mennyit érdemes rákölteni szerinted?
  • Toroco
    #279
    Előfordulhat valami földelési hiba is. Az is okoz recsegés szerü hangokat. Olyat nem tapasztaltál, hogy olyankor csinálja, amikor jár a motor, és ha leállítod elhalgat? Nekem ilyen volt, és döccenönként változott, sőt még azt is lehetett hallani a mélyládáből, hogy pörgeti a CD-t, vagy számot vált. Igaz ez nem recsegés, hanem erőteljes dübörgés formában jelentkezett. Nekem a fejegységben lazult meg az rca csatlakozó. Vissza kellett forrasztani a fejegység alaplapjára. Javaslom kicsit mozgasg meg az RCA dugókat a fejegységen, hátha az a gond, ha ez akkor egy műszerész pillanatok alatt megjavítja.

    Még azt tudom javasolni, hogy ha az előző nem hoz sikert és van lehetőséged, hogy szedd ki a hifit a kocsiból kábelestül, és rekd össze a földön és próbáld ki. Mozgass meg minden csatlakozót, rázd meg az erősítőt, fejegységet, hogy jelentkezik e a hiba. Csináld meg járó, és nem járó motornál, és esetleg úgy is, hogy az aku nincs rákötve az autóra. Talán így kiderül a hiba.

    Tudom kicsit macerás, de jobb megcsinálni. Az elektormos zárlat okozhat gondot a hifiben és az autóban is.