• teddybear
    #52
    Te sem jól mondod.

    A csőszűkítő tényleg arravaló, hogy vaktölténnyel is tudj sorozatot lőni, de ez nem csőszájfék. Ezt éles lőszer lövése előtt mindenképp el kell távolítani, különben a golyó beleszorul, és a puska felrobban.

    A csőszájfék a kiömlő gázok oldalra terelésével fékezi a fegyver hátrarúgását, illetve stabilizálja a fegyvert.

    "A Kalasnyikov csöve lövéskor felfelé billen, de iszonyatosan. "

    Ebben nincs is közöttünk véleménykülönbség. Tapasztaltam én is. Viszont az AK-47-en egyrészt nincs is csőszájfék, másrészt a tömör fatus miatt egészen máshová esik a súlypont.

    De az AMD csak akkor csinál ilyet, ha rosszul fogod. Mint mondtam, egy AMD csöve lövés után inkább oldalra mozdul el. És ugyan az AMD csöve rövidebb, de tapasztalataim szerint mégis pontosabb valamivel mint az AK.

    Különben a klasszikus puskákon mindig a cső vonala alá esik a tus megtámasztási felülete, hogy a célzó berendezés a lehető legközelebb legyen a csőhöz, és így a parallaxishibája a lehető legkisebb legyen. Ezért bólint felfele szinte mindegyik puska lövésnél, ha a lövész nem képes korrigálni ezt.