Franczy

Digitális toll: reszkess billentyűzet!

A számítógépek és a számítógépes perifériák az elmúlt években-évtizedekben óriási fejlődésen mentek keresztül, azonban egy alkatrészük, a billentyűzet nem sokat változott ezen hosszú időszak alatt, és az adatbevitel legszélesebb körben használatos eszköze manapság is lényegében ugyanaz a billentyűzet, melyet már évtizedek óta használunk. Igaz ugyan, hogy manapság már kaphatók csillogó-villogó multimédiás és vezeték nélküli billentyűzetek és az ember-számítógép kommunikációt illetően az egerek szerepét sem szabad elhanyagolnunk, azonban tény, hogy az adatbevitelre manapság használatos eszközök általában elég konzervatívak.

Egyes szakértők szerint a billentyűzet-egér páros egyeduralkodása sokak örömére hamarosan véget érhet, ugyanis egy alig négy éve alapított izraeli cég számos számítógépek, illetve mobil eszközök gyártásával foglalkozó óriáscég támogatását maga mögött tudva egy olyan újgenerációs digitális tollat fejleszt, mely sokak szerint forradalmasíthatja a számítógépes adatbevitelt, és a korábbi hasonló megoldásokkal ellentétben ténylegesen képes a billentyűzet felváltására. Szakértők szerint az újfajta digitális toll eleinte minden bizonnyal a kéziszámítógépek, illetve mobiltelefonok kedvelt kiegészítőjeként fog elterjedni, majd ezt követően várhatóan meghódítja majd magának a személyi számítógépek világát is. A most bejelentett digitális tollat kifejlesztő OTM Technologies képviselői nem kevesebbet állítanak, mint hogy az új eszköz révén legalább olyan könnyen lehet majd szöveget bevinni egy kéziszámítógépre, mint néhány vázlatot rajzolni, vagy esetleg egy játékprogrammal játszani, mindezt pedig a számítógépes egerek esetében megszokott úgynevezett "point and click" módon.

"Azt hiszem nem tévedek, ha azt állítom, hogy az elmúlt időkben leginkább az embereknek kellett alkalmazkodniuk a számítógépekhez és nem fordítva. Mára már mindenki hozzászokott a billentyűzet és az egér használatához, azonban úgy vélem, hogy ezen eszközök sok hátrányuknál fogva alig-alig alkalmasak arra, hogy a felhasználók a számítógépekkel kommunikáljanak" - nyilatkozta az üggyel kapcsolatban Charles Govin, a Forrester Research piackutató cég szakértője, aki nagy jövőt lát a különböző digitális tollakban. Govin utalt arra, hogy az OTM Technologies mögött olyan nagy és neves cégek állnak, mint például a Motorola, a Siemens, vagy a Microsoft, és elmondta, hogy véleménye szerint a digitális toll pár éven belül nemcsak a billentyűzetet és az egeret, hanem a trackballokat és a joystickokat is felválthatja majd.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Yfel #10
    Arról nem is beszélve, hogy sokkal gyorsabban gépelek, mint ahogy kézzel írok...

    Persze Vázlatok rajzolására lehet, hogy használnám, csak ne olyan szar próbálkozás legyen mint az IBM Transnote gépeiben, ahol egy olyan programba vitte be a kézírást, amit semmi más programmal nem lehetett összekötni... szerintem ez nagyon hozzájárult a TransNote bukásához, de ez már offtopic :)
  • Gabest #9
    Pff, végre elfelejtek kézzel írni, erre megint vissza akar valaki szoktatni. Vasból fakarika...
  • Pheel #3
    Izraelből nem sok jó cucc származott eddig. Az ICQ is eléggé gázos. Ugye óriási az erőforrásigénye, ahhoz képest, hogy milyen kis looser progi :)