SG.hu

A francia Mistral platformja, a Le Chat is tud már keresni a weben

A francia MI startup, a Mistral egy sor frissítést adott ki a termékportfóliójához, mivel igyekszik versenyképes maradni ezen a nagyon gyorsan fejlődő piacon.

A Mistral Le Chat platformja ugyanúgy közli a forrásokat is, mint az OpenAI ChatGPT-je. A ChatGPT Canvas mintájára egy olyan eszközt is kapott, amely lehetővé teszi a felhasználók számára a tartalom módosítását, szerkesztését vagy átalakítását a Mistral saját modelljeit felhasználva. A Vászon funkció dokumentumok, prezentációk, kódok, mockupok létrehozására használható.” - írja a Mistral egy blogbejegyzésben. "Képes vagy módosítani a tartalmat helyben, a válaszok újragenerálása nélkül, a vázlatok verzióinak kezelésével és előnézetben megnézni a terveket.”

Mindezeken túl a Le Chat mostantól képes nagyméretű PDF-dokumentumok és képek feldolgozására elemzés és összegzés céljából, beleértve a grafikonokat és egyenleteket tartalmazó dokumentumokat is. A mai naptól kezdve a platform magában foglalja a Black Forest Labs Flux Pro modelljét a képgeneráláshoz. A Le Chat pedig már képes automatikus munkafolyamatokat fogadni olyan feladatokhoz, mint például a költségjelentéshez és a számlafeldolgozáshoz szükséges szkennelés- a Mistral ezeket „ügynököknek” nevezi.


A Le Chat néhány új funkcióját a Mistral új modelljei teszik lehetővé. Az egyik, a Pixtral Large, szöveg és kép feldolgozására egyaránt képes - ez a Mistral Pixtral modellcsaládjának második tagja. A 124 paraméteres Pixtral Large teljesítménye egyes multimodális benchmarkok alapján megegyezik a vezető modellekkel, köztük az Anthropic legújabb Claude 3.5 Sonnet modelljével, a Google Gemini 1.5 Pro-val és az OpenAI GPT-4o modelljével, illetve felülmúlja azokat. (A paraméterek nagyjából megfelelnek a modell problémamegoldó képességének, és a több paraméterrel rendelkező modellek általában jobban teljesítenek, mint a kevesebb paraméterrel rendelkezők.)

"A Pixtral Large képes megérteni a dokumentumokat, grafikonokat és természetes képeket” - írta a Mistral egy másik blogbejegyzésben. „A modell határszintű képmegértést mutat." A Mistral bemutatta a Mistral Large, a szöveges modellje zászlóshajója új változatát is. A Mistral Large 24.11 nevű új modell „jelentős javulást” hoz a hosszú szövegkörnyezet megértésében, így a Mistral szerint jól alkalmazható olyan felhasználási esetekben, mint a dokumentumelemzés és a feladatautomatizálás.


Mind a Pixtral Large, mind a Mistral Large 24.11 két licenc alatt érhető el: egy szigorúbb licenc kutatási és tudományos felhasználásra, valamint egy vállalati licenc kísérletezésre, tesztelésre és kereskedelmi forgalomba hozatalra. A Mistral Large 24.11 a Mistral szerint a következő napokban felhőplatformokon is elérhető lesz, beleértve a Google Cloudot és a Microsoft Azure-t is.

A párizsi székhelyű Mistral a közelmúltban 640 millió dollár kockázati tőkét gyűjtött be, és továbbra is fokozatosan bővíti MI-ajánlatát. Az elmúlt hónapokban a vállalat ingyenes szolgáltatást indított a fejlesztők számára modelljeinek tesztelésére, egy SDK-t, amellyel az ügyfelek finomhangolhatják ezeket a modelleket, valamint új modelleket, köztük egy Codestral nevű generatív kódmodellt. A Meta és a DeepMind munkatársai által közösen alapított Mistral kifejezett küldetése, hogy rendkívül versenyképes modelleket és szolgáltatásokat hozzon létre e modellek köré - és ideális esetben pénzt keressen a folyamat során. Bár a „pénzkeresés” kihívásnak bizonyul (mint a legtöbb generatív MI startup esetében), a Mistral állítólag idén nyáron elkezdett bevételt termelni.

"A Mistralnál az MI-hoz való hozzáállásunk más. Nem hajszoljuk mindenáron az általános mesterséges intelligenciát; a mi küldetésünk ehelyett az, hogy legjobb MI-t adjuk az Ön kezébe, hogy Ön dönthesse el, mit kezd a fejlett MI képességekkel” - írta a vállalat az egyik mai blogjában. "Ez a megközelítés lehetővé tette számunkra, hogy meglehetősen takarékosan bánjunk a tőkénkkel, miközben következetesen elérhető áron szállítunk csúcstechnikát jelentő képességeket.”

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!