• F1rajongo
    #177152
    Én azt nem értem, hogy Ham és Ver első össze ütközésénél miért nem volt büntetés? Miközben Ver nem hagyott semmi helyett Ham-nek, Ham-nek satu féket kellett nyomnia és behajtani a bukótérbe, hogy kivédje azt, hogy még nagyobb baleset legyen. Nagyjából egy vonalban voltak, talán egy hangyányit Ham volt még előrébb is. Miközben Ocon mikor ki akarta terelni Vettel-t a pályáról, nem hagyott neki helyett, azért bünti járt. Pedig ott Ocon volt előrébb. Úgy érzem, még verseny futamon belül sincs konzekvens döntés.

    A 2. Ham és Max ütközés esetén úgy gondolom Ver szokásához híven túl agresszív volt, olyan helyzetben akart Ham elé kerülni, ami eleve vesztes helyzet volt. Csak sajnos az egója nem engedi, hogy engedjen. Vagy be kellett volna mennie a bukótérbe, vagy lefékeznie, úgy mint ahogyan korábban még ebben a versenyfutamban Ham is tette. Azt sem értem, hogy aki sorozatosan ennyire agresszíven viselkedik, miért nincs rá külön büntetés. Hiszen ő egy vissza térő eset. Elnézést kérek minden Ver/RB drukkertől, de akkor is ez a véleményem.