• teddybear
    #4
    Te nem érted azt amit leírtam. Nehéz a felfogásod?

    "NINCS INGYEN EBÉD! Ha valahonnan energiát veszünk el, az fékezi az adott közeget." - Ahogy a vonatot is fékezi az áramszedő. Előbb gondolkozz, aztán caps lock -.-'

    Ennyire nem értesz a gépészethez? Az áramszedő is fékezi a vonatot, mert súrlódik az áramszedő a dróthoz. Azonban ez nem igazán számít a megmozgatott tömeg(a szerelvény) mellett. De az áramot nem ebből fejleszti! Azt külső forrásból kapja a mozdony.

    Ha a felfüggesztés mozgását áramfejlesztésre használod fel, akkor egy zárt rendszerből vonsz el energiát! Azt, amit arra használnak fel a normál futóműben, hogy a kerék visszatérjen az eredeti helyzetébe. Ha viszont elvonod ezt az energiát, akkor nincs ami kirugóztassa a kereket.
    Szokták ezt a módszer használni, ezt hívják visszatáplálásos fékezésnek.

    Az úttesten keresztül történő feltöltésnek meg az a hátránya, hogy nehéz a fogyasztott energiát mérni és kiszámlázni. Ráadásul a töltő nem csak az elektromos autókban indukál áramot, hanem minden fém kocsiszekrényben. Akkor is, ha nem kell.