Motorsportal | F1 Hírek | Hirado.hu/F1 | Boxutca fb | Wéber Gábor fb | Nagy Dani fb | F1 reddit | Motorsportstats | Formula Podcast-
#92595
Az a baj, hogy egy "milliomosoknak való, a közuti közlekedéshez is fejlesztgetős sportág"-ból csináltak egy "itt a helye mindenkinek, aki épített vagy legalább már 1x látott egy együléses versenyautót" szintü baromságot, ahol mindenki egyenlőbb az egyenlőbbnél, de a legegyenlőbb a FIA meg az ő minden évben változó okosságai.
1. Döntsék el, hogy mit akarnak:
A. sok ilyen-olyan csapatot és pár élcsapatot, mint régebben,
B. vagy megfelelő számú autót a rajtrácson?
2. Ha az A, akkor hagyni kell a jónépet tesztelni. Ha a B, akkor meg inkább több autóval indulhasson egy McLaren, mint 10 mp különbséggel ott bohóckodjon egy Hispánia.
3. Ha eldőlt, döntsék el a szabályokat: mit lehet, mit nem, vagy kopjanak le, és engedjék a bandát versenyezni, és főleg tesztelni, és megengedni nekik BÁRMIT. Legyen egy min. súlyhatár, legyen több gumiszállítóra lehetőség, legyen korlátlan tesztlehetőség, és értsék már végre meg, hogy a nagyok akkor is jobbak lesznek a kicsiknél, ha ugyanannyit tesztelnek, max. a nézők járnak szarabbul.
4. Engedjék fejleszteni a motorokat, de attól még maradhat a motorkorlát is, csak valamivel lehessen már egyensúlyozni az aerodinamikát, vagy a szar súlyelosztást meg az előzésre való képtelenségeket.
stb.