JohnnyCage

Készül az első Itanium alapú IBM munkaállomás

Az Itanium az Intel első, teljes egészében 64 bites processzora. Az IBM mérnökei azon igyekeznek, hogy a cég a processzor megjelenésével egyidőben piacra dobhassa az új processzort alkalmazó IBM munkaállomást.

A Rattler kódnevű rendszer az IBM Z-Pro munkaállomás-vonalának legelőkelőbb helyét fogja elfogadni, és a tervezők reményei szerint az új 64 bites processzor megjelenését követően azonnal kapható lesz. Ez az időpont jelenleg január vége, vagy február eleje közé tehető. Az új gépek két CPU befogadására is képesek lesznek, és Windows 2000, valamint annak elkészülte után (amely valamikor jövőre várható) Windows Whistler operációs rendszerrel lesznek megvásárolhatóak.


Itanium munkaállomás belülről

Az IBM tervezi a gépek Linux-szal való forgalmazását is. A Linux-szal szállított gépeken a négy legismertebb disztribúció, a Red Hat, a Caldera, a TurbóLinux és a SuSE közül lesz valamelyik telepítve. Az IBM egyelőre teszteli az AIX 5L operációs rendszert, régebbi nevén a Monterey-t, és elképzelhető, hogy ilyen változat is lesz.

Az Itanium nagy teljesítménye miatt, (pl. képes lesz 16GB memóriát közvetlenül megcímezni) az IBM a gépeket a nagy számításigényű feladatokhoz fogja javasolni, mint amilyenek a webes alkalmazások, a CAD és a számítógépes grafika. Az IBM a gép legnagyobb előnyének mégis a hozzá kapható több, mint 200 letesztelt szoftvert tartja. Ez a szám az IBM szakemberei szerint a négyszerese annak, mint amennyi hasonló alkalmazás a konkurens gépekhez létezik.

Az IBM a szoftvereken kívül számos hardverkiegészítővel is teszteli a rendszert, amelyek között az első helyen a videókártyák vannak, hogy a gép megjelenésére minden esetlegesen előbukkanó problémát megoldhassanak.

Az Itanium megjelenése után egy évvel várható a sokkal erősebb McKinley processzor kiadása, de az IBM vezetői úgy gondolják, az Itanium ideális processzor lesz a 64 bites környezetre való átálláshoz. A cég még ezen a héten kiadja az új munkaállomások tesztpéldányait. A lépéssel a társaság az átállás zökkenőmentességét szeretné biztosítani, és azt, hogy mire a gépek a boltokba kerülnek, a szoftverfejlesztők hibátlanul működő alkalmazásokat tudjanak szállítani.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!