
| Magyar fejlesztések | Prepar3D | Ultimate Realism Pack | Rendszerkövetelmények | PTA | CFG Tuning | AffinityMask Kalkulátor | Gyakran Ismételt Kérdések | X-Plane.Org
OOM Hiba
Helyes Library sorrend!
Ideális ORBX sorrend!
Miket kell még telepíteni esetleg?!
Sok gondot tud még okozni az Ö hiánya is!
Ez is fontos!
Elmentett Libraryból eltűnnek a scenery-k!
Megoldás a C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v3 mappában lévő "scenery cfg" fájl törlése!
Csinál egy újat és aztán be kellett olvastatni vele újra a sceneryket!
Szimulátor hardver-szoftver biblia
LOWW FlayTampa v2.7 csápok beállítása
-
nibron #3862 ha szigorúan szakmai oldalról közelítem meg a kérdést akkor is felmerül bennem néhány elgondolkoztató dolog. a hi-techben tevékenykedem 2 cégnél. az egyiknél közép a másiknál felsővezetőként, mind2nél technikai oldalon. elég speciális területen ténykedünk, ezért óriási gondot jelent a megfelelő munkaerő egyensúly fenntartása. egy olyan országban ahol nemrég kimondták, hogy az emberek túlképzettek és nincs szükség annyi egyetemre. ebben még egyet is érthetnék, mert valóban ami mo-n van egyetemi képzés jelleggel, arra az iparnak tényleg nem igazán van szüksége. normális képzésre igen, mert 100 jelentkezőből jó ha 2-őt fel tudunk venni az egyik cégnél, a másiknál (sima szoftverfejlesztő cég nem annyira spec) kb. 10 az 1 az arány. és ez még nem az akik hosszútávon beválnak/megmaradnak. a másik a kivándorlás: óriási gond, hogy pont az a réteg nem tudja elképzelni az életét itt, akikre szükségünk lenne. legutóbb egy "visszacsábított" fiatal mérnökembert sodort elénk az élet, gyakornokként kellett alkalmaznunk, mert a most regnáló kormányzat olyan okosan kitalálta a visszatérőknek a "beilleszkedést/támogatást", hogy inkább büntetésnek kellene hívni. ezerrel keressük a kiskapukat, hogy rendesen állományba kerülhessen ez az ember, mert kiderült, hogy egy nagyon jó munkaerő. viszont most ott tart, hogy akár szökéssel is de elmenne innen. úgyhogy amit a kormányzat elbaszott, azt most nekünk kellene valahogy rendbehoznunk, hogy megtarthassuk ezt az embert.
tenderek,versenytárgyalások,pályázatok: az első narancsos kormányzás alatt majdnem tönkrement a cégünk, mert a bevételünk elég erősen költségvetési intézményektől függött. megpályáztatták a szegmensünket, mi bátran elindultunk rajta, mert szakmailag elég erősen nekünk állt a zászló. mégsem mi nyertünk, hanem egy olyan szolgáltató akinek semmi tapasztalata nem volt ezen a területen, és az általuk forgalmazott projekt még közel sem volt kész (magyarán nem működött). mivel azonnali "szolgáltatásváltás" történt nekünk be kellett fejezni a szolgáltatást, és a továbbiakban a nyertes cégnek kellett volna szolgáltatnia, ami nem működő rendszerrel némileg nehéz lett volna. ezért aztán "fű alatt" a szegmensben dolgozók továbbra is (a cégünk beleegyezésével és támogatásával) a mi szolgáltatásunkat használta, hogy el tudja végezni a munkájukat. egy olyan szegmensben, ahol az el nem végzett munka megborította volna a komplett közigazgatást (híradók remekül el lettek volna egy darabig). viszont mi ezért semmilyen juttatást nem kaptunk, mert ugye nem volt szerződésünk, sőt még arra is vigyázni kellett, hogy nehogy kiderüljön felsőbb szinteken, hogy a mi rendszerünket használják. csak ez az egy tender kb. 2-3mrd-os veszteséget okozott így a cégünknek, mert ugye nem csak a bevételtől estünk el, hanem ingyenesen fenn kellett tartanunk a komplett szegmens támogatását fejlesztésekkel, üsz.kollégákkal, titkos továbbképzésekkel, stb. mindezt azért, mert a cégünk nem szerette volna, ha megborul az ország jelentős része. pedig az elég érdekes lett volna, valszeg orbán és a sleppje is eltűnt volna örökre, mert akkora botrány lett volna belőle. ezek után jogos a kérdés, hogy egy ilyen felállásban hogyan nyerhetett egy ilyen cég. nagyon egyszerű a válasz: nem szakmai, hanem baráti/politikai szempontok voltak a mérvadóak. elég volt szétnézni az akkor még teljesen ismeretlen cég vezetésében és már mindent tudtunk.
azután vannak még a különféle tárgyalások. érdekes, hogy amikor nem szegfű kormányzás van, a tárgyalásokon egyre nyíltabban kerülnek elő a vesztegetési ügyek. legutóbb egy döntéshozásban szerepet játszó osztályvezető!!! teljesen nyíltan közölte, hogy annak a cégnek van nyert ügye, amelyik őt és a családját vendégül látja 3 hétre egy jól menő ausztrál nyaralóhelyen, mert az idén azt nézték ki maguknak. mi ennél a pontnál mindig elköszönünk. mostanra már ott tartunk, hogy magyar közigazgatáshoz köthető projektekkel már nem is foglalkozunk. ha kapcsolatba lépünk valakivel, le kell káderezzük a kapcsolatait (van ilyen szolgáltatást végző cég), és az eredménytől függően döntjük el, hogy pénzt/erőforrást fektetünk a dologba. ezek az "érdekes" dolgok érdekes módon mindig a narancsos korszakokra esnek. a "komcsiknál/libsiknél" nagyon ritkán voltak ilyenek (mint narancsos korszakban a robbantások), itt meg most minden erről szól. és már korántsem "fű alatt", hanem teljesen nyíltan megy a dolog. tanulságos, hogy az országhatárokon kívül nem találkoztunk még ilyen problémával, bár ha a románoknál, vagy ukrán, orosz fronton próbálkoznánk biztos találnánk. európában néhány országban van rabat (magyarul mennyiségi engedmény), amit mi magyarok, főleg ha tőlünk várják el, korrupciógyanúsnak tűnhet. nem is ismeri pl. a számviteli törvény, ettől függetlenül egy teljesen legális és logikus dolog.
ha megnézem a cégünk ügyfélállományát, manapság több magyar céget veszítünk mint amennyit nyerünk. és ez nem azért van mert szarul szolgáltatunk, hanem azért mert ellehetetlenülnek/megszűnnek a cégek. rengetegen próbálkoznak jogutódlással (már külön adminisztrátor foglalkozik nálunk ezekkel) fennmaradni. ellenben van pár cég[csoport] akik viszont világviszonylatban bárkinek odavernek az eredményeket illetőleg.
szerintetek jó ez így? ha az eredményes cégek valamelyikénél dolgozol, akkor jelenleg mindenképp, de mi van ha nem? aki valamelyik simicskához köthető cégnél dolgozik, annak most jó? ettől pörög a gazdaság? stabil pozícióban érzed magad a munkahelyeden? érzel akkora stabilitást a fizetésedben, hogy felvegyél 25-30 évre hitelt? miért kell bizonyos időszakokban egyre sűrűbben úgy nyilatkoznunk, hogy "negatív kormányzati intézkedések miatt nem kivitelezhető"?
hogy ne csak negatív dolgokról írjak: akinek van állása, és kap cafeteria-t, akkor az igényelhet olyan utalványt amivel ingyen mehet meccsre. ezzel is hozzájárulhat a magyar futball újbóli minőségi szintre emelkedéséről. az már tényleg csak a dolgozó parasztsága, hogy nem erre igényli a cafeteria-t, ill. más egyéb sportutalványra, hanem legjobban készpénzt és étkezési jegyet szeretne, önk.nyugdíjat vagy egészségpénztárat. a kormányzat az isten sem tudja már megmondani hány milliárdot költött el arra, hogy mi minőségileg tudjunk szurkolni (tulajdonképpen már kis falukban is van több tízezres stadion, hozzá közlekedésnek akár még vonat is), és mi paraszt módon még mindig csak a hasunkra meg a személyes közérzetünkre gondolunk. tesszük ezt még akkor is, hogy lassan alig észrevehető módon már a cafeteria-t is adóztatják rendesen. hát így hogyan lehet egy országot építeni? ezeknek az embereknek?