Motorsportal | F1 Hírek | Hirado.hu/F1 | Boxutca fb | Wéber Gábor fb | Nagy Dani fb | F1 reddit | Motorsportstats | Formula Podcast-
G_ArchAngel #57722 Ralf Schumacher: "Lewist pellengérre állították"
Sok versenyzőtársa élesen bírálta Lewis Hamiltont azért, ahogy a múlt heti Japán Nagydíjon a biztonsági autó mögött vezetett. A brit sok kisebb gyorsítást, majd fékezést hajtott végre és sokak szerint az egyik ilyen manővere hozzájárult a Mark Webber és Sebastian Vettel közötti ütközéshez.
Néhány pilóta büntetést követelt Hamiltonnak, annak elmaradása után pedig Hamilton csapattársa, Fernando Alonso egyenesen úgy fogalmazott: „a világbajnokság nem a pályán dőlt el".
Kollégáival ellentétben azonban Ralf Schumacher védelmébe vette Hamiltont: „Lewist a nyilvánosság előtt pellengérre állították. Charlie Whiting megnézte a videókat és kiderült, hogy nagyon sokan csinálták azt, amit ő. Sokan megsértették a szabályokat. Ennek magyarázata véleményem szerint egyszerű: ilyen körülmények között melegítened kell a fékeket, különben egyenesen kicsúszhatsz, amikor újraindítják a versenyt. Mindenki ezt csinálta, csak Lewis esetében volt a legnyilvánvalóbb, mert ő autózott az élen. Charlie azt mondta, hogy a versenyzők 99 százaléka - azaz egy kivétellel mindenki - ugyanezt csinálta."
A Kínai Nagydíjon is nagy a valószínűsége az esőnek, ezért Ralf szerint valószínűleg újra sok ilyen „szabálytalanságot" fogunk látni - ám ez szerinte a jelenlegi fékekkel szükségszerűség: „Ha holnap esni fog, akkor a versenyzők ugyanezt fogják csinálni, mert sajnos nincs más választás."
Rosberg és Kubica Hamilton mellé állt
A Williams istálló versenyzője, Nico Rosberg kiállt Lewis Hamilton mellett, és elmagyarázta miért volt szükség a gyakori fékezésre, illetve gyorsításra.
"Manapság nagyon nehéz üzemi hőmérsékleten tartani a fékeket. Ha a biztonsági autó mögött nem játszod el a 'fékezem-kigyorsítok' műveletet, nem fogod befejezni a versenyt, mert megszűnik a fékhatás. Mindenki hasonló cipőben járt. A szabályok ugyan nem teszik lehetővé, de akkor talán más fékekkel kellene rajthoz állnunk."
"A felügyelő tisztek nem tudják, hogy milyen problémáink lehetnek a fékekkel. De valahol igazuk van amikor azt mondják, 'ha problémátok van, akkor más fékeket kell használni.'"
Robert Kubica is hasonlóképpen gondolja. "Ha nem fékezel keményen, akkor versenytempóban érkezel meg az első kanyarba, és nincs fékhatás. Valahogy fel kell melegítened a fékeket."
Ennyit erről, a sok s*ggfej meg mondjon amit akar...