• KisEmir
    #79
    "Elmondanád nekem, hogy van ideje kifejlődni majd az egész bolygót benépesítenie, úgy hogy mi találunk kb egy random legrégebbi kőzetet és már ott vannak a nyomai?" Az élet kialakulása, majd szétterjedése nem nagy dolog ha azt nézed nincs ami ellene dolgozzon. Márpedig ha az óceánokkal együtt jelent meg az azt jelenti, hogy elég "könnyen" kitudott alakulni. Nem értem miért volt ellenségesebb az a környezett az én "elméletem" szerint kialakult bacimnak(ami célirányosan itt a földön alakult ki) , mint a te "elméleted" által ide jött bacidnak(Ami nyilván nem a földi környezethez szokott).

    "de a korai földön olyan folyamatosan nagymértékben változó környezet volt, hogy az semmilyen szinten nem kedvezett annak, hogy nyugiba kialakuljon és elterjedjen." Az, hogy változott nem jelent semmit, ugyanis nem egységesen változott az egész bolygón hirtelen, volt ideje változtatni a túlélési stratégián. Itt azért százmillió évről beszélünk. Nem úgy mint a jegesmacik esetén 50 évről. Ezeket a környezeti hatásokat a te bacid hogy élte túl, ha az enyém képtelen volt rá?

    "A földi vizet valószínűleg aszteroidák szállították ide. Velük együtt érkezett és random bombázta a földet így az meglehetősen gyorsan betudta népesíteni a bolygót vagy te úgy képzeled kialakult valahol az óceán mélyén onnan meg néhány 100 millió év alatt (2 -3 de inkább 1) szanaszét terjedt?" Ühüm, és becsapódásnál még véletlenül se vált sterillé? Egyébként igen, kb így képzelem, egyszerűen nem volt semmi gátja a kialakulásának, és elterjedésének.

    "Egyszerűen nem logikus a földi kialakulás. Persze simán tévedhetek de nekem hihetőbb az, hogy kívülről jött." Semmi problémám a pánspermiával, ha nem valami intergalaktikus meg ilyen egyéb tüneményekről beszélünk. Lásd pl Mars -> föld vagy épp európa -> föld ez még elfogadhatónak találom, esetleg 10000 fényév távolságról jött(Ehhez viszont az kell, hogy útközben ne váljon teljesen sterillé a kozmikus sugárzásnak köszönhetően, plusz úgy kell kiszakadnia, és becsapódnia, hogy azon legyen élet).Ha meg pl a Marson kialakulhatott a földön miért nem stb. Viszont 0,000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001% ennyi százalékot adok rá. (nincs mögötte tudomány, csak hasra csapás)

    *Elnézést a szó ismétlésekért.
    Utoljára szerkesztette: KisEmir, 2019.11.21. 20:05:52