• Sequoyah
    #186
    Hoztam peldat is erre. Egymassal kozeli rokonsagban elo peldanyok eseten ez lehetseges, sot letezo dolog. Persze nem "bitre" pontosan ugyanaz, de lenyegileg a gyakorlatban azonosnak tekinthetoek.

    minden egyed számos tulajdonságban tér el

    Ez az en figyelmemet sem kerulte el, ezt az agat is vizsgaltam, es ennek volt a kovetkeztetese az, hogy ez ilyen formaban valoban nem egy altalanosan hasznalhato fogalom.

    Amugy koszonom a kritikat, es alapvetoen igazad van. Itt valik el az elv, es a gyakorlat, erre ki is tertem.

    levezetésed ettől hibás

    Most ez mar inkabb nyelvtannaciskodas lesz, de ha mar felhoztam egyes ervelesi definiciokat, akkor hasznaljuk is rendesen. Ha a kritikad igaz, attol a levezetesem meg ervenyes, mert a logikai lepesei igazak. Viszont nem helytallo, mert az alapvetesei (premisszai) kozul egyik nem igaz, nevezetesen hogy letezik ket peldany, ami csak egy tulajdonsagban ter el.
    Viszont mint irtam, a termeszetben szamtalan pelda van, amikor lenyegeben a ket peldany tulajdonsagai ugyanazok (mert kozeli rokonok), de egy adott mutacio kovetkezteben az utod jobban ervenyesul az adott kornyezeteben.

    De lenyeget tekintve egyetertunk, csak a fogalmak preciz hasznalata, ertelmezese kerdeses