Franczy

A Linux meghódítja Hollywoodot is

A hollywoodi cégek közül a Dream Works és a George Lucas birodalmához tartozó Industrial Light & Magic cég képviselői is azt nyilatkozták, hogy SGI munkaállomásaikat Linuxos hardverekre cserélik.

Egy csúnya, zöld, Shrek névre hallgató óriás a közeljövőben nagyon jó barátja lehet majd a Linux pinvinnek, ugyanis arról van szó, hogy a neves Dream Works SKG számítógépes csapata a közeljövőben egy olyan film speciális effektusait készíti majd el a Linux operációs rendszer segítségével, melyben a sárban fetrengő, csúnya kreatúra a gyönyörű számítógépes grafika és animáció segítségével pillanatok alatt romantikus hőssé alakul át. Ez csak egy példa abból az új hollywoodi szuperprodukcióból, mely többek közt valószínűleg arról is híres lesz majd, hogy speciális effektusainak elkészítéséhez a mai trendtől eltérően semmi köze sem lesz a Microsoft cég operációs rendszereinek, vagy a Silicon Graphics cég számítógépeinek.

"Szerintem sok más egyéb szakterülethez hasonlóan a filmiparban is egyre nagyobb szerephez jut a közeljövőben a nyílt forrású operációs rendszer, a Linux. Amennyiben valaki egy bizonyos összeget befektet valamilyen Linuxos számítógépes rendszerre, számíthat arra, hogy nemsokára busásan megtérül a befektetése." - nyilatkozta Ed Leonard, a Dream Works egyik vezető technológusa.

A hollywoodi cégek közül nem a Dream Works cég az egyetlen, amely kiáll a Linux mellett, hiszen a George Lucas birodalmához tartozó San Rafael-i (Kalifornia) székhelyű Industrial Light & Magic cég képviselői is azt nyilatkozták a napokban, hogy a jelenleg meglevő 1300 darab SGI munkaállomásuknak a közeljövőben több mint a felét le szeretnék majd cserélni, és helyettük valamilyen Linux operációs rendszerrel ellátott hardvert szeretnének vásárolni.

A Walt Disney cégnek a Toy Story című filmek elkészítésében rendkívül nagy segítséget nyújtó Pixar Animation Studios vezetői is azt nyilatkozták a közelmúltban, hogy számos új Linuxos munkaállomás beszerzését tervezték be. Ed Catmull a Emeryville-i (Kalifornia) székhelyű cég elnöke és vezető technológusa elmondta, hogy a cég korábbi SGI számítógépeit nemrégiben elkezdték lecserélni új Windows NT-s számítógépekre, de belátták, hogy ez nem jó lépés, így inkább valamilyen Linuxos munkaállomást próbálnak üzembe helyezni a közeljövőben.

Szakértők szerint a filmes speciális effektusok készítésével nem túl sok cég foglalkozik, mivel ez nem túl nagy piac, ennek ellenére mégis nagy elismerést jelent, ha valamely cég hardvereit, illetve szoftvereit ezen a nagyon nagy elvárásokat támasztó piacon alkalmazza valamelyik cég. A nyílt forrású Linux operációs rendszer pedig a jelek szerint nagyon jó úton halad afelé, hogy Hollywood egyik legkedveltebb szoftvere legyen.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Mike #16
    Ennek a legnagyobb vesztese az SGI, oket meg sajnalom :(
    A Winfos ezen a teruleten sosem rugott labdaba
  • gosh #15
    gulasoftnak igaza van
    DE NAGYON!!!
  • MuERTe #13
    bocs,annyira nem régi.itt az eredeti hír.egy kicsit több értelme van mint ennek.
  • MuERTe #12
    tavaly ilyenkor talán még friss volt ez a hír.
  • MuERTe #11
    az sgi munkaállomások manapság már linuxos hardverek,mivel dobta az nt-t,és az irixet linuxra váltotta.az összes fontosabb 3d,animácios és effektszoftvert szintén portolták,sőt van amelyiknek nincs is nt-s változata,mivel rendszerint valamilyen unix variáns alatt fejlesztik.
  • Pali #8
    Ha egy bizonyos szint fölött bele kell nyúlkálnod az OSbe jobb lehet a Lin. Kényelmesebb szövegfájlokat editálgatni, mint a registryt buherálni, és még a Linuxról tonnaszám van leírás, a win registryről én még nem láttam. Bár persze egy átlag felhasználó nem fog a registrybe nyúlkálni. Szerintem a Linux kiszoríthatja a wint a desktopPC-k világából is, ha csinálnak hozzá olyan grafikus interfészeket, meg telepítő wizardokat, mint a winhez, de alatta ott lesz az atomstabil Linux rendszer, amin azt írsz át amit akarsz. A mai PC hardverek lassan olyan teljesítményűek, hogy akár integrálódhatnának a közepes teljesítményű számítógépek felé, ahol a UNIX változatok tarolnak. A wint meg el lehet felejteni végre az összes microfos szabvánnyal meg kavarással együtt, ami minden mással inkompatibilis. Nem mintha a UNIXok között nem lennének inkompatibilitási problémák, de ez egy másik történet.