• defiant9
    #29
    "létesítményeket fejlesztők-karbantartók-javítókról"
    Tehát ez a 90%? Lol. Bemuttatam egy konkrét képet. Szerinted hány autóban is ül ott létesítmény karbantartó?
    De vegyük őket, mondjuk lift karbantartó. Van egy furgonja:
    Bárhová is szólítja a kötelesség, a Ford E-Transittal bátran elvállalhatja a megbízást, hiszen 400 Voltos 68 kWh-ás kapacitású akkumulátorára támaszkodva egyetlen töltéssel akár 317 km-t is megtehet vele. Sőt, az E-Transittal még a károsanyag-kibocsátás csökkentését előíró zónákban is szabadon közlekedhet.
    Begurul az irodaház mélygarázsába, ha akar felcsatlakozik a töltőre, szereleget 1 órát, aztán továbbmegy a következő irodaházhoz. Miért is kell ehhez belső égésű motor?

    "Az 7,42% átlagosan és nem 1%, ahogyan te sugalltad az előbb"
    Nem sugalltam ezt, azt írtan hogy üzemidejének százalékéban, és a buszok tipikusan nappal közlekednek nagy számban(amikor melegebb van, ld. képet), amit te elegánsan elfelejtettél figyelembe venni a számításodban. Szintél elfejteted számításba venni hogy ez csak kiegészítő fűtés, tehát ettől még ez idő alatt is kevesebb a károsanyag kibocsájtása a busznak mint tisztán dízeles társának. Harmadrészt a globális felmelegdésnek van egy olyan hatása is hogy ami 2012-ben még tél volt az ma már közele sem akkora tél. Úgyhogy valójában az "1%"-om sokkal-sokkal közelebb van a valósághoz mint a te 99%-os értéked.
    https://www.weather-atlas.com/weather/images/city_climate/8/2/128-1000-temperature-c-en.gif