• HuHam
    #174546
    Azért furcsállanám ha Hamilton pont idén írna alá a RB-al a jövő évre. Max 3 versenyt is bukott motorhiba miatt, és elég mérges is volt miatta.
    Meg különben is nem a 7 az igazi, hanem a 8

    Ami a legújabb büntetés magyarázatot illeti - a FIA azzal jött, hogy Ham előnyszerzést követett el, azzal, hogy jóval kijjebb a boxkijárattól végezte a rajtgyakorlatokat. Igen, nem érdekes hogy a boxkij.-nál sok a gumitörmelék, ami az egész gyakorlatot nemigazán teszi hasznossá (esetleg legközelebb úgy rajtolják a versenyt, hogy előtte teleszórják a rajtsor részt ... - milyen buli is lesz az ! ) . Én. buta néző és laikus, úgy tudom hogy a versenyzés gyakorlatilag szinte semmi más mint az előnyszerzés - előny a pályán, aminek feltétele az előbb levő technika, az előbb felgyorsulni ... és lehetne sorolni. A szabadedzés is egy fajta előnyszerzés - jobb pályaismeret, beállítások, stb.

    Ez van, - a qrva versenyzők nem szavazták meg a fordított rajtrácsot, akkor majd másképp keverjük meg a sorrendet.
    Szerintem inkább precízebben kéne megfogalmazni (és persze átgondolni) a szabályokat. És nem olyan sűrűn változtatni.