Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Panther
    #6210
    Szétszedtem a G25 kormányomat. Már nincs rá garancia, tehát semmit sem veszítettem. Lentebb már leírtam, mik a "tünetek", de még egyszer.

    1. A kormány elveszíti a középreállást. Magyarul: egyszer csak lefittyen a pályán jobbra, vagy balra és úgy marad, neki az az egyenes ezentúl. A játékon belül hiába kalibrálom újra, a probléma fennáll.

    Példa: GTR Evo alatt újralaibráltam és úgy tűnt a középreállással nin gond. De amint megmozdítottam a kormányt, a kalibrálási képernyőn kiugrott valamilyen irányban az érték, vagy jobbra, vagy balra és megint úgy maradt. Ez nagyon emlékeztetett engem a MOMO pedálgondjaira. Ott is, ha a potméternek hibája volt, össze-vissza ugrált a gázadás/fékezés, mint itt a kormányzás.

    Ehhez kapcsolódóan: szétszedtem és a bal motor alatt (a képen látható nézetben, jobb motor) van egy fekete műanyag rész. Nem fedeztem fel semmi különöset, de az erősen mozog.

    A képen pirossal jelöltem meg:

    G25 mozgó alkatrész

    Lehet, hogy ez csak egy borstás valamin, de nem tudom, ez a lötyögés természetes-e. ha nem, az megmagyarázná az össze-vissza ugráló kormányzási értékeket és a középreállás hiányát.

    2. Telejsen esetleges, hogy jó-e a kormány vagy sem. tegnap este például 2 órán keresztül semmi baja nem volt, franciákkal voltam egy szerveren. ma pedig már nem kalibrálta magát a kormány. Villogott a jobb oldali zöld lámpa a váltón és nem érzékelte a kormányt, csak időnként. Ez lehetne tápegység gond is, de a MOMO tápegységével is ezt csinálja, az pedig jó és kompatibilis vele....

    Ha valaki tud valamit arróla bizonyos alkatrészról, hálás lennék, ha felvilágosítana, vagy arról, hogy az optikai érzékelőt hol találom. MOMO-t már szedtem szét, de G25-öt még nem és tudom, hogy itt már voltak "barkács-emberek", tehát..:)))))