Franczy

Szerverpiaci Intel újdonságok

Az Intel tartotta magát korábbi ígéreteihez, ugyanis a cég képviselői szerdán bejelentettek néhány korábban beígért, szerverekbe szánt új Xeon processzort. Az elsősorban a duálprocesszoros szerver számítógépekbe szánt új Intel Xeon processzorok közül az egyik 2,6 GHz-es működési frekvenciával rendelkezik és 433 dollárba kerül, a másik pedig 2,8 GHz-es frekvencián működik és 562 dolláros áron kapható, mondanom sem kell, hogy ezres tételben. A chipgyártó képviselői ezenkívül bejelentettek egy olyan 1,6 GHz-es frekvenciájú új Xeon processzort is, mely működéséhez társainál jelentősen alacsonyabb feszültséget igényel, ily módon fogyasztása és hőtermelése minimális. Sean Maloney, az Intel Communications Group alelnöke a bejelentés kapcsán elmondta, hogy a vadonatúj 1,6 GHz-es Intel Xeon chip teljesítményfelvétele mindössze 30 W, vagyis ily módon tökéletesen megfelel az ultra-vékony, rack-alapú szerverekben történő felhasználásra. Az alacsony fogyasztású 1,6 GHz-es Xeon chip ára ezres tételben 350 dollár.

Az Intel munkatársai arról is beszámoltak, hogy várhatóan az idei év negyedik negyedévében mutatkozik majd be az E7500-as (Plumas) alaplapi chipkészlet legújabb verziója. A jelenlegi Plumas-alapú rendszerek és az újgenerációs Plumas alapú rendszerek közötti különbség leginkább abban mutatkozik majd meg, hogy míg a jelenlegi rendszerek csak a 400 MHz-es rendszerbusz frekvenciájú processzorokat támogatják, addig az új rendszerek már az 533 MHz-es rendszerbuszú processzorok kezelésével is könnyedén elboldogulnak majd.

Mike Fister, az Intel Enterprise Platform Group vezérigazgatója az újdonságok bejelentése kapcsán néhány szót ejtett az Intel és az InfiBand technológia kapcsolatáról. Mint ismeretes, az Intel képviselői idén májusban bejelentették, hogy a világ legnagyobb chipgyártó cége korábbi terveivel ellentétben nem fog piacra dobni InfiBand kompatibilis chipeket. Fister mostani előadásában hangsúlyozta, hogy az Intel ennek ellenére teljes vállszélességgel támogatja az új technológiát, azonban egyre valószínűtlenebbnek tűnik, hogy az InfiBand valaha is képes lesz eredeti küldetésének egyikét, konkrétan a szerverek és adattároló rendszerek összeköttetését megvalósítani. Fister meglátása szerint az InfiBand technológiát a jövőben elsősorban arra fogják használni, hogy szervereket kössenek össze egymással.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!