Mikeyy

Új Athlon MP processzorok szerverekbe és munkaállomásokba

A Computex-en az AMD bemutatta első több processzort kihasználni tudó platformját, amelynek segítségével egy vagy két utas szerverek illetve munkaállomások építhetők, így az AMD tovább terjeszkedik a piacon.

A többprocesszoros platform alapját a legmodernebb AMD Athlon MP processzorok és az AMD-760 MP chipset képezi, amely támogatja a DDR memóriákat és alkalmazza az AMD által újonnan kifejlesztett Smart MP technológiát. Az új platformra épített munkaállomások és szerverek világszerte több mint 20 nagy számítógépgyártó termékpalettáján szerepelni fognak 1,2 illetve 1 GHz-es működési sebesség mellett.

Az Athlon MP processzorok ára ezer darabos vásárlási tétel esetén 265 USD lesz az 1,2 GHz-es modell esetében, illetve 215 dollár az 1 GHz-es változat esetében. Ezek a processzorok az x86 család hetedik generációjába tartoznak, és az AMD kifejezetten a nagyteljesítményű, többprocesszoros szerverek, illetve munkaállomások számára tervezte őket. A WebBench, a ServerBench és a 3D Studio Max programokkal végzett mérések során az Athlon MP processzorok akár 38 százalékkal nagyobb teljesítményt képesek nyújtani, mint a többi x86 alapú többprocesszoros rendszer.

Az AMD többprocesszoros platformjának legnagyobb előnye a Smart MP technológia, amely a két processzor, a chipset, illetve a memóriarendszer közötti adatmozgást nagy mértékben meggyorsítja, így jelentősen növeli az egész rendszer teljesítményét. A Smart MP nagysebességű, 266 MHz-es rendszerbuszt alkalmaz, amely ECC (Error Correcting Code - hibajavító kód) támogatást tartalmaz, és egy kétprocesszoros rendszerben processzoronként 2,1 GB/sec sávszélességet biztosít.

Az Athlon MP processzorok Socket A tokozással készülnek, támogatják a DDR memória technológiákat, és nagy teljesítményű, teljes sebességű cache-t tartalmaznak. Ezekben a processzorokban már találkozhatunk a 3D Now! Professional technológiával, ami 52 új utasítással egészíti ki az AMD már meglevő 3D Now! technológiáját, így szebb, életszerűbb képeket, és pontosabb digitális audióanyagokat biztosít. Az Athlon MP processzorok a Drezdai Fab 30 gyárban készülnek 0,18 mikronos réztechnológiával.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Andor PaPa #15
    Jó teszteket találtál! Kiteszem őket a falamra!
  • MuERTe #14
    2x Athlon MP 1200 teszt egyéb munkaállomásokkal(pl.sgi onyx)
    nem rosz nem rosz:)
    érdemes végignézni az egész cikket!
  • MuERTe #13
    döbb....
    http://www.aceshardware.com/Spades/read.php?article_id=30000190
  • Andor PaPa #12
    Azért az Athlon igen is jó szerverbe. Nem túl nagyba, de jó. Már több Atlonos szervert reparáltam, így a teszt adataikat is ismerem, és kijelenthetem, hogy az Athlon jó kisebb szerverekbe. A multiprocesszoros üzemmód meg majd lesz valahogy, most jöttek ki a dualprocis Socket A-s alaplapok.
  • MuERTe #11
    a kettő közt csak annyi a különbség,hogy a régebbi képes a MultiProcesszoros(ezért MP) müködésre,de hivatalosan nincs támogatva benne ez a mód,az ujakban pedig ez a rész fejlettebb,ée természetesen erősen támogatott:)
    a duront tényleg el lehet felejteni az mp-s rendszerekben,vigaszalásul szolok,hogy a celeron is magányos harcos(mielőtt valaki fikázni kezdené...).
  • An-Dee #10
    Közben kideritette, hogy itt hülyeséget irtak, nincs MP-s proci, csak chipset, szóval nem lesz külön proci, a sima athlon (nem duron) jó bele.
  • An-Dee #9
    barni

    szerintem ez köztudott, hogy az intel kiadta az sse2 utasításkészletet, és az is, hogy az amd bejelentette, hogy a jövöben támogatni fogja.
  • An-Dee #8
    Szerintetek lehet ezt + alaplapot majd kapni itthon? mert hogy én erre várok már, mióta elöször eset róla szó.