Franczy

Újabb AMD Palomino hírek

Az elmúlt napokban már több cikkünkben is említést tettünk az AMD legújabb processzáról, az AMD Palominoról, most azonban újabb információkat szeretnénk megosztani veletek ebben a témakörben.

Mint ahogy arról már beszámoltunk, az AMD a jelenleg is tartó hannoveri CeBIT számítástechnikai kiállításon zárt ajtók mögött ugyan, de végre bemutatta az Athlon utódnak kikiáltott Palomino processzor működőképes változatait. Talán legfontosabb azt a dolgot tisztázni, hogy a Palominot az AMD állítása szerint nem gyártási nehézségek miatt nem gyártják még nagyobb darabszámban, hanem egyszerűen azért, mert a cég marketingesei úgy tartják, hogy egyelőre nincs sok értelme egy ilyen nagyteljesítményű új chip bevezetésének. Erre persze a "fanatikus" Intel hívők azt mondhatják, hogy na persze, azonban nem árt megtekinteni ez eddig publikált teszteket, melyekben még egy "egyszerű" 1,2 GHz-es Athlon is verte az 1,5 GHz-es Pentium 4-et.


Így talán már érthető, hogy amíg úgy sincs a piacon Pentium 4-re optimalizált szoftver, addig az AMD hagyja kifutni az Athlon processzorokat, és elég később piacra dobnia az új teljesítménybajnokot, a Palominot. A legfrissebb tesztek szerint egyébként a mai alkalmazásokban az 1,33 GHz-es Athlon még a megjelenés előtt álló 1,7 GHz-es Pentium 4-et is lekörözi. Ehhez kapcsolódó hír, hogy az AMD képviselői megerősítették azt a információt, miszerint a Palomino megjelenése előtt, még az idei év második negyedévében várható az 1,4 GHz-es Athlonok megjelenése.

A legfrissebb AMD roadmap szerint a Palomino mobil változata még márciusban napvilágot lát majd, míg a szerverekbe szánt változat áprilisban, az asztali gépekbe szánt változat pedig júliusban kerülhet majd a boltok polcaira. Fontos megemlíteni, hogy habár mindhárom Palomino más-más felhasználási területre készül, a processzorok core-ja ennek ellenére teljesen megegyezik. A PowerNow! 2.0 támogatással rendelkező mobil Palomino nem lesz kompatibilis az asztali gépek alaplapjaival, és az első példányok várhatóan 1 GHz-esek lesznek, és 1,4 V-os feszültséget igényelnek majd.


A szerverekbe szánt Palomino chipek legfontosabb ismertetőjele a megnövelt méretű L2 cache lesz, valmint, hogy ezek a processzorok a kezdetekben 900-1200 MHz közötti frekvenciákon fognak majd üzemelni. Az asztali gépekbe szánt Palominok 2 GHz-es frekvencián fognak majd működni, és a jelenlegi Thunderbird chipeknél kevesebb hőt fognak majd termelni. A Duron utódjáról, a Morganról pedig az a hír járja, hogy lényegében egy kisebb L2 cache-sel ellátott Palomino lesz.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • kowajano #7
    igy is pangás van a proci piacon . Az amd most dobta ki 1,33ghz procit és kötve hiszem hogy vinnék mint a cukrot. Föleg a pangás miatt. Ugyhogy egyenlöre tök fölösleges kiadni egy 1,4 ghz es proceszort.
  • Anee #6
    "A legfrissebb tesztek szerint egyébként a mai alkalmazásokban az 1,33 GHz-es Athlon még a megjelenés előtt álló 1,7 GHz-es Pentium 4-et is lekörözi."
    Nah erről ennyit..amúgy télleg csak azért nem adják ki mert először még a TB-Duron párosból akar nagyonnagyonnagy hasznot húzni......
    Érthető..
  • Pali #5
    Szerintem is kicsit grízes ez a processzor dolog. Nem igazán kell már ekkora teljesítmény egy átlagfelhasználónak, legfeljebb ha játszik az ember, de ott meg sokkal inkább 3D kártya kell, mint gigahz fölötti proci. Szó ami szó, ez a PC krízisnek nevezett dolog, amiről most olvasni, szerintem ebből ered. A piac telítődött, az emberek meg unják az állandó fejlesztést, pláne hogy már nincs is miért, mostmár tényleg a 3D gyorsítóké a szó, pláne, hogy drágábbak, mint egy processzor. A hülye is látja, hogy ez az állandó fejlesztgetés előremenekülést jelent, egyszerűen nincs értelme olyasmit gyártani, amire nincs kereslet. Divatos kifejezéssel élve fenntartható fejlődés, nem lehet a végtelenségig csak fejlődni, mert előbb-utóbb tökéletesek leszünk :)
  • Ligend #1
    No akkor alljunk meg egy szora! Hol azt hallani hogy a chipkeszlet hiany miatt nem dobjak piacra, hol pedig a "hatalmas teljesitmenyt" emlegetik. Az elsot elkepzelhetonek tartom, es meg is ertem, de mivel mint a legtobb ember, en sem szeretem ha hulyenek neznek. Sok teljesitmenyigenyes alkalmazas van, aminek valoszinuleg kellene az a tobblet, amit ez a proci nyujthat. Ne mondja nekem senki hogy az AMD pusztan arra var hogy a gyorsabb P4(ek) megjelenjenek... Miert lenne egy olyan hatalmas ceg mint az AMD ennyire konyoruletes egy kis Intelhez hasonlo torpevel szemben? Ha tenyleg gyorsabb mint a jovendobeli P4, miert nem adja ki most hogy szivjon a konkurencia? Vagy anyagi, vagy gyartokapacitas beli problemai lehetnek az AMD-nek, nem hiszem hogy csak a vicc kedveert kereti magat. Nem vagyok igazan otthon a marketingben, igy arulja mar el nekem valaki, miert kell zart ajtok mogott mutogatni egy gyartasra kesz termeket?