• Archenemy
    #65
    "Ez a mondatod akkora ostobaság, hogy ki kellett ide másolnom. A designer azt csinálja (rajzolja, modellezi), hogy hogy nézzen ki a tank, meg a felrobbanása, milyen particle effektek legyenek.
    Annak kb annyi köze van a programozáshoz (meg az AI-hoz, meg a balance-hoz), mint neked."

    :D bocs de tényleg elég nagy butaság ez. 10+ éve foglalkozom játékfejlesztéssel, egyáltalán nem így van.

    Rajzol - Concept artist
    Modellez - 3d artist
    Particle effekteket csinál - Technical artist
    Contentet talál ki, pályákat csinál, balanszol - designer, level designer

    Az keverhet össze, hogy más szakmákban a designer inkább a vizuális designt jelent, játékszakmában meg inkább a content/game designt.

    Még egyszer:
    - azt állítottad, hogy azért van egységlimit, mert a programozók félnek attól, hogy túl sok egység legyen
    - mint láttuk, kampányban, custom játékban simán lehet sokkal több egységet használni, tehát nem, nem a programozók dilije, hogy ne legyen
    - tekintve, hogy van némi rálátásom, én tudom, hogy ez szinte mindig design döntés
    - az, hogy ezt te személy szerint ostoba döntésnek tartod, az nem oszt és nem szoroz abban a tekintetben, hogy NEM a programozók butasága az, hogy van egységlimit.

    Az meg, hogy a "ne legyen áthatolhatatlan védelem" design döntésből te azt szűröd le, hogy "akkor biztos semmi védelem se kell", az szintén téged minősít. Ezek nem bináris dolgok.

    " Éppen ez volt a nagy áttörés a Generals-ban"
    Meg előtte a supreme commanderben meg a total annihilationban meg a... áh mindegy...

    "A limit mint balance ... ekkora ostobaságot rég hallottam."
    ...de hát limit mindenhol van. Az is limit, hogy a nuke cannon nem repül. De más játékokban is van limit, pl. a sakkban 2 bástyád van és 1 vezéred. A futó csak átlósan mozoghat. A Hearthstoneban 1 legendary lapból egyet rakhatsz be, nem pedig kettőt, mint más lapból. Eleve más lapból kettőt rakhatsz be, nem bármennyit. Magicban pl. 4-et. És a többi. Tele vannak limitekkel a játékok.

    De igazából ezt már nem neked írom, mert te meggyőzhetetlenül buta vagy és csak kötözködsz, de hátha még valaki olvassa :D