Motorsportal | F1 Hírek | Hirado.hu/F1 | Boxutca fb | Wéber Gábor fb | Nagy Dani fb | F1 reddit | Motorsportstats | Formula Podcast-
G_ArchAngel #32502 Haug: a motorcsere mindig indokolt
A McLaren-Mercedes alakulatának versenyzői, Juan-Pablo Montoya és Kimi Räikkönen az ötödik, illetve hatodik pozíciót szerezték meg a Maláj Nagydíj időmérő edzésén. Michael Schumacher motorcseréjének következtében mindketten egyel jobb pozícióból vághatnak neki a holnapi megmérettetésnek. A Mercedes motorsportigazgatója, Norbert Haug bízik a jó eredményben.
"Elégedettek vagyunk. Majd holnap elválik, hogy melyik stratégia kifizetődő. Nem tudom, hogy akik előttünk állnak könnyebbek-e, mint mi, de a stratégiánk rendben van. Ha az autók megbízhatóak, akkor minden rendben lesz. A harmadik sor megfelelő. Michael és Alonso, akik Kimi előtt állnak a bajnokságban, mögöttünk vannak."
"Ha hasonló tempót tudunk diktálni, mint Bahreinben, akkor dobogósak lehetünk. Szerencsére Juan-Pablo is azzal a motorral indul, amivel Bahreinben, habár panaszkodott rá. Most olyan gyors volt, mint Kimi. A két stratégia sem tér el jelentősen egymástól."
"Nem lesz egyszerű, de nem is jósolunk győzelmet magunkak. Eddig jó munkát végeztünk. Öt hete még komoly problémáink voltak, de ezeket sikerült gyorsan megoldani. Nem szeretnék semmit elkiabálni, mert aki komolyan veszi a dolgát, az nem jelentheti ki, hogy problémamentesen célba fog érni. Néhányan kijelentették, most pedig motort kellett cserélniük. Egy kis tiszteket is szükséges. Az évad eleje mindig nagy kihívást jelent, mivel a motorok még nagyon fiatalok."
"Itt senki nem a biztonságosság miatt cserélt motort. Ha úgy tűnik, hogy valami tönkremehet, akkor nem lehet kockáztatni. Akik cseréltek, biztosan cserélniük is kellett, de a pontszerzés nekik is benne van a pakliban." – tette hozzá Haug.
Azért visszafogott Norbi fiú is a tavalyi arcából...