15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Panther
    #6210
    Szétszedtem a G25 kormányomat. Már nincs rá garancia, tehát semmit sem veszítettem. Lentebb már leírtam, mik a "tünetek", de még egyszer.

    1. A kormány elveszíti a középreállást. Magyarul: egyszer csak lefittyen a pályán jobbra, vagy balra és úgy marad, neki az az egyenes ezentúl. A játékon belül hiába kalibrálom újra, a probléma fennáll.

    Példa: GTR Evo alatt újralaibráltam és úgy tűnt a középreállással nin gond. De amint megmozdítottam a kormányt, a kalibrálási képernyőn kiugrott valamilyen irányban az érték, vagy jobbra, vagy balra és megint úgy maradt. Ez nagyon emlékeztetett engem a MOMO pedálgondjaira. Ott is, ha a potméternek hibája volt, össze-vissza ugrált a gázadás/fékezés, mint itt a kormányzás.

    Ehhez kapcsolódóan: szétszedtem és a bal motor alatt (a képen látható nézetben, jobb motor) van egy fekete műanyag rész. Nem fedeztem fel semmi különöset, de az erősen mozog.

    A képen pirossal jelöltem meg:

    G25 mozgó alkatrész

    Lehet, hogy ez csak egy borstás valamin, de nem tudom, ez a lötyögés természetes-e. ha nem, az megmagyarázná az össze-vissza ugráló kormányzási értékeket és a középreállás hiányát.

    2. Telejsen esetleges, hogy jó-e a kormány vagy sem. tegnap este például 2 órán keresztül semmi baja nem volt, franciákkal voltam egy szerveren. ma pedig már nem kalibrálta magát a kormány. Villogott a jobb oldali zöld lámpa a váltón és nem érzékelte a kormányt, csak időnként. Ez lehetne tápegység gond is, de a MOMO tápegységével is ezt csinálja, az pedig jó és kompatibilis vele....

    Ha valaki tud valamit arróla bizonyos alkatrészról, hálás lennék, ha felvilágosítana, vagy arról, hogy az optikai érzékelőt hol találom. MOMO-t már szedtem szét, de G25-öt még nem és tudom, hogy itt már voltak "barkács-emberek", tehát..:)))))
  • Lacko86
    #6209
    khm, egy uninstall az Undercovernek és minden gondod megoldódik:)
  • LasCar16
    #6208
    Logitech Formula Force EX kormányom van és nem tudom beállítani az NFS: Undercoverhez, össze vissza ugrál a kurzor, nincs hozzá vmilyen driver amivel orvosolni tudom a problémát? előre is köszi
  • TaRka0107
    #6207
    De azt hogy kell bekötni?:D
  • pointer4
    #6206
    Hát kösd az USB +5V vagy +Data útjába, és akkor amíg nem fordítod el nem megy a kormány :D
  • TaRka0107
    #6205
    Okay, thanx a segítséget! De akk külön nem tom használoni csak ha rákötöm valamelyik helyére?:D
  • Rainbow15
    #6204
    Ez csak egy kapcsoló, de ha szétbontod a kormányt, és rákötöd az egyik gomb helyére, akkor működik, de szerintem nem éri meg szétbarmolni :)
  • milk41
    #6203
    ha valamelyik gombot nélkülözni tudod és elistudod ezt helyezni akkor igen
  • TaRka0107
    #6202
    Szevasztok!! Ezt bármelyik kormányhoz hozzá lehet tenni?:D
  • milk41
    #6201
    nem új
  • bardocz
    #6200
    Nem új,már mióta bent van cockpites topikban is.De mindenképpen elfogadnám;)
  • MaSzKa
    #6199
    http://www.pto.hu/post/1/1425új kormány
  • milk41
    #6198
    karácsonyi ajándéknak megfelelne,kár hogy most nyáron vettem a DFP-t
  • bardocz
    #6197
    Szerintem ezt is olyanra csinálják.
    A pedálja ugyan úgy néz ki,mint a régebbi 911-esé.130euróért meg bestbuy.
  • milk41
    #6196
    ez is wirelles?
  • MaSzKa
    #6195
    http://hsw.hu/index.php?headlinesid=12903

    új kormány fanatec
  • MaSzKa
    #6194
    az Trust
  • milk41
    #6193
    thrustmaster-re gondoltam csak rövidítettem
  • Bucser
    #6192
    A Thrust és a Thrustmaster 2 külön dolog.
  • MaSzKa
    #6191
    nekem szerencsére csal logitech volt

    de jártam úgy hogy logic 3-as kormánnyal akart átverni az illető
    azt mondta logitech
  • milk41
    #6190
    thrustmaster:leejted 10-15cm-ről valami törik benne és kaputt(2 thrust-om is így ment tönkre és ráadásul szőnyegre esett)
  • MaSzKa
    #6189

    Alapítva

    1981 – Apples, Svájc

    A Logitech, az innovációt és a minőséget szem előtt tartva, személyi számítógépekhez készít periferikus eszközöket, hogy fokozza a felhasználók élményét a digitális világban. Cégünk 1981-ben egerek gyártásával indult; az egérrel, amely akkor még újnak számított, a korábbinál sokkal természetesebben lehetett vezérelni a személyi számítógépet. A számítógépes egerek piacán piacvezetők lettünk, miközben több tucatszor újraalkottuk az egeret, hogy az asztali és hordozható számítógépek felhasználóinak egyre növekvő igényeit kielégítsük.

    Terméktervezési szaktudásunkat már a kezdeti időktől fogva kiterjesztettük az egéren kívülre, és gazdag portfóliót alakítottunk ki olyan eszközökből, amelyek közvetlenül összekötik a felhasználót a számítógéppel, illetve a játékkonzollal, digitális audioeszközzel vagy házi szórakoztató elektronikai rendszerrel.

    A termékeit a világ majd' minden országában értékesítő Logitech innovációs vezető szerepe ma már a legkülönfélébb (vezetékes és vezeték nélküli) számítógépes perifériákra kiterjed, különös tekintettel a számítógép vezérlésére, játékra, internetes kommunikációra, illetve digitális audioeszközök és házi szórakoztató elektronikai készülékek irányítására szolgáló eszközökre.

    Mindegyik termékkategóriánk esetében tanulmányoztuk, hogy felhasználóink hogyan használják digitális eszközeiket, majd tervezőink és mérnökeink arra függesztették tekintetüket, hogy miként lehetne jobb élményt elérni az eszközökkel – hogyan lehetnek sokoldalúbbak, kényelmesebbek, szórakoztatóbbak, hatékonyabbak, kézre állóbbak, több örömet okozók.

    * Nyomtatás
    * Küldés e-mailben

    *



    * Megemlékezés a 25. évfordulón
    * Iparági díjak


  • MaSzKa
    #6188
    http://hsw.hu/index.php?headlinesid=12849

    új kormány
  • milk41
    #6187
    Virtual H-shifter
  • cselt
    #6186
    Akkor sehogy. Ennek az a lényege, hogy a forcefeedback tartja úgymond sebességben a váltót. Ha ez nincs benne, akkor nehéz váltót csinálni belőle :)
  • Amcir
    #6185
    bocsi ha nincs ffb-s joystickom akkor hogy lehet müködésre bírni a ffshift-t?
  • pointer4
    #6184
    Hát mondom nézz bele. Figy ha nagyon fosol a dologtól hozd el hozzám megnézem.
  • bardocz
    #6183
    Lassabb kanyarban simán rá lehet rántani,nem egyszer csináltam;)
  • Panther
    #6182
    Hát nem is tudom. Eza rántás dolog, különösen verseny közben nem igazán jönne jól. :))) Sokmindent írnak ezzel kapcsolatban, de a legvalószínűbbnek két dolog tűnik: vagy elkoszolódott valami érzékelő (optikai???), vagy mechanikai meghibásodás.
  • bardocz
    #6181
    Játék közben ha úgy mész nyomsz egy pauset,és körbetekergeted a kormányt mindkét irányba,majd középre állítod,és vissza a játékba.Nekem ez megoldás volt a MOMO-nál.Vagy hirtelen rántasz egyet a másik irányba,hogy nagyjából középen legyen.
  • Panther
    #6180
    Nem egészen értem, amit írsz. Mi van a szünettel? Én általában online versenyzek, sajnos manapság nincs időm ligára, de offline nem nagyon szoktam menni.

    Egyébként, ha ilyen egyszerű volna a dolog, már megoldódott volna. Hiába kalibrálom a játékon belül újra, ha kimegyek a boxból, megint félreáll. Sokszor az sem segít, ha kihúzom az USB-ből és visszadugom. A játékon belül a kalibrációs képernyőn még jól néz ki, de amint megmozdítom a kormányt, megugrik egyik irányba, vagy balra, vagy jobbra és az a középreállás. Ennél telejsen mindegy, hogy van-e középrehúzó erő (én nem használom a profilerben).
  • bardocz
    #6179
    Pause,ha nem online,körbetekered mindkét irányba,és jól fog állni.
  • Panther
    #6178
    Újabb fejlemény: egy ideig jó a G25, de ha nekem jönnek (mondjuk online), tehát erőhatás éri a kocsit, akkor az esetek nagy részében vagy jobbra, vagy balra elcsavarodik a kormány és az lesz számára a középreállás. Újrakalibrálom, van amikor jó, van, amikor nem. Ami a lényeg: előszedtem a régi MOMO-mat (semmi baja, csak a pedálja totálkáros), bedugtam a G25-öt és a MOMO-t az USB-be (mindkettőt csatlakoztattam a géphez), készítettem GTR Evo alá egy profilt, amelyben a G25 pedálját és a botváltó szerkezeten lévő gombokat is használhatom, a kormány pedig értelemszerűen a MOMO lett. Együtt használtam tehát a G25 pedálját a MOMO kormányával, mint anno a Sidewinderem pedáljával. Na most a MOMO középreáll. Azt kell mondjam sajnos, mert ez annyit tesz, hogy a G25 besz@rt. Fasza. Nem volt agyonnyúzva és ez letta vége. Ezt sajnos még DXTweak-el sem tudom korrigálni, mert az FFB hatására mindig másfelé tolódik ela középreállás.....
  • pointer4
    #6177
    FFShifter
  • cselt
    #6176
    Ennyiből max egy joystickból tudnád megcsinálni. Neten keress rá az FFshifter nevű progira. Ezzel máris H váltóvá varázsolhatod a joyodat.
  • pointer4
    #6175
    Ennyiből max építeni tudsz magadnak egyet. Bár láttam már eladó G25 H váltó részt ~10.000,-Ft ért, de az önmagában nem is működne.
    Itt a bannerban vannak linkek. Had ne másoljam be ide őket.
  • Hoffi
    #6174
    hello
    valaki nem tudja ujonnan honnan lehetne szerezni h-shiftert? olyan 10 ezerért
    Előre is köszi
  • Ombika
    #6173
    Korrekt!!
  • pointer4
    #6172
    Mindig bajban vagyok, hogy hova is írjak előszőr :D

  • pointer4
    #6171