• wraithLord
    #210
    Nézd meg a Wikipédia szócikk laptörténetét, mikor frissítettek utoljára olyan információt, ami érdemben befolyásolja ezt az egészet, és nézd meg, mikori az a cikk, amit linkeltem. Illetve próbálj meg egy kicsit gondolkodni.

    Azt írtam, hogy a fészeképítés alapszinten ösztönös dolog. Ezenkívül általánosan a madarakról beszéltünk, ami egy elég tág fogalom (eltérő fejlettség, eltérő életmód - pl. fészeklakó, fészekhagyó). Nyilván a tanulás része minden madárcsoportnál más és más hangsúllyal bír. Ez a fészek jellegétől is függ.

    A technika, technika tökéletesítésén pedig azt értem, hogy a madár képes tanulni fészeképítések során is. Mivel egy madár nem egy fészket épít élete során. Sőt láthatják is egymást az egyedek. Telepesen fészkelő, csapatosan élő madarak esetén az utódok látják a szülőket (mivel a szülők nem purcannak ki egy fészekalja felnevelése után). Stb-stb. Mi lenne, a "megbuktál"-ozás helyett gondolkodnál is egy kicsit, ha már olyan okos vagy, és nem nekem kéne helyetted?