• Nagybela28
    #61
    Na akkor én is beszállnék a vitába. Én nem vagyok összeesküvés-elmélet hívő, viszont egy ellentmondás, amit a sajtó hónapok óta harsog, már nekem is feltűnt: Olyan embereket is KOVID halottnak nyilvánítottak, akik már egyébként is az utolsókat rúgták (vagy azért mert öregek voltak, és/vagy egyenként is halálos betegségeik voltak). Ezeket az embereket minek teszik bele a statisztikába? Ezzel szándékosan meghamisítják az adatokat. Az elméletemet egyébként még a KSH adatai isalátámasztják: Tavaly ilyenkor a I–III. negyedévben 97 742 ember halt meg annak ellenére, hogy még nem volt járvány. Idén a I–III. negyedévben ez a szám még kevesebb (94 494 fő) annak ellenére hogy a hatóságok szerint már 2700 ember KOVID-ban halt meg. Magyarul, ha kivonnánk a 2019-es adatból az idei KOVID halottakat, akkor ez a szám kb. ott lenne mint idén. Ebből az következik, hogy ezeknek az embereknek a 90%-a így is úgy is meghalt volna még idén, nem kellett volna ide járvány. Az orvosok azzal magyarázzák ezt hogy idén kevesebben haltak meg, hogy idén elmaradt az influenza járvány. Miről beszélünk itt? Nem is beszélve arról, hogy halálozás szempontjából már volt rosszabb év is 2019-nél Tizennyolc éves csúcson a halálozás - Magyarország Az ő logikájuk szerint aki már életében ivott csak egy pohár vizet és később meghalt (mondjuk 80 évvel később), akkor azt a következtetést vonják le, hogy a vízivás halálos.

    Ma olvastam, hogy év eleje óta csak 189 ember volt, akik annak ellenére haltak bele a KOVID-ba, hogy nem volt ismert alapbetegségük. Igazából ők voltak az igazi KOVID halottak. Ez a szám felfelé kerekítve a teljes magyar lakosság 0,002%-a. Az influenzáról bezzeg nincs ilyen statisztika. Ennél még a spanyolnátha is keményebb volt.