Gyurkity Péter

Rekorderedményt ért el a Xiaomi

Nagyon jól megy a cégnek, az eredmény megerősíti az előrenyomulásról szóló híreket.

Az elmúlt hetekben több különböző hírről is beszámoltunk a kínai gyártó kapcsán, nemrég például arról írtunk, hogy a jól ismert Mi-márkát távolítják fokozatosan el, ezt megelőzően viszont egyes felmérésekben azt is kiemelték, hogy a cég Európában már az első helyen tanyázott. Most ők maguk tették közzé a fontosabb számokat, amelyek megerősítik a korábbi jelentések alapján kialakult képet.

A második negyedév főbb eredményeit összefoglaló pénzügyi jelentésben egyértelművé teszik, hogy a helyzet nagyon javult a tavalyi hasonló időszakhoz, annak számaihoz képest, a bevétel ugyanis 64 százalékkal volt nagyobb, miközben a nettó profitot csaknem megduplázták. A kínai gyártó a 3 hónapos periódus alatt csaknem 53 millió okostelefont szállított le, ami szintén csaknem kétszer annyi, mint egy évvel korábban, ezekből 12 millió pedig már kifejezetten prémium készülék volt, ami esetükben azt jelenti, hogy kereskedelmi áruk 350 dollár felett volt. Ez nagyon jól jelzi számunkra, hogy már nem kizárólag a belépő szintű és mainstream megoldásokkal hódítanak a piacon, hanem az abszolút csúcskategóriás fejlesztések terén is jól teljesítenek.

A gyártó alig egy hónappal ezelőtt rántotta le a leplet a Mix 4 névre keresztelt zászlóshajóról, amelynek ára már 1100 dollár, legfőbb újítása pedig a kijelző alá rejtett kameramodul. A Snapdragon 888+ chip alkalmazása révén a teljesítménnyel sincs különösebb gond, az ilyen és hasonló megoldásokkal (valamint a jóval olcsóbb típusokkal) pedig már a Samsung első helye is kikezdhetőnek tűnik – ahogy ezt korábban mi is megírtuk, Európában már megtörtént a helycsere, legalábbis havi szinten, viszont a dél-koreai óriás nyilván szintén készül saját új fejlesztéseivel, amelyek még visszafordíthatják a trendet.

Egyes jelentések szerint már a Xiaomi is érzi a válság hatásait, viszont eközben dolgoznak sorrendben második hajlítható telefonjukon is, amely valamikor az év vége előtt jelenhet meg a piacon.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • nlght #3
    Világ életemben droidos voltam, de köv telónak kénytelen leszek szifont venni, mert már senki nem gyárt droidos, normális 6 col alatti telót, én meg nem akarok kétkezes telót.
    Ez a faszság ázsiából jön, fura mód az ázsiaiak alacsony, illetve kis kezű népség és mégis kétkezes telót gyártanak.
  • kvp #2
    A mix4 az egy fix tepsi, az egyetlen specialis a kepernyo alatt levo kamera, amit igy nem lehet letakarni. Amugy egy sima telefon.

    A hajtogathato telefonok techdemok, arrol szol, hogy aki nem tud oled-es kijelzot hasznalni, az nem tud ilyet gyartani. Ismerve az oled-ek hajtasi ciklusat ez tenyleg csak demo, mint a szemuveges 3D tv. Ha abbol tudtak volna barmilyen szogbol, szemuveg nelkul is 3D-ben lathato valtozatot csinalni, akkor az is elterjedt volna. Majd ha mar tudnak hajtogatastol nem megtoro oled-es kijelzot gyartani, akkor lesz ertelme. (ugyanott soha el nem szakado vekony muanyagfolia elado) Szoval a xiaomi eseten a jovoben is foleg sima phablet-ek varhatoak.

    A dokkolos nagykijelzos telefonokkal ket dolog tortent. Egyreszt ma mar a legtobb telefon alapbol kisebb tablet meretu, masreszt a nagyobb dokkolos kijelzobe ugyanugy kell kijelzo, kijelzo meghajto chip, vezerles es aksi, igy akkor mar fillerekert kaphat egy sajat procit es flash-t, ami teljes erteku tablette teszi. Onnantol viszont egy teljes erteku telefon es egy teljes erteku fuggetlen tablet az eredmeny, egy dokkolos telefon araert. Tehat ha valakinek dokkolos cucc kellene, akkor jobban jar anyagilag ha vesz ket keszuleket es beallitja a teljes adat es app. szinkront a ket rendszer kozott.
  • end3 #1
    Kinek kell ez a hajlítható vacak? - Főként 1000 dollárt meghaladóan. - Akkor sem akarnék hajlítgatni egy telefont, ha az a modell lenne a legolcsóbb. Az ember techno-produktumként, kézben szereti a stabil megfogható, alaktartó dolgokat. (Sokan vannak akik kifejezetten átkozzák már a "tepsi"-telefonokat is.) Talán, a telefongyártók a "rugóskés" ötletére gondolnak? Annak látványa legtöbb férfit felvillanyoz, és logikus megoldása is a zsebben egyébként nehezen elhelyezhető éles késpengének, de annak használata sem hódított meg tömegeket. (Gyanítom, a gyártók erőlködése ezen "technocsodát" illetően oda vezet, mint a 3D-s tv-k erőszakolása.) A nagyobb képernyőméret esetenkénti használatára logikusan a telefon-dokkoló és külső, igényeknek megfelelő mérető képernyő használata a jó megoldás. Lenne.., de arra sincs nagy igény jelenleg. (Szüntetik is meg az ilyen irányú fejlesztéseket. Pl. Samu is.)
    Utoljára szerkesztette: end3, 2021.09.02. 07:53:25