573
ARCA Sim Racing 2008 (rFactor) Simulator
  • B Lori
    #93
    Nekem is vegyesek voltak de amikor kipróbáltam Junior beállítást egybol megváltozott pozitív irányba :))

    Ezt a gáz-fal dolgot nem értem.
  • tomato33
    #92
    majd irjatok mikor vaygtok fennt, hátha tudok tanulni vmit:)
  • tomato33
    #91
    hát kipróbáltam, egyelőre elég vegyesek az érzéseim:)
    tényleg rfactor:D:D
    meg ez a ha nem adsz gázt felkenődsz a falra dolog is fura még néha:)
  • B Lori
    #90
    Nem,és azt le is írták hogy elsosorban online versenyzésre van,az AI-t talán akkor fejlesztik ha már nem lesz más dolguk de egyelore van mit csinálniuk.
  • B Lori
    #89
    Nincs és ez egyelore nem is lesz szabadon modolhato,csak hivatalosan kiadott szériák lesznek,ha jól tudom még a pályák is le vannak védve :)
  • tomato33
    #88
    vmiféle Cup modnincs?:D
  • tomato33
    #87
    pöccsel se lett jobb az ai?:D
  • B Lori
    #86
    Egyébként már sikerult végre a kormányt jól beállítanom,Pocono-ba is menten pár kort :))
  • zolee145
    #85
    Pl sárgánál is azonnal bemondja, hogy tartani kell a pozíciót vagyis nincs verseny a vonalig.:)
    Nekem ez a spotter eddig nagyon bejött. Igaz indulásnál kicsit lassít, vagyis nem rögtön tesz ki a pályára, ha rányomok a Race gombra, hanem úgy 1-2mp múlva, de utána már nincs akadás miatta.
  • B Lori
    #84
    De bíztam csak gondoltam én jobbat tudok mint ez a Junior vagy kicsoda :D

    Az volt a gond hogy pl. nem mondta hogy sárga van,a rajtnál meg Darrel Waltrip ismert szovege csendult fel stb.Nekem amúgy boven elég az alap info,én az ordító motrot szeretem halgatni és az elottem lévore koncentrálok hogy tudnám falrakenni :D
  • tomato33
    #83
    nembaj, akkor én is burtán fogok vezetni, igy nehezebb lesz megverni őket...:D
  • zolee145
    #82
    De lehet, ha nagyon jó programozó vagy, és bekerülsz a simfactory csapatába.:D
    Amúgy ez alapból netes játék, csakúgy mint az rF, vagyis van ai, de minek.:)
    Itt legalább csak buták, míg mondjuk az LFS-ben levegőnek néznek, és a futam izgalmait az adja, hogy el tudsz-e előlük menekülni vagy sem.:)

    Rövidebben: nem.:)
  • tomato33
    #81
    teljesen jól hangzik:)
    vhogy az ait nem lehet tuningolni?:)

    10-4
  • zolee145
    #80
    Ne fogd erre a múltkorit. Nem bíztál a Junior setupban, és állítgattál..ez volt a baj.

    Amit én használok az elég sok dolgot mond. Pl practice alatt elmondja, hogy mikor érték el a gumik az optimális hőmérsékletet, plusz a kör kezdetén elmondja, hogy mennyivel vagyok az elsőhöz képest gyorsabb vagy lassabb az egyes szektorokban az addigi legjobb körömben. Aztán szektoronként mondja, hogy gyorsabb vagy lassabb vagyok. Meg a különböző figyelmeztetések, gumik, fékek állapota, plusz ha kocc van akkor elmondja, hogy mi sérült az autón. A szokásos spotter dolgok is megvannak, tehát verseny közben is mondja, hogy mikor melyik vonalon maradjak, stb.
    Aztán a pályán történő eseményekről is tájékoztat, és van hozzá egy arca versenyző lista is, tehát offline név szerint mondja, hogy ki hol van és mi történik vele.
    Mindez (meg még sok egyéb) szabadon beállítható, tehát elvetemült játékosoknál elképzelhető, hogy a spotter folyamatosan csacsog a fülünkre.:)
  • B Lori
    #79
    Van alap spotter csak Zolinak kevés az info :D

    Ez a JJ spotter pack semmi extra infot nem ad,igazi hangfelvételekbol van csinálva,nem olyan steril mint a gyári tehát realisztikusabb,az NR2003-hoz is ezt használom és remélem ehhez is megcsinálják :)
  • tomato33
    #78
    alapból 0 spotter van? M
  • B Lori
    #77
    Már kidobtam a JJ packot mert nem mukodik rendesen,pár információt nem mond :(
  • zolee145
    #76
    Nekem annyi, hogy leszedtem az rFactorhoz készült Carlo Maker spotter packot. Ezt simán rá kell telepíteni az arca-ra. Ezután van egy kis kavarás, mert kellene valami olyan cucc a Microsoft-tól amit égen földön kerestem, de nem találom. Ez a pilfius nevű cucchoz kellene, amivel hangvezérlést tudsz csinálni, vagyis néhány funkciót hanggal tudsz vezérelni. Pl a pitben ha akarsz valamit állítani, vagy ha csak a külső oldali gumikat akarod cserélni...talán. De lehet, hogy csak billentyűparancsok..pontosan nem tudom.
    Lényeg, hogy a dolog onnantól már majdnem kétirányú rádiózás lenne a csapattal.
    Nade az a progi nincs meg, így a pilfius nem működik, így az arca sem. Tehát telepítés után pilfius uninstall, és kész.:)

    A másik az nros.org oldalán található JJ spotter pack, az kevésbé macerás, és Lóri szerint nagyon jó.
  • zolee145
    #75
    De, már agyaltunk ezen. Ennek annyi feltétele van, hogy összegyűljön úgy 10-15 netán 20 ember, mivel ez a versenyforma úgy igazán élvezetes ha vannak sokan a pályán. Szóval ha van érdeklődés akkor el lehet rajta komolyabban gondolkodni.
  • tomato33
    #74
    és akkor most spotter ügyben mi az állás?:)
  • tomato33
    #73
    Amúgy nektek hanyas verzsön megy? uj patchez van már crack??
  • tomato33
    #72
    nemsokára kipróbálom a game-t.:)
    nem akartok vmi magyar fun ligát csinálni egyelőre??
  • B Lori
    #71
    Van,de ahogy már zolee említette az még jobban húz balra úgy hogy ez most ilyen 22-es csapdája.
  • lukacspeti
    #70
    Hát igen, kormánnyal könnyebb ellentartani az autónak, mint órákig egy kis pöcköt piszkálva a gamepadon... Amúgy megcsináltam a szimmetrikus beállítást amit javasoltál, a balra húzás megszűnt, de kicsit instabil lett a kocsi :) Van valami tippetek egy jó beállításra hogy gyorsabb legyen a kocsi? több másodpercel elmaradok a pályacsúcstól, sőt még végsebességben is alatta vagyok egy 20assal :o
  • zolee145
    #69
    Ez csak a setuptól függ. Az alap alig húz balra, nem is túl gyors. A dmp kicsit jobban.
  • sftomee
    #68
    Nekem van kormany megse huz semerre. Akkor mi a helyzet? Annyira nemszabadna neki balra menni akkorse. Max egy kicsit ha egyenes uton megy.
  • lukacspeti
    #67
    Köszi szépen, bár őszintén megmondom most nincs pénzem normális kormányra :(
  • zolee145
    #66
    Az első megoldás a kormány.:) Ami neked most egyszerűbb lehet az a szimmetrikus beállítás. Azzal megszűnik a balra húzás, igaz akkor megszűnik az a lehetőség, hogy normálisan vezethesd az autót. Normális alatt a stock car/ovál pályás vezetési stílusra gondolok.:)
  • lukacspeti
    #65
    sziasztok, lenne egy kérdésem.
    van egy logitech rumblepad 2-m és ezzel tolom a játékot. a játék beállításainál azt mutatja hogy a potméter középállásban van, a játékban viszont eléggé balra húz a kocsi. gondolom ez alap beállítás a kanyarok miatt, de lehet ezt módosítani mert eléggé idegesít :)
  • zolee145
    #64
    Az áldott jószívem fog sírba vinni. Csillapíthatatlan segítési kényszerem van.:)
  • B Lori
    #63
    Legalább a majdnem nickrokonok tartsanak ossze :D
  • zolee145
    #62
    Jó oké.:)

    Zoelee, te meg kaptál egy privát üzenetet.
  • B Lori
    #61
    Hát erre nem tudom mit mondjak,itt amint láthadod nagyon kevesen vagyunk,én rFactor-t nem használom így segíteni se tudok.
  • B Lori
    #60
    Hogy te miket nézel :D
    Akkor ha vége gyere MSN-re és majd ott meglátjuk mi a helyzet :))
  • Zoelee
    #59
    Írtam az rFactorba is, de mintha nem is írtam volna. 1 emberke válaszolt egy teljesen használhatatlan észrevétellel
  • zolee145
    #58
    Az olasz meccs után tudok jönni, vagy esetleg előtte, de az ugye már csak 1,5 óra, és még bele kell férnie egy kajálásnak. Szóval utána. Max nem alszom...több is veszett Mohácsnál. Maj pihenek a munkahelyen.:D
    Hogy tervezitek? Hármasban nyomjuk egy önálló szerveren, vagy csatlakozunk valami sokautós szerverre?
    Pálya?
  • B Lori
    #57
    Zoli,ha este leszel akkor jelezd hogy korábban kezdjunk és tudjál aludni :D
    Hétvégén pedig terveztem egy kis versenyzést de nem lett belole semmi :(
  • B Lori
    #56
    Az bizony jó lenne ha eltunne de ezt ki tudja megváltoztatni,admin?
  • B Lori
    #55
    Akkor ha jól értem az rFactor topicba már írtál csak nem kaptál választ vagy esetleg elkuldtek melegebb éghajlatra?
    Mert így akkor más helyzet,az elso hozzászólásodból ez nem jott le és úgy tunt hogy megtévesztett a zárójeles felirat,ezért volt a válasz hogy ez nem Mod és az rFactortól teljesen fuggetlenul mukodik :))
  • Zoelee
    #54
    Mert értelmes topicnak tűnt, reméltem hogy valaki járatos benne. de ha sok vizet zavartam akkor bocs