JohnnyCage

AMD: Az Intelnek is támogatnia kellene az x86-64-et

Az processzorgyártó Advanced Micro Devices (AMD) úgy véli, az Intelnek is az x86-64 technológia mellé kellene állnia, hogy a két társaság együttesen létrehozzon egy ipari szabványt.

Az AMD szerdán bejelentette, hogy a Microsoft Corp. az x86-64 platform támogatása mellett döntött, így már biztosra vehető, hogy a szoftveróriás közeljövőben megjelenő operációs rendszerei maximálisan ki tudják majd használni a 64/32 bites Hammer processzorok képességeit.

Most, hogy a Microsoft támogatása, amely egyébként igen kritikus volt a társaság számára, már biztosított, az AMD a rivális Intelt is meg szeretné győzni. Dirk Meyer, az AMD Computation Products csoportjának elnökhelyettese elmondta, hogy "a társaság megpróbálja az Intelt is rávenni a platform támogatására". "Szívesen vennénk az Intel támogatását az x86-64 ipari szabvánnyá való változtatásában" - tette hozzá Meyer.


Egyes szakértők úgy vélik, az x86-64 platform Microsoft általi támogatása lendületet adhat az Intel Yamhill kódnéven futó, egyelőre még bejelentés előtt álló processzorának fejlesztésében. A Yamhill a hírek szerint az AMD Hammer sorozatához hasonlóan 32 és 64 bites kód natív futtatására egyaránt alkalmas lesz, a processzor által támogatott 64 bites mód a hírforrások szerint azonban nem kompatibilis az AMD saját 64 bites módjával, ami komoly problémákat vethet fel. Az AMD vezetője nem kívánt reagálni az Intel Yamhill processzoráról szóló hírekre, a chipóriás pedig természetesen hallgat az ügyben.

Az elemzők szerint az AMD egyébként úgy törhetne be a legkönnyebben a szerverek piacára, ha az Intel is x86-64-alapú processzorokat adna ki. Az pedig a meglehetősen hiányos információk miatt egyelőre nem zárható ki, hogy a Yamhill mégis kompatibilis lenne az AMD 64/32 bites architektúrájával.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Pheel #45
    Nincs ezzel semmi gáz. Mindenki a saját szerencséjének a pogácsa :)
  • Rive #44
    Hm. Eltérő világszemléletünk van ;)

    Én ugyanis főleg Linux alatt programozok, kernel-szinten. A számomra evidens, hogy ha egy 'oprendszer' nem üvölt védelmi hibát, miután egy user-program megpróbálta pl. közvetlenül a vinyót babrálni - nos, az akkor számomra nem is oprendszer...

    Ha meg egy programozó _saját_ adatformátumot alkalmaz egy _saját_ file-ban, akkor magára vessen, ha egy 32 bites értéket próbál beolvasni egy 64 bites regiszterbe (esetleg fordítva), konvertálás nélkül, miután tipizált változókat használt...
    Ha meg ezt az egészet még meg is próbálja lenyomni a kernel torkán...
    Nálam ez, attól tartok, az 'egyéni szoc. probléma' kategóriába tartozik, mindenki a saját felelősségére hülye.

    NT kernelhez nem értek.
  • Rive #41
    Pheel, azt írtam, hogy: 'Egy _normális_ oprendszernél'. Ott pedig totálisan igaz is... A méret is...

    Ugyanis addig nem kerül bele a rendszerbe, amíg nem lesz _teljes_mértékben_kompatibilis_ az előző (32 bites) változatokkal.

  • Pheel #40
    IMHO az Intel nem fogja átvenni ezt a x86-64-et. Totális meghátrálás lenne a részéről.
  • Pheel #39
    Nagyon sok helyen használnak nem OO-szerű(Serialize, etc) mentési formátumot. Az pedig igencsak lehet gond. Sőt! Ha még így is használod, akkor is gáz lehet, hogy más méretet olvas fel a rendszer, mint ami a régi mentésben van.
  • Rive #38
    Aha...

    Egy _normális_ oprendszernél a user-level programoknak _nincs_ dolguk a hardverrel: a vinyóval se. Így aztán könnyen betartható az a régi programozói intelem, hogy: Magadra vess, ha tipizált változókat használsz!...
  • Veriel #37
    Jajj, ne mar :)))

    Sracok, a programok szoktak adatokat is tarolni a merevlemezen. Aztan a 32 bites valtozot a sok hulye programozo sokszor 32 biten tarolja.

    Nem csak arrol van szo, hogy sok programot majd ujra kell irni, de meg konvertereket is kell kesziteni.

    Igen, biztosan lesz olyan program, amelyet eleg lesz ujraforditani, de lesz szamtalan, amely atirast igenyel, es sok olyan, amivel k. nagy melo atallni 64 bitre.

    Szoval, lehet fordumozni, de okosan pls ;)
  • Rive #36
    Hi Lenny!

    Itt: http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=3&t=000353 az egyik srác (igen, Elric) nagyon nyomja a fordítókkal kapcsolatos dolgokat.
    Ja, és a fórumban feltett kérdésekre szívesen válaszol is, szerencsére :)
  • Supergamer_real #32
    ""Hmm... igazad lehet..
    Akkor elég az újrafordítás. Sorry:)""

    Mellesleg tudok neked pontos cikkhez linket adni, ha a linux datum dolog nem tiszta.De te magad is talahatsz errol bo dokumentaciot, de ha segitseg kell szolj.
  • Supergamer_real #31
    lenne=lenne a legjobb