• TokraFan
    #47
    Nekem mondjuk Kft-m van, 1992-ben alapítottam. Ha jobban belegondolok, egyetlen percet sem töltöttem alkalmazotti státuszban életemben, úgyhogy van némi rálátásom a dolgora, ha szakértőnek ennek ellenére nem is tartom magam. Nyilván eltérő tapasztalatok vannak attól függően, hogy mely területen működik valaki, és bár abban egyetértek, hogy volt ennél rosszabb időszak is, a jelenlegit sem tartom jónak. Engem igazol az utóbbi időben becsődölt cégek száma (2015-ben cégtörlési rekord!), illetve a hazánkból külföldre települt (menekült) cégek ezreinek példája.
    Én hosszú ideig áltam ellent a folyamatnak annak ellenére, hogy tevékenységemből kifolyólag nem vagyok lokálisan helyhez kötött, de idén én is átteszem a székhelyemet egy másik országba. Egyszerűen elegem van abból ami itt folyik, hogy mindent velünk akarnak megfizettetni, mintha mi nem dolgoznánk annyit mint egy mezei melós, akinek melleselg tizedannyi felelősség nincs a nyakán és nem is kockáztat a saját vagyonából adott esetben tízmilliókat, amit egy önkényes NAV ítélettel bármikor elrabolhatnak tőle. Az általad írottak kicsi mintán alapulhatnak, de ha megnézed az elmúlt évek cégalapítási/törlési arányait, akkor láthatod, hogy soha nem látott mértékben épülnek le a hazai vállalkozások. Ezek sajnos tények, nem én találtam ki!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2017.02.22. 14:42:03