Motorsportal | F1 Hírek | Hirado.hu/F1 | Boxutca fb | Wéber Gábor fb | Nagy Dani fb | F1 reddit | Motorsportstats | Formula Podcast-
#140521
Ameddig Grojean mögötte van, addig Vettel hülye lett volna kijönni sokkal hamarabb. Így mégis hogy játsza meg ezt a taktikát? Undercut-ra Kiminek esélye sem lett volna, max Grojean-al szemben (akkor meg megint menne a sírás, hogy Kimivel kivételeznek), így vele miért játszották volna meg azt a taktikát?
Ok, hogy a Lotus hosszú etapon jó, de ebben az esetben Grojean-nál nem volt alkalmazható, hisz Vettel úgyis arra reagál, amit ő csinál, hiszen ő van közvetlen mögötte. Ha kintmarad addig mint Kimi maradt, akkor a vettel is tovább marad. Lehet nem olyan sokáig, hanem 5 körrel előbb bejön. Viszont akkor friss gumin csak nagyobb előnyre tesz szer, és mire Grojean is kiáll már nem lesz behozható a hátrány. Kimivel azért volt megjátszható, mert nem volt előtte közvetlen Vettel.
Hogyha Kimi és Grojean is ugyanazt a taktikát kapja, akkor mégcsak esély sem lett volna arra, hogy támadja Vettelt valaki. Hiszen, akkor mindhárman ugyanazt futják.