573
ARCA Sim Racing 2008 (rFactor) Simulator
  • zolee145
    #53
    Akkor miért nem az rFactor topikban teszed fel ezt a kérdést?

    (Mellesleg a fejlécből kivehetnénk a zárójeles részt...)
  • Zoelee
    #52
    Bocsi, de nem olvastam az előzményeket, nem tudom melyik program amit említettél, de nekem konkrétan az rFactor csinálja ezt az összes eddigi kipróbált moddal.
  • B Lori
    #51
    Ez nem rFactor hanem egy onálló program.
  • Sabcsee
    #50
    téék
  • Zoelee
    #49
    Hello! rFactorral szeretnék játszani, de még akármikor felraktam akármilyen moddal, elkezdem a játékot, vezetek aztán egyszercsak gondol egyet és kidob a menübe. :S ha valakinek volt ilyen és/vagy tud erre valami megoldást azt írja le légyszi! előre is köszönöm
  • B Lori
    #48
    Van,mindkét Kentucky,Berlin és a második Salem,egyelore csak az utóbbi pálya van meg.
    Tavaly az USA Speedway és Gateway is villanyfényes volt de idén már nincsenek a naptárba.
  • zolee145
    #47
    Persze, ezt tudom. Végülis csak a verseny kezdetének az időpontját kell beállítani, és a többit elintézi a progi. Az a kérdés, hogy a valóságban van-e éjszakai verseny.:)
  • B Lori
    #46
    És igy az is elofordulhat mint mondjuk a Cola 600-on hogy napfénynél kezdesz és fillanyfénynél fejezed be :))
  • B Lori
    #45
    Van,de itt a dinamikus ido miatt ott is mehetsz éjszaka ahol igaziból nem mennek,csak lenni kell világításnak,Dega-ba nincs (itt se) ezért szakították félbe,tehát ide nem kell "Night" pálya hogy éjszaka mehess :)
  • zolee145
    #44
    Változik. Meg be is tud sötétedni. Van amúgy éjszakai futam az ARCA-ban? Azt tudom, hogy Montoya úgy lett 3-ik Degában, hogy a sok sárga miatt rájuk esteledett, és az utolsó néhány kört nem futották le.
  • B Lori
    #43
    Ha változó az idojárás akkor ugye nem elég egy fix setup,sott itt azt hiszem a verseny kozben is változik tehát a pit kiállásoknál is tuningolni lehet a beállítást,meg ugye van aki jobb vagy rosszab képességekkel rendelkezik tehát ez a kulonbség nagyon jó,ha az NR-t nézed a fast meg egy VH kozott óriási ez eltérés,egy Pocono-ba is simán lekoroznek vele :)
  • zolee145
    #42
    Akkor majdnem 2 nap tapasztalatai:

    Meglepő, de a 2 nap játék alatt 1, azaz egy db idiótával találkoztam, az is csak inkább beszólogatott, hogy mindenkit lever a pályán, és senki nem mer ellene versenyezni, de verseny közben már ő is korrekt volt.
    Szépen tartja mindenki az ívet, nem akarnak rajtam fékezni, nem löknek ki, stb. Persze a hiba az benne van, de látszik az, ha valaki hibázik, vagy ha bunkó módon versenyez.
    A játékosok általában ismerik a szabályokat. Pl. most Poconoban belengették a sárgát és szépen elvette mindenki a gázt, nem volt senki aki nekiállt volna keménykedni még, pedig 12-en voltunk.

    Szabadon lehet használni a setupokat mégis kb 1-1,5 mp van max az első és az utolsó között, és ha vannak min. 5-6-an akkor biztosan lehet találni 1-2 ellenfelet akivel lehet csatázni.

    A szervereken csak kuplung segítség van. 1 olyan szervert láttam ahol több segítség is engedélyezve volt, oda be sem mentem.

    Délelőtt szinte sansztalan, tök üresek a szerverek. Délután már inkább, de főleg este 7-8 után érdemes próbálkozni.
  • zolee145
    #41
    Alapból minden le van csökkentve.:)
  • B Lori
    #40
    Azt olvastam egy forumon hogy 20 folott már eros gép kell,ha csokkented a részletek akkor is akad,vagy azt nem próbáltad?
  • zolee145
    #39
    Bementem most egy szerverre, ahol 27-en voltak...meg is nyekkent a gyengécske gépem. 15-16 ellenféllel még akadásmentesen elvagyok.
    Mindegy, a hiba az én készülékemben van. Csere.
  • B Lori
    #38
    Úgy néz ki és ez is tetszik hogy kulonbozo setupok esetén is kicsi a szórás :)
    Holnap valószinu én is leszek mert koszonni tudok :D
    Az várható volt hogy legalábbis egyelore az USA-ba lesz elterjedve.
  • zolee145
    #37
    Első próbára nagyon nem. Teljesen szokatlan volt, és minden bajom volt vele. Lazán le rFactor-modoztam.
    Most, hogy kicsit komolyabban kezdtem vele foglalkozni azért lassan kiderült, hogy bár az ai nevetséges, de maga az autó fizikája, vezetése, és beállítási lehetőségei sokkal közelebb állnak a valósághoz mint az NR.
    Csatlakoztam ma pár szerverhez, és az azért sokat elmond, hogy a DMP setuppal versenyképes voltam (a lentebb említett 16 versenyzős gyakorláson az elsőhöz képest kb 2-3 tized között volt a lemaradásom, de a 16-ik is 1mp-en belül volt, nem fix setuppal mentünk). Már jóideje kijött a játék, és valahogy még nem jelentek meg az extrém (valóságban használhatatlan) setupok. Legjobb példa Nashville, ahol Junior nyert. Ha valakinek akkor az ő setupja egészen biztosan valóságos adatokon alapul, és láss csodát, egy online versenyen ez működik a legjobban.
  • zolee145
    #36
    Annyit beszélni amennyit kell.:) Amúgy illedelmesen köszönsz,és utána a kutya nem szól hozzád...:) Ha meg szavazás van azt úgyis megérted.;)
    Annyi van, hogy leginkább akkor vannak emberek amikor az usa-ban ráérnek játszani, az időeltolódás miatt ez nekünk nem a legjobb.
    Épp ezért mondjuk egy külföldi ligához való csatlakozás is ezért nem túl szerencsés...viszont hazai ARCA liga (még) nincs.
  • tomato33
    #35
    Engem nagyon érdekel ne már egy nem "Ea" stilusú uj nascar game
  • tomato33
    #34
    Én pont egy ilyen fórumot kerestem...szóval kijelenthetjük hogy a NR2003 méltó utódja...rfactor saját nascar modja nevetséges volt..
  • B Lori
    #33
    és nem kérdezgetnek semmit vagy te beszélni angol? :D

    Amúgy ma éjjel eloben Nationwide Nashville (nascar.com)

  • zolee145
    #32
    Na, alakul ez! Most voltam egy liga gyakorló szerverén, 16-an voltunk. 4-5-ik helyen voltam, de nem ez a lényeg. Sok autó a pályán, így a gyakorlás alatt is kialakultak kisebb versenyek. Volt egy kb 3-4 körös előzésem is, nagyon szépen ment kívül a másik júzer. Tetszett nagyon.:D
    Jah, Milwaukee-ban voltunk.:)
  • zolee145
    #31
    Jah.:D Most fejeztük be Daytonát. 6-an indultunk, majd egy "big one" és restart, de azt ketten nem várták meg. Maradtunk 4-en, és az első helért egy jó kis csatát nyomtam, de nem sikerült.:) A harmadik helyezett elég érdekes vezetett, kétszer előztem meg, de mindkétszer koccantunk, nem igazán tudta tartani az ívet. Aztán le is maradt a draftból.:D
    Marha jó móka multiban, csak akkor van baj, ha egy idióta is bekerül. Mondjuk F1-ben nagy kárt nem tudna tenni, de itt ha valaki barom az a fél mezőnyt el tudja vinni, még ha 43-an vannak is...hátmég ha 5-6-an. Na mindegy, ezzel jár a netes játék.:)
  • B Lori
    #30
    Te már hajnalban ARCA-zol ? :D
  • zolee145
    #29
    Az előbb csatlakoztam egy szerverhez, igaz így voltunk összesen hárman, de gondoltam az is valami. Aztán az egyik srác sansztalannak ítélte a helyzetét, és kilépett (a "szerver" 120 mph elejét ment Milwaukee-ban, én 119 végét, aki kilépett meg 114 elejét), úgyhogy ketten maradtunk. Aztán kb ugyanez az eredmény született a kvalin is, de a futam elmaradt.
    Na szóval még elég kevesen nyomják online, vagy leginkább csak az usa-ban, így ott most a legtöbben még alszanak. Majd megpróbálom később.:)
  • zolee145
    #28
    Mcdowel - ARCA Simracing videó
  • B Lori
    #27
    A Commentary részben mukodik,halkabb mint az eredeti de jó,gondolom idovel majd csinálnak ARCA spotter pack-ot :)
  • zolee145
    #26
    Amúgy nekem Tab Boyd kellene...Montoya spottere.:)
  • zolee145
    #25
    High. Akkor ezért nem szövegel? Most full-ra raktam.
  • B Lori
    #24
    Itt van róla szó,utolsó hozzászólás
  • B Lori
    #23
    Igen,és átnevezni sem kell,az eredetit elmentettem és beraktam ezt,a settings-ben full-ra van állítva a spotter mert nálam alapból high?
  • zolee145
    #22
    Azt amit az NROS féle Sprint Cup modhoz lehet letölteni? Meglepne ha egy az egyben működne, de végülis csak hangfájlok, lehet, hogy szimplán át kell őket nevezni. Majd megnézem én...egyedül a spotterrel nem vagyok kibékülve az ARCA-ban. Olyan mintha néha elmenne hamburgert zabálni futam alatt.:)
  • B Lori
    #21
    Én se mente mert az volt hogy 2 nappal az NR verseny elott jobb ha hanyagoljuk :D

    Egyébként találtam JJ spottert rFactorhoz,állítólag ezzel is jól mukodik,már beleraktam de még nem próbáltam.
  • zolee145
    #20
    Nekem tegnap alvás volt. Kicsit sok volt a héten az éjfél utáni kockás zászló.:D
  • B Lori
    #19
    De jon gyorsan,most nézegetem,szép látvány,mindjárt megyek egy pár kort Nashville-be :D
  • zolee145
    #18
    Csak ötszáznagyonsok megabájt.:))
  • B Lori
    #17
    http://www.onlineracin.com/olrtv/archives.asp
    Már letoltheto a verseny "2008 Broadcast Archives" és ott van legalul "DMP Pro/Nashville"
  • zolee145
    #16
    2008 Sprint Cup

    A valóságban nem áll ilyen jól...a NASCAR Sprint Cup-ban csak harmadik, jelenleg.:)
  • zolee145
    #15
    http://www.dmp-racing.com/
    Dale Earnhardt Jr győzött a második futamon, Nashville-ben, így most vezeti az online bajnokságot.:)
  • B Lori
    #14
    http://forum.racesimcentral.com/forumdisplay.php?f=1198
    Ez a hivatalos forum,itt sok info meg vélemény megtalálható :)