ShaiHulud#166307
de nem ment lassabban, azota mar Weber Gabi is beismerte hogy ez a %os ez hulyeseg.
"András Bertók A fordított arányosság miatt a 35%-os sebességcsökkenés több mint 53%-os időnövekedést okoz.
Az alap az, hogy idő = távolság/sebesség (legyen ez eredendően 1 = 1/1) - ha a sebességet 35%-kal csökkentem, akkor 1/0.65=1.5385 lesz az idő (több mint másfélszerese).
Ha azt feltételezem, hogy a távolság (nem másodpercben, hanem méterben kifejezve) a VSC életbe lépésétől kezdve állandósul, akkor Hamilton tökéletesen jól tartotta a tempót, vagyis máshol lesz a kutya elásva..."
erre Gábor válasza:
"Gábor Wéber Sajnos ott a pont! Túl egyszerű lett volna az autóban ülve gyorsan megfejtenem a dolgot, azóta én is újra számoltam nyugiban, és a 35% az bizony 53% lesz időben. Innen nézve Raikkönen kisebb hátránya az érthetetlen. A teljes összképhez az FIA pontos szektoridejei kellenének, amíg azt nem szerzem be, nincs értelme tippelgetnem."
szerintem amugy mindenki tulkomplikalja es tenyleg csak annyi tortent, hogy pont vettel mogott lett VSC, amibe hami meg kimi beleszaladt.