Motorsportal | F1 Hírek | Hirado.hu/F1 | Boxutca fb | Wéber Gábor fb | Nagy Dani fb | F1 reddit | Motorsportstats | Formula Podcast-
#106579
Rosberg: Csak "átmeneti" a Mercedes autója
Noha Valenciában a csapat egyik versenyzője sem tudta az élbolyba kormányozni az új Mercedest, és Nico Rosberg a valenciai tesztelés első napján is 3.254 másodperccel lemaradt vele az élen végző Felipe Massától, úgy véli, még korai aggódni a W02 tempója miatt. "Számítottunk erre. Ez csak egy átmeneti autó, nem sok köze van ahhoz, amivel majd Bahreinben versenyezni fogunk" - mondta. - "Mindössze az a dolgunk, hogy minél több kilométert pakoljunk bele. Gondoskodnunk kell róla, hogy az olyan rendszerek, mint a KERS vagy a hűtés, megbízhatóan működjenek." Egyelőre azonban a Mercedesnek ezt sem sikerült elérnie: bár Rosberg csütörtökön 67 kört teljesített, ami durván egy versenytávnak felel meg, a nap folyamán gondjai támadtak a váltóval, egy szenzorral, és az a hidraulikai hiba is visszatért, ami a múlt héten, Valenciában egyszer már a pálya szélére kényszerítette. Ráadásul egész nap nem működött a W02 mozgatható hátsó szárnya sem. Mindennek a tetejébe napra pontosan egy évvel ezelőtt, a 2010-es jerezi tesztelés első napján éppen Rosberg volt a leggyorsabb: akkor 1:20.927-es kört futott a tavalyi Mercedesszel is, míg ma csak 1:23.963-as időeredményt ért el. "Nem működött a hátsó szárnyam, ami rengeteget rontott a köridőn" - nyugtatott meg most mindenkit. - "Még nagyon korán van."
Értam én a többi ótón is fejlesztenek még a tesztek tapasztalatai alapján, de honnan tudják a Mercinél hogy jó az autó ha lassan mennek vele és komplett napokat pazarolnak el, ráadásul még megbízhatónak sem megbízható.