• Pares
    #205
    Szóval az, hogy eddig azonosítani tudtak pár ezer fajta dínót a feltételezhetően több millió fajta közül (ha a mai földi faunát vesszük alapul...), amiket pár száz ásatáson ástak ki (összesen hány négyzetméter földet túrhattak föl?), és ezek közül egyikre sem aggatták rá, hogy esetleg intelligens lehetett (honnan is állapíthatnák meg, hogy mennyire voltak okosak, pusztán egy koponyából?), szóval mindez teljes mértékben kizáró ok arra, hogy léteztek intelligens dínók... Értem...

    Mondjuk úgy, hogy nagyon nem értem a gondolkodásod és a logikád. Bár tudom, hogy vannak emberek, akik azt vallják, hogy amíg valamire nincs bizonyíték, az kizárt, hogy létezik, de akkor is, ne má'...

    Azzal kapcsolatban, hogy mi utalhat arra, hogy léteztek intelligens dínók: nos volt elég idejük, sőt SOKKAL több idejük arra, hogy intelligenciát fejlesszenek ki, mint nekünk emberek. Ha nekünk sokkal rövidebb idő alatt sikerült, akkor nekik miért ne sikerülhetett volna? Amint írtam, szerintem az, hogy EDDIG nem találtunk rá bizonyítékot, nem releváns dolog a képletben, tekintve a feltúrt föld területét és az azóta eltelt időt, az eróziót, stb. Nem mondom, hogy valaha is találunk rá bármilyen bizonyítékot, de szerintem attól, hogy mi ilyen távolból nem találunk valamire bizonyítékot, még nem változtatja meg a valóságot.
    Sokszor volt már a történelemben, hogy évszázadokig állítottak valamit biztosra, zártak ki dolgokat, aztán pár száz év múlva, amikor DRASZTIKUSAN BŐVÜLTEK ISMERETEINK, kiderült, hogy mégsem igaz a régi feltételezés. És bizony a paleontológia még nagyon fiatal, vagy legalábbis relatíve kevés dolog van ahhoz a kezükben, hogy ilyen dolgokról egyértelműen kijelentsenek bármit is.