Franczy

A Gigabyte GA-6OX és 6OXE alaplapja

A Gigabyte Technology most jelentette be az első Intel 815EP chipsetre épülő alaplapjait, a GA-6OX-et, és a 6OXE-et.

Az Intel 815EP egy AGP 4x-es grafikuskártyákat, és PC133 típusú memóriákat támogató chipset, melyből, talán nem csak költségcsökkentés céljából, kihagyták az előd 815-ös chipset-be integrált monitorkártyát. A továbbfejlesztett 82801BA I/O Controller Hub-nak (ICH2) köszönhetően az megszokottnál kétszer nagyobb I/O sávszélességgel rendelkeznek az új Gigabyte alaplapok. Mindkét alaplap támogatja az UltraDMA ATA-100-as interfészt, mellyel elméletileg maximálisan 100 MB/sec-os adatátviteli sebesség érhető el.

Klikk ide!

A 815EP chipset révén az új Gigabyte GA-6OX és 6OXE alaplapok nagy teljesítményt, nagyszerű stabilitást, jó megbízhatóságot, és egyszerű upgrade lehetőségeket nyújtanak a felhasználók részére. Sokan talán azért nem vásárolták az előd i815-ös chipsetre épülő alaplapokat, mert az integrált grafikus megoldás nem elégítette ki eléggé az igényeket. Az új 815EP chipset esetében azonban mindenki a számára legjobban megfelelő grafikuskártyákat helyezheti számítógépébe.

Az EasyTuneIII felhasználóbarát kezelőfelülete révén könnyedén, jumperek állítgatása nélkül változtathatjuk meg rendszerünk beállításait, míg az ügyes @BIOS szolgáltatás segítségével pillanatok alatt hozzájuthatunk interneten keresztül a legfrisebb BIOS-hoz, melyet utána máris frissíthetünk is az alaplapon.

A GA-6OX és 6OXE típusú alaplapok természetesen ATX formátumban készülnek, és az Intel Pentium III, valamint az Intel Celeron processzorokat támogatják. Mindkét alaplapon található egy AGP 2x/4x-es slot, 6 PCI slot és 1 CNR (Communication Network Riser) slot. Ezenfelül a GA-6OXE alaplapon egy integrált 4 csatornás Creative® CT5880 típusú hangkártya van, valamint egy IrDA/CIR, 4 USB port, egy SCR (Smart Card Reader) és egy IA (Information Appliance) port is a felhasználók rendelkezésére áll mindkét új boardon. A GA-6OXE extra szolgáltatásai közé tartozik még az STR (Suspend-To-RAM) és a Gigabyte Dual BIOS technológiája is. Ezekből tehát következik, hogy a két modell közül a GA-6OX az egyszerűbb kialakítású, és olcsóbb alaplap, míg a GA-6OXE a nagyobb igényű felhasználóknak szánt valamivel drágább megoldás.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!