• defiant9
    #348
    "autonom rendszerben az ember adja ki a parancsot"

    Az autonóm egy elég tág fogalomcsoport, a Soyuz-ra is használták.
    The trusted Soyuz launch vehicle, flying for the first time in a slightly modified 2-1B version with upgraded flight computer and optimization for the Vostochny ground infrastructure, was fully exonerated and the investigation focused on the Fregat upper stage and a peculiarity within its guidance system that operates completely autonomous from Soyuz.

    Én nem látok semmi olyat hogy az emberi parancskiadás feltétel lenne, ezen működési módhoz.

    "míg az önvezető rendszerekben a parancsláncból kizárja az embert"
    Ez alapján akkor az autók sem önvezetőek mert a parancslánc elején ott az ember a parnaccsal hogy "go home".
    Akárhogy csűröd csavard akkor is az a lényeg hogy szoftver irányít ember meg lesi, legyen ez rakéta vagy autó.

    "Ez az első eset, példa nélküli."
    Michigan-ben már tavaly engedélyezték, Kaliforniában meg idén. Te az állításod ezek után tetted.

    "Hol van a több tízezer pályádat, amit vizionáltál?"
    Hol lenne, a NASA-nál. Ez kb. mindenki más számára egy érdektelen adatsor, csak te vagy olyan szánalmas hogy ezek darabszámába próbálsz kapaszkodni, hátha nincs 10.000 csak ezer, vagy 100.000. Egyébként mi alapján állítod hogy az adat hibás. Nincs saját véleményed, csak lapítasz és kérdezni mersz...
    De szerinted mit számolt ennyi ember három hónapig? image

    "Viszont te azt állítottad, a rakéta mondja neg, hogy hova kell mennie, az emberi döntést kiküszöbölve."
    A rakéta kap egy előre számított röppálya-adat halmazt, természetesen a végcélt az ember határozta meg. Ezt próbálja tartani, az ehhez szükséges korrekciókat autonóm módon alkalmazza. A számítógépek pedig digitálisak, egy analóg pályát is apró szeletekre fognak bontani, és abban is biztos vagyok hogy ma már van számítási kapacitás nagyon kis frame-ekre is. Tehát ez nem egy fix szám, de egy kellően nagy szám ahhoz hogy az emberi agy már nem tudja hatékonyan kezelni.