ie=UTF-8&oe=UTF-8&prev=%2Flanguage_tools

    Ezt látáttok már?
  • Power #3
    Nem csak a sávszéllesség fontos. Sok helyen nem használnak rambus ramot, mert az lenne a "fékező elem".
  • Laci73 #2
    No és az nem zavar senkit, hogy a Hammer nyers teljesítményéhez a jelenlegi DDR 266/333/400 memóriák csak fékező elemek? Ezért írigylésre méltó a P4: a Rambus Ram ott legalább elég sávszélességet biztosít... úgyhogy ha meg is veszem a Hammer prockót, a DDR-II megjelenésével dobhatom is ki a régi alaplapot és memóriát...
  • Csudri #1
    majd meglátjuk! A végén úgyis mindig a user szív! A vezetők meg lenyelig a zsét!