Franczy

Megjelent az AMD Athlon XP 2700+ és 2800+

Az Advanced Micro Devices (AMD) munkatársai kedden két vadonatúj nagyteljesítményű processzorról rántották le a leplet, mely újdonságokkal azonban a felhasználók várhatóan legkorábban csak valamikor novemberben találkozhatnak majd, ugyanis a chipgyártónak továbbra is problémái vannak a high-end kategóriás chipek piaci bevezetésével.

A most bemutatott két új AMD processzor, név szerint az Athlon XP 2700+ és az Athlon XP 2800+ nem titkoltan arra hivatott, hogy némi borsot törjön a világ legnagyobb chipgyártója, az Intel orra alá, melynek jelenlegi csúcsprocesszora a 2,8 GHz-es működési frekvenciával rendelkező Pentium 4. Az AMD két új processzora a minden korábbinál nagyobb teljesítményt részben annak köszönheti, hogy rendszerbusz frekvenciájuk immár 333 MHz, míg az eddigi Athlon XP processzorok hasonló frekvenciája csak 266 MHz volt.


A cég képviselői a mostani bejelentés kapcsán elmondták, hogy az Athlon XP 2700+ és Athlon XP 2800+ típusjelzésű új processzorokból a kezdetekben várhatóan csak nagyon kevés kerül majd forgalomba, ami konkrétan azt jelenti, hogy a felhasználók legkorábban novemberben vásárolhatnak majd olyan asztali számítógépeket, melyekben már az új AMD processzorok valamelyike teljesít szolgálatot. Mint ismeretes, a chipgyártó legutóbb augusztusban jelentett be új processzorokat, konkrétan az Athlon XP 2400+ és Athlon XP 2600+ típusjelzésű chipeket, melyekről az AMD azt állította, hogy szeptemberben már világszerte kaphatók lesznek, sőt az Athlon XP 2400+-nak az eredeti tervek szerint még az idei év második negyedévében forgalomba kellett volna kerülnie. Utóbbi processzorok egyébként mindmáig olyan ritkák mint a fehér hollók, melyre jó példa, hogy eddig egyetlen nagyobb számítógépgyártó cég sem dobott piacra ilyen processzorokra épülő rendszereket.

A most debütált két új AMD processzor közül az Athlon XP 2700+ típusjelzésű modell valós működési frekvenciája 2,17 GHz, míg az Athlon XP 2800+ típusjelű csúcsprocesszor 2,25 GHz-es frekvencián ketyeg. Mindkét újdonság a legfejlettebb, 0,13 mikronos gyártási technológiák segítségével készül, és 128 KB L1 cache, valamint 256 KB L2 cache található meg bennük. A gyorsabb FSB nem jelent sebességnövekedést is, ezt kihasználni majd csak később lehet. Az Intel hasonló stratégiát követ, ha egyszer szűkség lesz rá, azonnal kéznél is legyen. A 333 MHz legfőbb előnye hogy ezentúl a busz és a memória órajele azonos lehet (DDR333 SDRAM esetén), és így a kiegyensúlyozott architektúra által javul annak válaszideje. Az AMD Athlon XP 2700+ ára 349 dollár, az AMD Athlon XP 2800+-ért pedig 397 dollárt kell majd fizetni, persze csak akkor, ha majd egyszer ténylegesen kapható lesz.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Lammer #29
    igen mert effektiv 200MHZ különbség van, najó meg az SSE...
    1-2 aprócska különbség van... ennyi!
  • Lammer #28
    ne marhaskodj !!!!
    egy 486 dx2,32mega rammal vidáman elmegy a win98 és alkalmazásai, word, powerpoint stb...
    neeem kell nyavajogni!
    ;)
  • corleone #24
    Nekem meg PIII-733 van. Tök égő. Anno 50 rugó körül volt, az Abit SA6R alaplap is. Lassan mindkettő elavul. Ez nagyon gáz.
  • Etele #22
    Szerintem ha van pénzed rá akkor inkább fél giga RAM-ot vegyél, a 256 lassan kevés, és a 333-as DDR-ek is most elkezdenek drágulni (karácsony jön stb.).
  • sztavrosz #18
    "Athlon XP 2800+ nem titkoltan arra hivatott, hogy némi borsot törjön a világ legnagyobb chipgyártója, az Intel orra alá" hahahahahaha
  • Scipio_from_HAB #15
    Thx Etele én is erre a kombóra (Abit KX7-333, 256mb 333-as ddr, 2000 Xp) gondoltam :D
  • gz8 #14
    Öreg, láttál te már ezüsttartalmú pasztát? Aligha, mert annak gyk. ezüst színe van, nem átlátszó
    Ami fehér anyagot a procin látsz, kutya közönséges hőpaszta, amit anno minden processzorhoz adtak, és a CD-írók egyes SMD-alkatrészeit is ezzel kenték be régebben, hogy az író aljával légmentesen érintkezzen, elősegítve a hőleadást.
  • Etele #13
    Idézlek: "RD ram hihihaha, mert az aztán sokat dob a latton". Hát sokat, a P4 az RDRamtól volt jó (nálam még az van :)). Teljesítményben MÉG nincsen olyan DDR ami veri, ez tény. Az más kérdés hogy az Intel beszopatott minden RDRamos vásárlót, miután felhagyott a memória támogatásával, nem volt szép, fúj. De a SiS talán továbbviszi az RDRam-Pentium 4 combo-t, mert valljuk be az az igazi.
    Scipio: attól függ mire kell és mikor tudsz legközelebb cserélni. Ha én most vennék XP-t, akkor 2000PR-eset vennék, ez még sokáig elég, és olyan 25.000 körül már meg lehet kapni, jó vétel. Főleg egy Abit KX7 333-as alaplappal ütős kis konfigot lehet összepakolni, ez az alaplap olyan 21.000 körül mozog. Be kell vallanom hogy most ez a legjobb ár/érték arányú alaplap/processzor páros. Ez mondjuk csak magánvélemény, azért én még Intel párti vagyok :)
  • Scipio_from_HAB #10
    Nos, én megkérdezném a kedves látogatóktól, hogy szerintük mikor érdemes AMD procit venni és milyet? Ok, tudom vegyek olyat amit a pénztárcám is kibír, stb., de Ár/teljesítmény alapján melyiket ajánlják?
  • RpPRO #1
    Juhuu, hurra. Amugy erdekelne, hogy a 2,17 es a 2,25GHz hogyan jott ki. A szetegett processzor illusztraciot sem tartom a legszerencsesebbnek. :/