JohnnyCage

Az év végére várható az 1,73 GHz-es Athlon

[ExtremeTech] Az AMD második negyedéves eredményének csütörtöki, hivatalos bejelentésével egyidőben Jerry Sanders, a társaság elnök-vezérigazgatója szokása szerint elárult néhány részletet a cég ütemtervéből.

W.J. Sanders csütörtöki bejelentése szerint az Advanced Micro Devices (AMD) az asztali számítógépekbe készített PC processzorok piacán még ebben a negyedévben kiadja a társaság Athlon sorozatának következő változatát, amelynek órajele immár 1,5 GHz lesz.
Az 1,73 GHz-es Athlon változattal még az év vége előtt újabb sebességbe kapcsol a társaság, közölte Sanders. A költséghatékony (olcsó) gépekbe készülő processzorok körében az AMD még ebben a negyedévben piacra dobja az 1 GHz-es órajelű Duron processzort. Egyes hírek szerint ez már a jövő hétfőn meg fog történni.

Sanders elmondta, hogy a társaság tervei szerint az AMD az év végére az amerikai notebook piac mintegy 50%-át fogja birtokolni.
Az AMD-vezető, mint ahogy azt már megszokhattuk tőle, most sem hagyta ki a konkurens Intellel, illetve annak termékeivel kapcsolatos véleményének kinyilvánítását. "A Pentium 4 egy vesztes termék" - mondta Jerry Sanders, de a konkurens Intel processzorával kapcsolatban ezenkívül még a "félresikerült" és "hulladék" jelzők is elhangzottak tőle. Sanders úgy gondolja, az Intel egyetlen esélye az volt, hogy a lehető leggyorsabban átálljon a Pentium 4 130 nm-es technológiával való gyártására.

"Jerry továbbra is színes megjegyzéseket tesz, de mi ezekre nem kívánunk reagálni" - mondta az Intel szóvivője. Az AMD közelmúltbeli sikerei ellenére továbbra is az Intelnek nagyobb a piaci részesedése. A Mercury Research piackutató cég kimutatásai szerint az AMD jelenleg 22,2% részesedéssel bír a PC processzorok piacán, az Intel pedig 76,2 százalékkal. Az AMD a jövőben azonban tovább szeretné növelni ez a részesedést.

Mint azt Hector Ruiz, az AMD vezérigazgató-helyettese a közelmúltban elmondta, a társaság a drezdai (Németország) Fab30 gyárat teljes mértékben PC processzorok gyártására szánja, és a jövőben maximális termelési kapacitáson fog működni. Az austini (Texas) Fab25 gyáregység eközben fokozatosan kizárólag flash memóriák készítésére lesz átalakítva.

Sanders várakozásai szerint az AMD a harmadik negyedévben ismét rekordmennyiséget fog eladni Athlon és Duron processzoraiból, de az árak további esését aligha lehet megakadályozni.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • accord #54
    Nem akarok nagyon beleszólni, de ÉBRESZTŐŐŐŐ: AMD procihoz nem csak a VIA (fúúj), hanem maga az AMD is gyárt chipsetet!!!!

    - VIA
    - AMD
    - SIS
    - ALI
    - NVidia

    Ez kevés chipset szerintetek???????????
    Nekem pl. AMD chipsetes alaplapom van... Az AMD olyan stabil és gyors chipset AMD prociknál, mint az intel chipset az intel prociknál... (na jó, most a SIS chipset megelőzte az AMD-set, de azt nem tudom, hogy eléggé stabil is-e)
  • Lez #48
    A 3dFX-et nem az NVidia tette tönkre. Egyszerűen nem bírták az iramot. Mekkora bukás volt a nagyon várt V4 V5?
    Sajnos elég kegyetlen mostanság a grafikus kártya piac. Én szurkolok az NVidiának, hogy még sok jó chippet csináljanak, de azért remélem a verseny is megmarad.
  • MuERTe #47
    az nvidia egyáltalán nem minőségi.csak gyors.
  • MuERTe #36
    pont ez a létező legnagyobb baromság.csak az intel képes ilyenre,hogy föláldozza a teljesítményt a magasabb működési frekvencia érdekében.persze jól hangzik az ,hogy a mi processzorunk 300 megahertzel gyorsabb mint a konkurenciáé,de az eladási mutatókból látszik,hogy ezzel már nem lehet megetetni a népet.
  • dewdew #34
    meg fele aron...
  • Bekomman #29
    Nem azért van az AMD, hogy jó legyen hanem azért, hogy olcsó
  • MuERTe #20
    hogy mire kell?pl renderelni.arra még nem csináltak elég gyors processzort.
  • kowajano #9
    :)
  • Fatality #8
    PyRex valóban te vagy a hülye :)
  • PyRex #7
    Lehet, hogy en vagyok a hulye de az 1GHz-es duron mar megjelent, nem? :)

    PyRex